KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Sürücüler Bahar Geldi Diye Aldanmayın!
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sürücüler Bahar Geldi Diye Aldanmayın!
2017-04-03 - 14:31
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Sürücüler Bahar Geldi Diye Aldanmayın!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Doğu Anadolu Sürücü Kursları Derneği Başkanı Azat Ceyhan, bahar ayları geldi diye sürücülerin rehavete girmemeleri gerektiğini söyleyerek, eğitim önemine vurgu yaptı.

2016 yılında sürücü belgesinin alınmasıyla ilgili radikal değişiklikler olduğunu ifade eden Ceyhan, “Eskiden sürücü belgesinde kısa bir süreç söz konusuyken, şimdi bu süreç biraz dana yükseldi. Bu süreçte sürücülerin bütün yeteneklerinin ölçüldüğü yani aracın tanımından tutarak yoldaki hava hareketleri, park ve manevralara kadar birçok alanda sürücü adaylarının yetenekleri ve özelikleri test edilmektedir. Dolayısıyla eskisi gibi sürücü belgesinin alınmasının çok zor olduğunu herkesin bilmesi gerekiyor.” dedi.

Bunun tek yolunun artık eğitime inanılmasından geçtiğini de kaydeden Ceyhan, “Sürücü kursları da bu konuda gereken fedakarlığı yapacaklardır. İlimizde özelikle kar-kış demeden yani geride bıraktığımız 2016-2017 yılının kışı böyle devam ederse gerçekten zor bir kıştı. Hem görüş mesafesi açısından hem kar, tipi, fırtına açısından bir çok zorluğu kapsamaktaydı. Ama buna rağmen biz bu eğitimi aksatmadan vermeye çalıştık. Sürücü adaylarımızın çoğunun bunu başarıyla geçtiğini görmekteyiz. 2017’ye geçerken daha doğrusu kış ayını geride bırakırken bu arada birçok sürücünün birçok rehavete kapıldığını görmekteyiz. ‘Sanki şartlar kolaylaştı, şartlar kolaylaşınca araba kullanmak da kolaylaştı.’ dememek gerek. Aksine böyle değil. Aksine kurallara uymadığınız zaman şartlar her zaman için zordur. Kurallara uyulduğu zaman en zor şartlarda siz araba kullanırsınız. Ama kuralara uyulmadığı takdirde de en kolay şartlarda da yine kazaya davetiye çıkartabilirsiniz.” diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 7098 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Büyükşehir’in Yatırım Seferberliği Devam Ediyor Kars Ülkü Ocakları’ndan Sabah Gazetesi yazarına sert tepki! Sarıkamışta Orman Hırsızları Suçüstü Yakalandı Karsta Askeriyenin Trafosunu Çaldılar! Meclis Komisyonunda Beyribey ve Sarıbal Tartıştı Kars İstanbulda Tanıtılıyor Karslı şair, yazar Coşkun Karabulut’a Azerbaycan’da büyük ilgi Massey Fegusonla Tarla Günleri Kars’ta Nöbetçi Kuyumcu Trafikte ne kadar dikkatliyiz? Iğdır’da Azerbaycan’ın bağımsızlık yıldönümü kutlandı Ardahan Üniversitesi Rektörü: Dirileceğimiz yer kalemdir ve onun yazdıklarıdır

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır