KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Bakan Arslan, Iğdır Kız Anadolu Lisesindeki kahvaltıda öğrencilerle buluştu
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Arslan, Iğdır Kız Anadolu Lisesindeki kahvaltıda öğrencilerle buluştu
2017-04-03 - 18:47
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Bakan Arslan, Iğdır Kız Anadolu Lisesindeki kahvaltıda öğrencilerle buluştu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Bugün 80 milyonu kucaklayan, bununla yetinmeyen, `Dünyanın herhangi bir yerinde bir mazlum ve mağdur varsa, onu kucaklamaktır, onun hakkını savunmaktır benim görevim.` diyen bir zihniyet, bir anlayış var." dedi.

Arslan, Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ziyaretinde yaptığı konuşmada, katsayı uygulaması dolayısıyla imam hatip mezunlarının sıkıntı çektiklerini söyledi.

Türkiye'nin değerlerini savunanların 2002'de yönetime geldiğini belirten Arslan, "Bu işin yolu açıldı. Bu ülkenin değerlerini savunanlar kimlerdi? Göbeklerini kaşıyanlardı, bidon kafalılardı. Bizleri eşit görmeyip, 'monşer takımı'nın kendi aralarındakileri eşit görenlerdi. Allah'a şükür, o günlerden bu günlere geldik. Bugün 80 milyonu kucaklayan, bununla yetinmeyen, 'Dünyanın herhangi bir yerinde bir mazlum ve mağdur varsa, onu kucaklamaktır, onun hakkını savunmaktır benim görevim.' diyen bir zihniyet, bir anlayış var. Yine müteşekkiriz, bu zihniyetin önderi, lideri bir Cumhurbaşkanımız var." diye konuştu.

Aslan, Türkiye'yi "öteki" görenler olduğuna dikkati çekerek, "Nasıl ki dün ülkemizde birileri bizi öteki olarak görüyordu, şimdi dünya aynı şekilde bizi öteki olarak görüyor. Kendine medeni dünya diyen, gelişmiş dünya diyen ve onları yönetenler bizi öteki görüyorlar. Bizi küçültmek, geri götürmek ve baltalamak için yıllardır içimizdeki hainleri maşaları olarak kullanıyorlardı." değerlendirmesinde bulundu.

"15 Temmuz en büyük oyunlarıydı"

Arslan, dış güçlerin terör örgütlerini üretip kullandıklarını anlattı.

"Gezi olaylarında 'Ağaçları savunuyoruz.' deyip, ülkemizin kalkınmasını, büyümesini sağlayacak üçüncü havalimanına, üçüncü köprüye, İstanbul-İzmir köprüsüne, otoyoluna, Avrasya Tüneli'ne karşı çıkıyorlardı." diyen Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü onların olması, bu ülkenin gelişmesi, büyümesi, ekonomik olarak dünyanın birinci liginde yer alması demekti. Onlar da bizi o lige istemediklerinden içimizdeki bazı maşaları kullanarak bunları engellemek istiyorlardı. Bunu Gezi olaylarında, 17-25 Aralık'ta ve en son da 15 Temmuz'da yaptılar. 15 Temmuz en büyük oyunlarıydı. 15 Temmuz oyununu da boşa çıkarınca bu sefer aleni oynamaya başladılar. Son günlerdeki tavırlar, 'Artık maşa kullanarak Türkiye'yle baş edemiyoruz, o zaman aleni oynayalım, fikrimizi aleni bir şekilde ortaya koyalım.' demenin sonucudur."

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, fotoğraf çekiminin ardından öğrencilerle fidan dikti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 65607 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Polisinden Uyuşturucu Operasyonu Karsta Uçuşlar İptal Edildi Karsa Şehit Ateşi Düştü! 15 Temmuz Platformunda Nöbetteyiz TAMŞAS Bir Kez Daha Farkını Ortaya Koydu Kars 36 Spor Balıkesir spor maçı saat kaçta, hangi kanalda? Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karsta Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı Kars ta Temizlenen Dereler Tekrar Kirletildi Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu 20 Eylül de Nöbette Arpaçayda Aras Edaş İşçisi Ölümden Döndü!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır