KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Faruk Ocak: Bir Dakikalığına Yerime Geçer misiniz?
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Faruk Ocak: Bir Dakikalığına Yerime Geçer misiniz?
2017-04-03 - 20:02
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Faruk Ocak: Bir Dakikalığına Yerime Geçer misiniz?

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Kafkas haber Ajansı (KHA) Yazarı, Dolunay Derneği Başkan yardımcısı Engelliler Birim Başkanı Faruk Ocak’ın, “Bir Dakikalığına Yerime Geçer misiniz?” yazısı;

Birden bire uyanıyorsunuz ve güneşin içeri vuran ışıkları bir an gözlerinizi kamaştırıyor ve neler olup bittiğinin farkına varmadan aniden bir hastanede yattığınızı anlıyorsunuz. Kendinizi çok kötü hissediyorsunuz. Her tarafınızda ağrı ve sızılar var. Kımıldamakta ve hareket etmekte zorlanıyorsunuz. Vücudunuzda müthiş bir yorgunluk hissediyorsunuz ve mideniz bulanıyor.

Neler olup bittiğine anlam veremez ve etrafa şaşkın bakışlar atarken uzaklardan gelen bir doktorun size doğru yaklaştığını görüyorsunuz. Korku ve heyecanla size yaklaşan doktora neler olup, bittiğini sormak için aldığınız ilk nefesin etkisiyle dudaklarınızdan dökülecek kelimeler bir anda doktorun söze başlamasıyla son buluyor; “iki gece önce bir trafik kazası geçirdiniz! Sizi buraya ağır yaralı olarak getirdiler ve getirdiklerinde ölmek üzere olan bir hastaydınız yaklaşık iki gündürlü komadaydınız ve mucize eseri hayata döndünüz. “

Birden sessizliğe bürünüyor her yer ve yaşamın ne kadar değerli bir şey olduğunun farkına varıyorsunuz.

Yaşıyorsunuz!

Sevdikleriniz, çocuklarınız, hobileriniz hayata tekrar tutunmak ne güzel, ne harika bir şey demeye başlıyorsunuz. Sevgilinize veya eşinize, çocuklarınıza, sevdiklerinize doğru koşarken düşünmeye başlıyorsunuz kendinizi, onlarla tekrar kucaklaşmak, sarılmak ve onları tekrar görebilmek ne güzel bir duyguymuş da bunca yıldır hiç bu kadar hissetmemiştim demeye başlıyorsunuz. Tekrar iyileşip onlarla kucaklaşmak ve onlara sarılmak istiyorum diyorsunuz içinizden. Ancak bu kısa süreli hayaliniz doktorunuzun söze tekrar devam etmesi üzerine son buluyor. Biraz üzgün bir ve acımaklı bakışlar altında doktorun sözlerini tekrar dikkatle dinlemeye başlıyorsunuz, doktor size doğru eğilerek kaza esnasında sol kolunuzu ve iki bacağınızı kaybettiğinizi yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtaramadığını söylüyor.

O an hissettiğiniz korku ve yıkılan hayaller belki bir yazıyla tarif edilemeyecek kadar korkunç ve ağırdır.

Koşmayı hayal ettiğiniz o insanlara koşmak ve sarılmak için herşeyinizi vermeye hazırken iki bacağınızın ve sol kolunuzun kesildiğini öğreniyorsunuz. Yaşam size ağır ve ızdırap dolu geliyor sanki bulunduğunuz o ortamda yok olmak istercesine gitmek istiyorsunuz.

Bir daha asla yürüyemeyecek, koşamayacak, araba kullanamayacak, sevgilinizin veya eşinizin elinden tutup onunla kol kola gezemeyeceksiniz. Kendi işlerinizi bile görmekte zorlanacak hatta size acındığını düşündüğünüz için o ortamlarda bulunmak dahi istemeyeceksiniz.

Sevgili dostlar, bu anlatılanların hiç birimizin başına gelmeyeceğinin bir garantisi yoktur. Yaşananlar ve hissedilen duygular insan olarak yaşanması en zorlu duygulardan biridir. Düşünün hiçbir şeyin bir daha eskisi gibi olmayacağını bilmek bile ne kadar korkunç bir duygudur. Düşünürken bile düşünmesinin zor olduğu bu duyguları çevrenizde yaşayan nice insanlar vardır. Her gün yolda, çarşıda onlarla karşılaştığınız halde onları anlayamadığınız için yanlış davranışlarda bulunduğunuz ve kalplerini kırdığınız nice engelli vatandaşlarımız bulunmaktadır. Yarın engelli olmayacağınızın garantisi yok ama en azından bugün bir dakikalığına da olsa engelli olduğunuzu varsayın ve engellilerin karşılaştıkları zorlukları bir kez de olsa düşünün.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 54494 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Polisinden Uyuşturucu Operasyonu Karsta Uçuşlar İptal Edildi Karsa Şehit Ateşi Düştü! 15 Temmuz Platformunda Nöbetteyiz TAMŞAS Bir Kez Daha Farkını Ortaya Koydu Kars 36 Spor Balıkesir spor maçı saat kaçta, hangi kanalda? Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karsta Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı Kars ta Temizlenen Dereler Tekrar Kirletildi Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu 20 Eylül de Nöbette Arpaçayda Aras Edaş İşçisi Ölümden Döndü!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır