KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Bakan Eroğlu ‘Kağızman’a ısmarladım nar gele’ türküsüyle evet istedi
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Eroğlu ‘Kağızman’a ısmarladım nar gele’ türküsüyle evet istedi
2017-04-04 - 16:14
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Bakan Eroğlu ‘Kağızman’a ısmarladım nar gele’ türküsüyle evet istedi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kars’ın Kağızman ilçesinde açılış ve temel atma törenlerine katıldılar.

Özel uçakla Kars’a gelen Bakanlar Ahmet Arslan ve Veysel Eroğlu ilk olarak Kars Valiliğini ziyaret ettiler. Bakanlar burada bölgede yapılan yatırımlarla ilgili basın açıklaması yaptıktan sonra Faikbey Caddesi üzerindeki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ettiler ve burada toplanan kalabalığa hitap ettiler. AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Bakan Veysel Eroğlu’na Şehit Ebu-l Hasan Harakani Hazretlerinin fütüvvet ağıcının bulunduğu tablo hediye etti.

Bakanlar, Evliya Camii Külliyesi’nde kurulan taziye çadırına geçerek bir yakının kaybeden Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Adem Burulday ve yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundular. Harakani Türbesi’ni de ziyaret eden Bakanlar buradan ayrılıp Kağızman ilçesine hareket ettiler.

Kağızman Sulama Suyu ve içme Suyu Arıtma Tesisleri ile Kağızman Öğretmen Evinin Temelini atan Bakanlar, orman köylülerine Orköy Sertifikalarını dağıttıktan sonra ilçede bazı ziyaretlerde bulundular.

Kağızman Sulama Suyu ve içme Suyu Arıtma Tesisleri temel atma töreninde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 18 yaındaki gençlere milletvekii olabilme hakkı da getiren 16 Nisan referandumuna değindi. Hayır gruplarının 18 yaş imkanını farklı boyutlara çekme niyetlerinin bulunduğunu ve bakan ve milletvekillerinin çocuklarının milletvekili yapılacağını söylediklerini hazırlattı. Bakan Arslan, “Ne deseler beğenirsiniz. ‘efendim bunlar zaten sadece kendi çocuklarını milletvekili yapacaklar. Bunlar halktan birini milletvekili yapmayacaklar.’ Eee peki yüzünüze gözünüze dursun. Dün sadece Monşerler  cumhurbaşkanı olabiliyordu, dün sadece Monşerler başbakan olabiliyordu, dün sadece Monşerler büyükelçi olabiliyor, genel müdür olabiliyorlardı. Örnek mi istiyorsunuz. Örnek karşınızda Veysel Eroğlu bir köy çocuğu. Ama okumuş, kendini yetiştirmiş, profesör olmuş ve bu ülkenin en büyük projelerine imza atıyor. Kimse diyor mu ‘Veysel hoca sen Afyon Karahisar’dan sen Şuhut’tan, sen bir köyden geldin bakan olamazsın’ kimse diyor mu? Demiyor. Niye Demiyor? Veysel hoca kendini yetiştirmiş. Bu kardeşiniz Ahmet Arslan da üniversiteyi kazandığında yaylada koyun otlatıyordu. Kağızmanlı’nın tabiriyle koyun otarıyordu. Hocak Afyonlu’nun tabiriyle koyun güdüyordu. Bu millet dedi mi ki, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan dedi mi ki ‘Ahmet Arslan sen koyun otlatıyordun kusura bakma milletvekili olamazsın’ Dedi mi ki ‘Sen koyun atlatıyordun kusura bakma bakan olamazsın’ Bunlar kimle karıştırıyor biliyor musun? Tayyip Erdoğan’ı da, Binali Yıldırım’ı da onlaırn ekip arkadaşlarını da bizleri de kendileriyle karıştırıyorlar. Niye? Çünkü onlar diyorlardı ki ‘göbeğini kaşıyan, sokakta çalışan, sokaktaki adam, köylü, çoban benimle bir değil. Oyu benim oyumla bir olamaz’ Onlar öyle diyorlardı. Ve onlar bu kesimi kesinlikle aralarına sokmuyorlardı. Varsa onlar, yoksa onlar” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da bakanlığın yatırımları ve 16 Nisan’ın önemine değindikten sonra Kağızmanlılar’dan güçlü bir ‘evet’ istedi. Bakan Eroğlu daha sonra cep telefonunu çıkararak “Kağızman’a ısmarladım nar gele nar gele” türküsünü alandakilere dinletti. Türkünün ilk kıtasını dinlettikten sonra Kağızman Barajının açılışında da kalan kıtayı dinleteceğini söyledi. Kars’a gelirken uçakta da bu türküyü dinlediğini ifade eden Bakan Erdoğlu, “Sevgili kardeşlerim tabi ki siz ne istediyseniz bi-z ne diyoruz ‘evet’ diyoruz. Şimdi sevgili kardeşler ‘evet’ deme sırası sizde. Ben açık konuşayım” dedi.

Konuşmaların ardından temel atma törenine geçildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 39952 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Büyükşehir’in Yatırım Seferberliği Devam Ediyor Kars Ülkü Ocakları’ndan Sabah Gazetesi yazarına sert tepki! Sarıkamışta Orman Hırsızları Suçüstü Yakalandı Karsta Askeriyenin Trafosunu Çaldılar! Meclis Komisyonunda Beyribey ve Sarıbal Tartıştı Kars İstanbulda Tanıtılıyor Karslı şair, yazar Coşkun Karabulut’a Azerbaycan’da büyük ilgi Massey Fegusonla Tarla Günleri Kars’ta Nöbetçi Kuyumcu Trafikte ne kadar dikkatliyiz? Iğdır’da Azerbaycan’ın bağımsızlık yıldönümü kutlandı Ardahan Üniversitesi Rektörü: Dirileceğimiz yer kalemdir ve onun yazdıklarıdır

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır