KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Başkan Yıldırım, Başbakan Yıldırım’la görüştü
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Yıldırım, Başbakan Yıldırım’la görüştü
2017-04-14 - 21:17
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Başkan Yıldırım, Başbakan Yıldırım’la görüştü

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Başbakan Yıldırım, Altındağ Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Evet Diyor” programına katıldı. Kars, Ardahan, Iğdır( KAI) Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım da yönetim kurulu üyeleriyle katıldığı toplantıda Başbakan Binali Yıldırım’la bire bir görüşerek referandumla ilgili fikir alış verişinde bulundu.

KAI Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Kars, Ardahan ve Iğdır’ın 16 Nisan referandumunda ‘EVET’ için Türkiye’nin, Cumhurbaşkanın, Başbakanın, Bakanın, yanında olduğunu söyledi. Yıldırım, “Kars, Ardahan ve Iğdır’ın her zaman vatanın birliği ve beraberliği söz konusu olduğunda devletimizin ve hükümetimizin yanındayız. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza beraber olduğumuzu ve Serhat illeri olarak her zaman destek olduğumuzu ve olacağımızı Başbakanımıza ilettim.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’la Kars, Ardahan ve Iğdır için de konuştuğunu ifade eden Genel Başkan Yıldırım, Yıldırım “Hem bölgemiz olan Kars, Ardahan ve Iğdır’da ve Ankara’daki çalışmalar hakkında Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a bilgi arz ettim. Böyle bir toplantı için de Başbakanımıza teşekkür ettim. Ayrıca, Kars, Ardahan ve Iğdır bölgesine yapmış oldukları hizmetlerden dolayı hem Cumhurbaşkanımıza, hem Başbakanımıza, hem Bakanımız Ahmet Arslan’a da ve bölge milletvekillerimize Kars’a ve bölgesine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ettim. Ayrıca, bölgeden güçlü bir ‘Evet’ çıkağımızı da söyledim.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım da KAI Federasyonu Gene Başkanı Erdoğan Yıldırım’a destekleri ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Başbakan Binali Yıldırım toplantıda yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:

“Önemli olan birlik, beraberlik, kardeşliğimizin daim olması, halel gelmemesi. Bunun yolu da güçlü iktidardan geçiyor. Güçlü iktidarın yolu da cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden geçiyor. İki başlılığın ortadan kalkması lazım. Bülent Ecevit’in kafasına anayasa kitabı fırlatıldı. Onun kafasına değmedi ama milletin tepesine balyoz gibi indi. 2001 krizinde Türkiye, bir gecede yüzde 26 servetini kaybetti. O gün batan bankalar, uçup giden dövizler, 638 milyar lira ödedik. 2011’e kadar bunları ödeyerek geldik. Hem yol hem okul hem hastane yaptık hem ihracatımızı 4 kat artırdık, ekonomimizi 3 kat büyüttük, 8 milyon vatandaşımıza iş sağladık. Dünyanın parmağını ısırtan büyük projeleri yaptık. Avrupalılar baklayı ağzından çıkardı, Türkiye nasıl olur da dünyanın en büyük havalimanını yapar? Size mi soracağız?. Yasamayı yapacak Meclisi kendisi seçecek. Denetlemeyi yapacak Meclisi kendisi seçecek. Dolayısıyla aracılar, tefeciler, gizli ortaklar artık sistemden ayıklanmış olacak. İş budur.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1544 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

İNŞAAT TEMELİNDE LAHİT MEZAR BULUNDU Konser İptal Edildi Kars Valisi Rahmi Doğan Kale Kafe’de Basınla Buluştu İmam Hatip Ortaokulu yıkılacak Başbakanlık TOKİ’de 23 Nisan coşkusu Kars, Ardahan ve Iğdır’dan Kore Savaşına Katılanlar Çelik Başarı’dan Türkiye derecesi Kars’ta FETÖ duruşması yarına erteledi Ulu Camii’nde Mezalimin 102. Yılında Şehitlerimizi Unutmayalım Proje ve Proje Uygulama Yardımları İçin Başvuru Duyurusu Kağızman’da Akıl Oyunları Sınıfı Kamran Hacıoğlu Omuzlarda Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır