KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
AK Kadınlar ‘EVET’e yürüdü
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Kadınlar ‘EVET’e yürüdü
2017-04-14 - 23:33
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 AK Kadınlar ‘EVET’e yürüdü

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Sevim Sayım Madak, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘EVET Yürüyüşü’ne katılarak herkesi 16 Nisan’da ‘Evet’ oyu vermeye davet etti.

Faikbey Caddesi üzerindeki AK Parti’nin Seçim Koordinasyon Merkezi önünde başlayan yürüyüş; Evliya camii civarı, Atatürk Caddesi üzerinden devam ederek başladığı noktada tamamlandı. Yaklaşık 1.5 saat süren yürüyüşe onlarca kadın ellerindeki ‘Evet’ dövizleriyle katıldı. “Ülkemiz için Evet”, “Kars’ımız için, ilçeeremiz için evet”, Bakanımız için evet” sloganlarıyla yürüyen kadınların toplu ve gür bir sesle durmadan slogan atmaları çevredekilerin de dikkatini çekti. Bazı vatandaşlarda gruba dahil olarak ‘evet’ yürüyüşüne destek verdi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Sevim Sayım Madak, “Bugün kadınlarla birlikte ‘evet’ için yürüdük. Sivil Toplum Kuruluşları olsun, diğer partilerden kadınlarımız olsun tamamen bağımsız hareket ettik. Her kadın ‘evet’ için bugün yürüyor. Çünkü biliyor ki ‘evet’ olursa istikrar olur, güven olur. Bir ülkede de güven ve istikrar olursa ağ da olur iş de olur. Biliyorsunuz bütün yük kadınların sırtında. Cefakar, fedakar, vicdanlı kadınlarımız bugün büyük bir sorumluluk bilinciyle yağmur çamur demeden, evlerinde çocuklarını bırakarak bu kutlu yürüyüşü yapıyor. Biz inanıyoruz ki ‘evet’ çıkarsa Türkiye güçlenecek, kadın güçlenecek. O yüzden bugün kadınlarımızla yürüyüş yapıyoruz. Kars esnafının, vatandaşların gerçekten çok güzel teveccühleri var. Tabi Kars'ın bir bakanı var hem de çok kıymetli bir bakan. Kars'ta farklılıklar oluyor, gelişmeler, yatırımlar yapılıyor ve herkes bunu görüyor. Artık Kars gelişiyor, büyüyor. O yüzden bu istikrarı, bu güveni yok etmemek için esnaflar bu haklı gerekçelerle ‘evet’e destek veriyor. Bunun çok farkında olduklarını görüyoruz. Ben ‘hayır’ demek isteyenlerin bile gönlünde ‘evet’ yaptığını biliyorum. O yüzden hiç sıkıntı yok. Ben Kars'ın çok güçlü bir ‘evet’ diyeceğine inanıyorum. Bir haftadır o bölgedeyim. Karslıyım aynı zamanda. Kars kadınları çok fedakar, Kars’ın çok genç nüfusu var. Kars'ın 7 ilçesinden 71 köyünden 23 mahallesinden kadınlar buradalar. Tabi bu hükümet seçimi olmadığı için herkes bir tarafta çalışmasını sürdürüyor. Bu bir parti seçimi değil, milletvekili seçilmiyor. Burada bir memleket meselesi var. Özellikle Doğu Anadolu olarak çok acı çekmiş bir milletiz. Daha başka acılara göğüs gelecek gücümüz de kalmadı. Terörün bitmesi ile ülkenin refahı erişmesi tamamen istikrarlı bir hükümetin devamlılığıyla mümkün. Ben kadınların çok sağduyulu hareket ettiği kanısındayım. Bunun farkında olduğunu görüyorum. Siyasetin yaşamın her alanında kadın var artık kadın gözlerini kapatıp ‘eşim ne diyor ben onu diyeyim’ değil. Kadın artık görüyor, tartıyor, biçiyor. Doğru kararlar da kadınların kararı hep yüksek çıktı, bunun da özellikle altını çiziyorum.” diye konuştu.

Madak ayrıca, “Ben tabi görevim gereği birçok illeri geziyorum. Son 1 haftadır da Kars’tayım. Kars çok şanslı bir şehir, bir kere Türkiye’nin 3 numarası buradan, Bakan beyin burada çok büyük bir teveccühü var. Yaklaşık 70-80 kadın ile sahadayız. İlmek ilmek sokakları, caddeleri, mahalleleri dolaşıyoruz. Bizim sürekli kadınlarla sıcak temasları olan bir teşkilatız, dünyada da en büyük teşkilata sahibiz. 4,5 milyon kadın üyesi olan bir partiyiz. Kadınlarımızın burada çok fedakarlıkları var, söz memleket olunca kadınlarımız çocuklarını evde bırakarak buraya geliyorlar, nöbet çıkıp geliyorlar. Söz memleket ise gerisi teferruat oluyor.” dedi.

AK Parti Kars Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güner,

Güner daha sonra şunları söyledi:

“Kadınlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu yağmurlu havada, çamurda bu kutlu yürüyüşümüze katıldılar. Uzun zamandır sahadayız, Allah razı olsun kadınlarımızdan. Kadınlarımız işin farkında. Kars'ın gelişebilmesi için, çocuklarının daha çok iş imkanına sahip olabilmesi için, Arslan Bakanımız için kararımız ‘evet’ diyorlar. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Sivil Toplum Kuruluşları, esnafımız, köy temsilcilerimiz, mahalle temsilcilerimiz, ilçe başkanlarımız, yönetimlerimiz hepsine çok teşekkür ediyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 

 

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3621 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars İstanbulda Tanıtılıyor Karslı şair, yazar Coşkun Karabulut’a Azerbaycan’da büyük ilgi Massey Fegusonla Tarla Günleri Kars’ta Nöbetçi Kuyumcu Trafikte ne kadar dikkatliyiz? Iğdır’da Azerbaycan’ın bağımsızlık yıldönümü kutlandı Ardahan Üniversitesi Rektörü: Dirileceğimiz yer kalemdir ve onun yazdıklarıdır Tekstil ve Hazırgiyim ihracatçıları kontaminasyonsuz pamuk istiyor Kars Milletvekili Beyribey’den 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey’den düve desteği müjdesi Kars Belediye Başkanı, İstanbul Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdır Derneğini Ziyaret Etti 100. Yılında Sovyet İhtilali…

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır