KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Önce Vatan, Sonra Can dedi, oy vermek için sandığa gitti
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Önce Vatan, Sonra Can dedi, oy vermek için sandığa gitti
2017-04-16 - 13:32
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Önce Vatan, Sonra Can dedi, oy vermek için sandığa gitti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Kars’ta 90 yaşındaki İsmail Badur isimli Erzurum Aşkaleli vatandaş, anayasa değişikliği halk oylaması için oğlunun yardımıyla İstasyon Mahallesi’ndeki Gazi Ahmet Muhtar Paşa (GAMP) İlköğretim Okulu’nda sandık başına gitti. Güçlükle yürümesine rağmen “Önce vatan sonra can” diyerek bastonuyla merdivenleri çıkan 90’ık dede İsmail Badur ilgi odağı oldu. Okuduğu kahramanlık şiirleri ve dualarıyla oyunu kullanacağı salonda önce sandığa dayandı ardından da mührünü ve oy pusulasını alarak yine oğlunun yardımıyla oyunu kullandı. Oy zarfını sandığa atarken de dua eden İsmail Badur imzasını da attıktan sonra bir süre dinlendi.

İsmail Badur, “Maşallah dede nasılsınız” diyen gazeteciye gülümseyerek “Vazifemiz, Allah razı olsun.” dedi. Yine gazetecinin “Yoruldun mu?” sorusuna “Hayır insan bunun için yorulmaz. Allah hakkımızdan hayırlısını nasip etsin. Hangisi islama, devlete, millete hayırlı ise Allah onu nasip etsin. Önce vatan ondan sonra can. Memleket önemli. Allah vatanımıza zeval vermesin. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Allah kötülere fırsat vermesin. Görelim Mevlam Neyler Neylerse Güzel Eyler.” dedi.

Bu arada; vatandaşlar günün ilerleyen saatlerinde oylarını kullanmak için yoğun bir şekilde sandık başına gelmeye devam ediyor. Genci, yaşlısı ve engelli vatandaşların demokratik seçim içine sandık başına geldiği Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlkokulunda 90 yaşındaki İsmail Badur isimli vatandaşla aynı sandıkta oy kullanan ve engelli olan Can Kaygusuz da oy kullanırken, “Vatanımıza, Milletimize, Devletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 4243 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Mehmet Özbey’in mutlu günü Dursun Yeşilyurt ve Gurur Tablosu Öğrenciler aman dikkat! Iğdır’da FETÖ Operasyonları Kars’ın Ödüllü Kaz Belgeseli – Beyaz Altın – Yönetmen Bedir Altunok Karsta Yapılan Engelli Yürüyüş Bandı Görenleri Şaşırttı Yönetmenler Bedir Altunok ve İbrahim Süleymanoğlu SERKA’nın Kısa Film Yarışmasında ödül aldı Kars Harbiler 36, İzmir’e gidiyor Hikmet Ferşat Vefat etti Büyükşehir’in Yatırım Seferberliği Devam Ediyor Kars Ülkü Ocakları’ndan Sabah Gazetesi yazarına sert tepki! Sarıkamışta Orman Hırsızları Suçüstü Yakalandı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır