KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars’ta referandum coşkusu
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars’ta referandum coşkusu
2017-04-17 - 01:44
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars’ta referandum coşkusu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

-DOĞU’NUN SINIR KENTİ, SERHAT ŞEHİR KARS YÜZDE 51 EVET OYUYLA CUMHURBAŞKANLIĞI HALK OYLAMASINDA ÜZERİNE DÜYEN GÖREVİ YERİNE GETİRMENİN HAKLI SEVİNCİNİ YAŞIYOR

-SANDIKLARIN AÇILIP SONUCUN NETLEŞMESİYLE BİRLİKTE AK PARTİ İL BİNASI ÖNÜNDE TOPLANAN KALABALIK SAATLERCE ZAFERİ KUTLADI

-ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI AHMET ARSLAN, CUMHURBAŞKANLIĞI HALK OYLAMASINDA YÜZDE 51 OYLA ‘EVET’ DİYEN KARSLILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Doğu’nun sınır kenti Kars üzerine düşeni yaptı ve yeni sisteme yüzde 51 oyla ‘evet’ dedi. Halk oylamasını Türkiye ortalamasıyla eşdeğerde yakalayan Kars’ta bugün AK Parti il başkanlığı önünde Türk bayraklarıyla alanı dolduran binlerce vatandaş bu coşkuyu bu zaferi kutladı. AK Parti il teşkilatı, kadın kolları, gençlik kolları, merkez ilçe ve bütün ilçelerin teşkilatlarıyla birlikte milletvekilleri ve özellikle de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın da büyük katkılarıyla Kars bu gece bu coşkuyu yaşamayı hak etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Cumhurbaşkanlığı halk Oylamasında yüzde 51 oyla ‘EVET’ diyen Karslılara teşekkür etti.

Referandumun sonuçlanmasından hemen sonra AK Parti Kars İl başkanlığı önünde adeta bayram havası yaşandı. Yüzlerce vatandaş parti binası önüne gelerek halay çekip, alkış tuttu. Türk bayraklarıyla alanı adeta kırmızı beyaza boyayan Karslılar renkli görüntüler oluşturdu. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ı parti binası önünde beklerken “Evet, evet, evet, bir daha evet, yine evet” sloganları atan vatandaşlar Bakan Arslan’ın alana gelmesiyle daha da coştular. Bakan Arslan kendisini tebriğe gelen, öpüp sarılmak isteyenlerin aşırı izdihamı nedeniyle alana gelmekte oldukça zorlandı. Gördüğü ilgi ve sevgi seli arasında Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, önceki dönem milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın’la birlikte yerini alan Bakan Arslan her zamanki nazikliği ile önce elini göğsüne koyup önlerinde eğildiği vatandaşları sevgi ve saygıyla selamladı ardından da teşekkür konuşmasını yaptı.

Bakan Arslan önce sırasıyla nüfus oranına göre en fazla oy alan Sarıkamış ilçesinden başlayarak tüm ilçeleri ve Dağpınar beldesini saydı ve belediye bakanından ilçe başkanlarına, il genel meclisi üyelerinden belediye meçlim üyelerine, partinin il merkezi ilçelerdeki merkez ilçe, gençlik ve kadın kolları başkan üyelerine, tüm sandık görevlilerine ve oylarıyla destekleyen herkese teşekkür etti. Bakan Arslan ayrıca, referandum süresince ve özellikle de son günden sandıkların sonuçlarının tamamlanmasına kadar büyük bir fedakarlık ve özveriyle görevlerini yürüten güvenlik güçlerine özel teşekkür etti.

KARS TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMUŞTUR

Bakan Arslan, “Çok teşekkür ediyorum. Karslı kadirşinastır. Karslı geleceğini düşünür. Karslı çocuğunun, torununun geleceğini düşünür. Daha iyi bir ülkede her zaman olduğu gibi birlik içerisinde, beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde geleceğe yürütmek için Türkiye’ye örnek olmuştur. Sizlere bir kere daha teşekkür ediyorum.” dedi.

ÇOK BAŞARILI BİR SEÇİM GEÇTİ

Sandığın tecelli ettiğini de belirten Bakan Arslan, “Sandık demokrasinin tecelli ettiği yerdir. Sandık, mücadelenin, birliğin, beraberliğin, huzurun olduğu yerdir. Ne mutlu ki hem Kars’ta, hem Türkiye’de Huzur ve kardeşlik içerisinde demokrasinin tecelli olan çok başarılı bir seçim geçti Allah herkesten razı olsun.” diye konuştu.

“REİSE SELAM SÖYLE BAKANIM”

Bakan Arslan bu arada bir vatandaşın “Reise selam söyle bakanım” demesi üzerine, “Gençler benim selam götürmeme gerek yok. Siz selamı sandıkta gönderdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Bakın yüzde 51 çok büyük bir başarı neredeyse yüzde 50 oy artırmışız.” şeklinde konuştu.

KARS ZOR BİR YERDİR

Kars’ın zor bir yer olduğunu kaydeden Bakan Arslan, “Değerli hemşehrilerim bakın Kars zor bir yerdir. Kars dört partinin de olduğu, dört partinin de her zaman oy aldığı bir yerdir. Dörde bölünen bir yerde yüzde 51 oy almak kolay değildir. Bu yüzde 51 oyu alırken tekrar söyleyeyim hepinizin gayretleri, hepinizin destekleri var. Çok teşekkür ediyoruz. MHP’den, CHP’den HDP’den, geçmişte onlara oy vermiş ama bu sefer bizim yanımızda duran seçmenler vardı. Onların hepsine teşekkür ediyorum. Dün başka yerlerde, başka partilerde oy vermiş, bugün yine ‘hayır’ demiş insanımız, hemşehrilerimiz var. Diyoruz ya demokrasi sandıkta tecelli eder. Onlara da çok çok teşekkür ediyoruz. Huzurlu bir seçim geçmesi adına onlarda kendi fikirlerini sandığa yansıttılar onlara da teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun diyoruz.” dedi.

ETÖ’YE HELE O FETÖ’YE DAHA BÜYÜK DERS OLSUN

“Biz, Türkiye ortalamasını tutturmuş bir il olarak memnunuz” diyen Bakan Arsan, şöyle konuştu:

“Ama ülkemizin de kutlu yürüyüşünün, geleceğe sağlam yürüyüşünün, sağlıklı yürüyüşünün yolunu açan halkımıza müteşekkiriz, teşekkür ediyoruz. Neye rağmen? Terör örgütlerine rağmen. Terör örgütlerine rağmen. Neye rağmen? Hiç gereği yokken, gazetelerinde, televizyonlarında Türkçe başlık atıp, ‘hayır’ diyenlere rağmen. Türkiye’yi sindiremeyenler, Türkiye’yi içine kabul etmeyenler ne oldu da son bir ayda Türkçe başlık atar oldular. Ne oldu da son bir ayda Türkiye’yi düşünür oldular. Hiç şüpheniz olmasın ki, Türkiye’yi düşündüklerinden değil, büyüyecek, daha da güçlenecek, dünyada daha fazla sözü geçecek olan Türkiye’yi istemeyip, eski Türkiye’yi aradıkları için o başlıkları attılar. Onlara da ders olsun. Onlara da ders olsun. FETÖ’ye hele o FETÖ’ye daha büyük ders olsun.”

Bakan Arslan konuşmasından sonra geldiğinde olduğu gibi giderken de büyük bir sevgi selinin içinde kaldı. Uzun süre kalabalıktan çıkamayan Bakan Arslan herkese teşekkür etti ve ardından da Harakani Havalimanına giderek özel uçakla Ankara’ya hareket etti.

NOT: HABERİN VİDEOSUNU FOTOĞRAFLARIN EN ALTINDAKİ LİNKE TIKLAYARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 4113 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Mehmet Özbey’in mutlu günü Dursun Yeşilyurt ve Gurur Tablosu Öğrenciler aman dikkat! Iğdır’da FETÖ Operasyonları Kars’ın Ödüllü Kaz Belgeseli – Beyaz Altın – Yönetmen Bedir Altunok Karsta Yapılan Engelli Yürüyüş Bandı Görenleri Şaşırttı Yönetmenler Bedir Altunok ve İbrahim Süleymanoğlu SERKA’nın Kısa Film Yarışmasında ödül aldı Kars Harbiler 36, İzmir’e gidiyor Hikmet Ferşat Vefat etti Büyükşehir’in Yatırım Seferberliği Devam Ediyor Kars Ülkü Ocakları’ndan Sabah Gazetesi yazarına sert tepki! Sarıkamışta Orman Hırsızları Suçüstü Yakalandı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır