KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Neden Evet Diyorum
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Neden Evet Diyorum
2017-04-17 - 18:48
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Neden Evet Diyorum

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Araştırmacı-Yazar İbrahim Ahıskalı’nın, “Neden Evet Diyorum” yazısı:

Çok yazdım, çok anlatmaya çalıştım niçin bu sistemi desteklediğimi ve bu son yazı. Çünkü artık yarın dananın kuyruğu kopacak. Her vatandaş gibi ben de sandığa gidip demokratik hakkımı kullanacağım ve “Evet” diyeceğim. Neden “Evet”? Çünkü ben Türkiye’nin mevcut sistemle hedeflerine varmasının mümkün olmadığını düşünüyorum.

İki başlı bir yönetim, her daim başa beladır. Bu sistem er ya da geç değişecekti zaten. Çünkü böyle bir yönetim biçimi dünyanın hiçbir yerinde yok. Halkın yüzde 50’sinden fazlasının oyuyla gelmiş, üstelik de mevcut yasaya göre yetkileri ve sorumlukları çok geniş olan bir Cumhurbaşkanı’ndan kimse ülke yönetimine müdahale etmemesini bekleyemez.

Ben de olsam aldığım oyun hakkını vermek için kesinlikle yönetim hakkımı sonuna kadar kullanmak isterim. Şu anda böyle bir sorun yok. Neden? Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım arasında büyük bir uyum var. Ama bir önceki hükümet dönemini hatırlayın. AhmetDavutoğlu’lu hükümet dönemini... Olmadı. Çok çok güvenerek koltuğunu Davutoğlu’na teslim etmesine rağmen sıkıntı yaşandı iki isim arasında ve sonunda da Davutoğlu gitmek zorunda kaldı.

Eğer sistem bu haliyle devam edecek olursa hükümet ile Cumhurbaşkanı arasında daimi bir çekişmeye, dolayısıyla da istikrarsızlığa mecbur kalacak Türkiye.

Elbette hayırlısı ne ise o olsun. Eğer ülkem için hayırlısı değişikliğin reddi ise sonuç “Hayır” olsun, ama ben yeni sistemin çok daha iyi olacağına inanıyorum. Bu yüzden de doğacak torunlarımın böyle gudubet bir sistemle yönetilmeye mahkûm olmamaları için bugünden “Evet” diyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 976 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

İNŞAAT TEMELİNDE LAHİT MEZAR BULUNDU Konser İptal Edildi Kars Valisi Rahmi Doğan Kale Kafe’de Basınla Buluştu İmam Hatip Ortaokulu yıkılacak Başbakanlık TOKİ’de 23 Nisan coşkusu Kars, Ardahan ve Iğdır’dan Kore Savaşına Katılanlar Çelik Başarı’dan Türkiye derecesi Kars’ta FETÖ duruşması yarına erteledi Ulu Camii’nde Mezalimin 102. Yılında Şehitlerimizi Unutmayalım Proje ve Proje Uygulama Yardımları İçin Başvuru Duyurusu Kağızman’da Akıl Oyunları Sınıfı Kamran Hacıoğlu Omuzlarda Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır