KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Türkiye’nin yarısının ‘HAYIR’ demesi ne anlama geliyor?
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye’nin yarısının ‘HAYIR’ demesi ne anlama geliyor?
2017-04-18 - 21:56
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Türkiye’nin yarısının ‘HAYIR’ demesi ne anlama geliyor?

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

İnternet.com yazarı Hadi Özışık’ın, “Türkiye’nin yarısının ‘HAYIR’ demesi ne anlama geliyor?” yazısı:

Yüzde 51.4 “EVET” için kâfi...

Bu milletin yarısı, korku ritmine teslim olmadı. Bu milletin yarısı, kara bir kuşatma altında olduğumuzu bildiği için, 15 Temmuz gecesi üzerimizden geçen tanklara direndiği gibi, bir puanlık farkla da olsa “HAYIR”a geçit vermedi. 

Ama karşı koyamayanlar da oldu!

Yüzde 49’un bir kısmı bunlara inandı. Bir kısmı aidiyet duygusuyla partisinin “HAYIR” hanesine oy taşıdı. Bir kısmı nefretini kusmak için sandığa koştu.

Bir kısmı da, “EVET”in karnını doyurmadığını düşünüp, yoksulluğunu, sefaletini ve açlığını sandığa yansıtarak, “HAYIR”a umut bağladı...

“HAYIR”ı besleyen başka sebepler de var..

Yüzde 49,  üzerindeki saldırgan bakışlardan rahatsız oldu mesela. Sosyal medyadaki robotik yaratıkların, “HAYIR” cephesinin karısına, kızına dil uzatması mesela. “HAYIR” diyenlerin, başta FETÖ/PKK ile bir tutulması mesela. Zihinleri karıştıran danışmanların, “eyalet” söylemleri mesela..

Liste uzun...

Başbakan Binali Yıldırım’ın da belirttiği gibi elzem olan, politikadaki zehirli dilin yerine geleceğe yönelik yeni şeylerin söylenmesi gerekiyor.

Yüzde 49’un da, kafasındaki kaygıların sonlandırılması lazım gelir. Özellikle sahil kesimlerinde yaşayan seçmenin, doğruları yanlış sunan kalemlere, referandum sürecinde korku dizginlerini elinde tutan politikacılara neden kandığını araştırmak gerekiyor.

Bu insanların içindeki yangının söndürülmesi, onlara dokunmaktan geçer. Tayyip Erdoğan’a karşı bastırılamayan nefretin dindirilmesi için, bu insanlara sokulmaktan başka çare yoktur.

Bana göre, referandumdan çıkan asıl sonuç budur!

AK Parti, 2019’un Kasım ayında,  (erken seçim olmazsa) 7 Haziran benzeri bir felaket yaşamak istemiyorsa, bu mesajı iyi okumalıdır. AK Parti içinde gevşeklik kuyusunda debelenen kişiler ayıklanmalı, “öze dönüş”ün tekrarı yapılmalıdır. Toplumun yarısına gönül kulağını kapatan, herkesle, ve her şeyle kavga halindeki (kendileriyle de kavga ediyorlar) robotik yaratıklara, yazarlara, çizerlere, toz zerresi kadar kıymet verilmemelidir.

Yüzde 49’u yaralayıp, AK Parti’ye yabancılaştıran bir ruh var. Bu kesimin varlığı, toplumun bütün kesimlerine giden yolun önünde en büyük kasistir. Millete oynamak yerine, millete giden yolun önündeki engellerin kaldırılması elzemdir.

Dokunmak, duymak, görmek için çalışmak lazım birde!

İl Başkanları, il yöneticileri, belediye başkanları, milletvekilleri... eskiler, yeniler, herkes... 15 yıl boyunca AK Parti iktidarlarının yukarılara taşıdığı kim varsa...  Referandum yolculuğuna çıkanların doğru istikamete yürüdüklerine dair şüphelerim var. Bir çok il başkanının bırakın yanlış yola doğru gitmeyi, “EVET” için hiç kanat çırpmadığını öğreniyoruz... Büyükşehirler’in sofrasına 15 yıldır konulan nimetler,  bizzat bu illeri yöneten belediye başkanları tarafından talan edildi referandum sonuçlarına baktığımızda.

Teşhir benim işim değil!

Sonuç ortada...

Direnmek yerine teslim olmak!

Ya da “adam gibi” başarısızlığını kabullenip çekilmek...

Bunu yapmıyorlar, tek başına yüzde 51’e ulaşan Tayyip Erdoğan’ın etrafında poz verip, twitter üzerinden boş gevezelik yapıyorlar.

AK Parti’nin kendisiyle konuşma vaktidir!

Aksi takdirde yaşadığımız tüm güzelliklerin ateşe verilmesi yakındır!

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1491 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Büyükşehir’in Yatırım Seferberliği Devam Ediyor Kars Ülkü Ocakları’ndan Sabah Gazetesi yazarına sert tepki! Sarıkamışta Orman Hırsızları Suçüstü Yakalandı Karsta Askeriyenin Trafosunu Çaldılar! Meclis Komisyonunda Beyribey ve Sarıbal Tartıştı Kars İstanbulda Tanıtılıyor Karslı şair, yazar Coşkun Karabulut’a Azerbaycan’da büyük ilgi Massey Fegusonla Tarla Günleri Kars’ta Nöbetçi Kuyumcu Trafikte ne kadar dikkatliyiz? Iğdır’da Azerbaycan’ın bağımsızlık yıldönümü kutlandı Ardahan Üniversitesi Rektörü: Dirileceğimiz yer kalemdir ve onun yazdıklarıdır

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır