KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars’ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars’ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri
2017-04-19 - 23:34
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars’ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Kars İl Müftülüğünce, Kutlu Doğum Haftası programı düzenledi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen programa Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guluyev, Mili Eğitim Müdür Vekili Cemalettin Güven, İl Müftüsü Mehmet Genç, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Düzgün, Ticaret Borsası Başkanı İsmet Çelik, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen ile vatandaşlar katıldı.

Kur'an-i Kerim tilavetiyle başlayan programda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kutlu doğum haftası münasebetiyle hazırlanan sinevizyon gösterisi sunuldu.

İl Müftüsü Mehmet Genç, Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kars’ta düzenlenecek olan etkinlikleri anlattı ve haftanın önemini anlattı.

Kars Valisi Rahmi Doğan da, "Tabi güvenilir olmak çok büyük bir vasıf, özellikle çağımızda insanların güvenin zedelendiği bir ortamda insanların dejenere olduğu fuhşiyatın, hırsızlığın, arsızlığın artmış olduğu bir ortamda güvenilir bir toplum oluşturabilmek için üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Din, kişilere göre değil de kurallara göre yaşanması gerek.Aslı vazife eğitimcilerden geçmekte, gerek eğitimcilerimiz gerek din adamlarımız güvenilir bir nesil olabilmeyi öğretebilmelidirler. Müslüman güvenilir olmadığı zaman, müslümanların yapmış olduğu hataları İslamiyete kimseye mal etmesin. Eğer biri hata yapıyorsa o hata kişinindir, İslamiyetin değildir. Biz bugün toplumumuzda en çok yaşamış olduğumuz sorunlardan bir tanesi budur.” dedi.

Vali Doğan ayrıca, "Biz dini kişilere göre değil, dini kurallara göre anlatmamız lazım. Eğer kişilere bakarak dini yaşamayı, öğrenmeyi vazife edinirsek burada bir yanlışa düşmüş oluruz. Çünkü insan hata yapan varlıktır. İnsanlara bakarak din değil, İslama bakarak dinimizi öğrenmeliyiz ve yaşamalıyız ve yaşatmalıyız." şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra emekli müftü İlyas Serenli, "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" konulu konferans verdi. Serenli, Müslümanın yalan söylememesi, güvenilir olması gerektiğine vurgu yaparak, Peygamberimiz Hz. Muhammet Mustafa (SAV)’in örnek ahlakından örnekler verdi.

Programın sonunda şiir ve kompozisyon dalında düzenlenen yarışmalarda birinci olanlar eserlerini kürsüde okudular ardından da her iki dalda da dereceye girenlere Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta tarafından ödülleri verildi.

Emekli İmam İlyas Serenli’ye de programa katılım ve teşekkür belgesini Vali Rahmi Doğan verdi.

Programda ayrıca, kompozisyon yarışmasının il birincisi Merkez Kız İmam Hatip Lisesi’nden Fatma Akçilad kompozisyonu, şiir yarışmasının birincisi Alparslan Lisesi’nden Zelal Altunterim de şiirini okudu.

Ardından da birinciler dahil kompozisyon ikincisi Merkez Kız İmam Hatip Lisesi’nden Zehra Betül Düzgün ve üçüncü Merkez Kız İmam Hatip Lisesi’nden Rabia Çavdar ile şiir yarışması ikincisi Merkez Kız İmam Hatip Lisesi’nden Merve Edaş ve üçüncü Hasan Harakani Anadolu Lisesi’nden Zeynep Yıldız’a ödülleri verildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1346 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Belediye Başkanı, İstanbul Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdır Derneğini Ziyaret Etti 100. Yılında Sovyet İhtilali… Kaçakçıları Duman Sardı! Kars’ta çaldıkları altınlarla yakalandılar Yaz cepte... Yaz cepte... Kars’ın işgücü piyasası analizi İlk Emir Oku Kitap Kafe’de Kur’an-ı Kerim Dersleri Başlıyor İlk Emir Oku Kitap Kafe’de Osmanlıca Kursları Başlıyor Sol’un Kurbanı Alevîlik mi? Barzani’nin Korsan Referandumu ve Fırsat Bu Fırsat diyenler! Bakan Arslan, KAI Tanıtım Günlerine katıldı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır