KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Diplomayı Unuttu Bakan Oldu!
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diplomayı Unuttu Bakan Oldu!
2017-05-17 - 13:23
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Diplomayı Unuttu Bakan Oldu!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın, Başbakan Binali Yıldırım ie tanışması ve akabinden bakanlığa kadar yükselmesinde unuttuğu diploma hayatının dönem noktası oldu.

BAKAN ARSLAN’IN UNUTULAN DİPLOMAYLA BAŞLAYAN HAYATININ DÖNÜM NOKTASI

Kars Valisi Rahmi Doğan, “Zoru Başaranlar” söyleşisinde KYK Yurtlarında kalan Üniversite öğrencileriyle Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda bir araya geldi.

Vali Rahmi Doğan, hayatında elde ettiği kazanımlar ve başarısının sırrını konu alan söyleşisinde eğitimin, gayretli çalışmanın, azmin, dil öğrenmenin önemine işaret etti. İnsan hayatına farklı pencereler açıldığına da dikkat çeken Vali Doğan, Bakan Arslan’ın hayatında dönüm noktası olan ‘diploma’ anısını da öğrencilerle paylaştı.

Vali Doğan, Bakan Arslan ile bir program için Kağızman’a gittiklerinde arabada sohbet ettiklerini dile getiren Vali Doğan, “Sayın Bakanımızla arabada giderken birbirimize hayatın önemli noktalarını anlattık. Sayın Bakanımız dedi ki ‘Benim için hayatımın dönüm noktası olan bir anım var’ dedi. Kendisi de Kağızsan’da zor şartlarda okumuş birisi. Eskiden üniversite sınavları merkezi sistemle olmuyordu. Sinrava giriyordunuz puan alıyordunuz ve puanla da gidip farklı farklı fakültelere mürecaat ediyordunuz. Fakültelere mürecaat sayısına göre sizi sıralayıp ona göre kayıtlarıız yapılıyordu. Bakanımız ‘Ben o zaman ilk okul ortaokul öğretmenliğini kazanacak puan elde ettim. O hevesle Ankara’ya Gazi Eğitim Fakültesi’ne kayıt yaptırmak için bütün evraklarımı topladım Ankara’ya gittim. Orada bir evde kalıyordum. Kayıttan bir gün öncesinde de bütün evraklarımı toplaım Gazi Eğitim Fakültesi’ne gittim. Kayıttan bir gün önce Perşembe günü Gazi’ye gittiğimde o zaman sağ-sol olayları vardı, kavga-gürültü vardı. Neyse ki o arada bir masa buldum. Evrakları istediler bende evrakları çıkardım verdim. Evrakların hepsine baktılar, baktılar diplomam yoktu’ dedi. Yani kayıtlar içirn en önemli evrak olan diplomayı bulamamış. ‘Diplomayı Kağızman’da unutmuşum’ diyor. ‘Ben oradan çıktım ve şehir merkezine gittim Kağızman’ı aradım ve bir otobüsle göndermelerini istedim’ diyor. Bu tartışmkalar sürerken akrabalarından biri demiş ki “Ahmet Bey bu sene kayıt yaptırmasın bende yaptırmadım. Biz bu sene dersahe falan çalışalım seneye kayıt yaptıralım’ şeklinde bir tartışma oluyor. ‘O sırada babamı aradım. Ama babam asla kabul etmiyor. Ortaokul lise öğretmenliğini Kağızman’da kazanmış birisin bu sene kayıt yaptırmaman olamaz’ diyor. ‘Ertesi yıl İstanbul teknik Üniversitesi  Mühendislik bölümünü kazandım’ diyor.” şeklinde konuştu.

BAŞBAKANLA BAKANI BULUŞTURAN KADER

Vali Rahmi Doğan, Bakan Ahmet Arslan’ın öğretmenliğe kaydını yaptırmış olması durumunda bugün belki de bakanlıkla yollarının kesişmeyeceğini söyleyerek, “Diplomasını unutarak bir sene bekleyip farklı bir fükelteye gitmiş olması onu farklı bir yere götürüyor. Niye farklı bir yere götürüyor. İşte o fakültede Başbakanımız ile bir irtibat kuruyor. İkisi de aynı limanda mühendis olarak çalışıyorlar. İte o mühendis olarak çalışan iki arkadaştan bir tanesi başbakan oluyor sizi de alıp bir yere kadar taşıyor.” dedi.

Bu anlatımdan yola çıkarak öğrencilere nasihatlerde de bulunan Val Doğan, “Dolayısıyla hayatınızın bu kesitlerinde bir takım dönüm noktaları olacak. Bazen insan bunu farkına varmadan ya da ‘keşke şöyle olsa’ da diyebiliyorsunuz ama 3-5 yıl sonra 10-15 yıl sonra bakıyorsunuz ki kader çizgibi sizi oradan döndürmüş olmış baka bir tarafa doğru sürüklemiş. Yayında oturduğunuz arkadaşınızın farklı yerlerde bulunabileceğini unutmayın. O yüzden dostluklarınıza arkadaşlıklarınıza da sahip çıkın. Bu da çok önemli bir haslettir. Çünkü arkadaşlarınızla dostlarınızla toplum içinde birlikte yaşıyorsunuz. Hayat ilerledikçe herkes bir tarafa dağılacak, herkes bir meslek sahibi olacak.” diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1702 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvası Ciritte heyecanlı anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı... Kars Muhteşem Bir Cirit Gösterisine hazırlanıyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kağızman Müftülüğünden Hafızlık İcazet Töreni Iğdır’da Yakalanan DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandı Kars TDP’den sinema etkinliği PKK/KCK operasyonunda 5 kişi tutuklandı Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadın Kolları Başkanı Sevim Arslanoğlu KARPAT’ın Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır