KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Sürücü adaylarına motor ve araç tekniği öğretildi
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sürücü adaylarına motor ve araç tekniği öğretildi
2017-05-18 - 18:13
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Sürücü adaylarına motor ve araç tekniği öğretildi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Doğu Anadolu Sürücü Kursları Derneği Başkanı Azat Ceyhan, havaların ısınmasıyla birlikte açık alanda uygulamalı eğitim verdikleri sürücü adaylarına motor ve araç tekniğini öğrettiklerini söyledi.

Motor ve Araç Tekniği Dersinin 2013 yılından sonra Motor Tanıtımı ve Araç Tekniği şeklinde verildiğini ifade eden Ceyhan, bu kapsamda açık alanda sürücü adaylarını araçların yanına götürerek araçların bilinmesi gereken önemli aksamlarını ve parçalarını bizzat görerek eğitim aldıklarını söyledi. Teorik öğrenmenin yanında pratik öğrenmeye de geçtiklerini anlatan Ceyhan, kursiyerlerin dersi daha iyi anlamalarının bu uygulamalarda önemli bir artı olduğuna da dikkat çekti. Bu aşamada aldıkları eğitimle ileriki safhalarda sınavlarda karşılarına çıkabilecek soruları daha rahat yanıtlayabildiklerini de sözlerine ekledi.

Ceyhan şunları söyledi:

“29 Mayıs 213 yılında özel öğretim kurumları genel müdürlüğümüzce yeni bir yönetmenlik yayınlandı.  Bu yeni yönetmenlikte motor ve araç tekniği dersi motor tanımı ve araç tekniği şeklinde değiştirilerek kursiyerin anlayabileceği, kursiyerin ihtiyacı olan bilgilerle donatıldı. Dolayısıyla geçmişte daha çok teorik düzeyde olan bu ders 2013’den sonra daha yaşamsal daha kullanışlı bir düzeye getirildi. Bunun bir anlamı da şudur; bir sürücü yola çıktığında ona ne lazımsa o bilgilerin bir kısmı sınıfta verilirken bir kısmı da arabanın üzerinde anlatılıyor. Dolayısıyla bu radikal değişimle gördüğünüz gibi sürücü adayları arabanın yanına getirerek tanıtımını yapıyoruz. İleriki günlerde direksiyon eğitimlerine geçtiğimizde yine bunların tekrarı yapılacak. Dolayısıyla hem teorik sınavda hem de direksiyon sınavlarında karşılarına çıkacak bilgileri veriyoruz hem de ileride bir sürücü olarak yola çıktıklarında ihtiyaçları olan ve herkesin bilmesi gereken bir çok bilgiyi onlarla paylaşıyoruz.”

Ceyhan ayrıca Bayar sürücü adaylarının her geçen gün sürücülüğe olan ilginin artmasıyla ilgili olarak da, “Erkeklerde de bu ilgi var ama bayanlar kadar değil. Bayanlar özellikle son yıllarda, toplumsal yaşamda aldıkları sorumluluk gereği bu alanda da sorumluluk alıyorlar. Bayanların sürücü sayısının artması daha hoşgörülü ortamında oluşması demektir. Bayanların trafiğe olumlu bir katkı getirdiğine inanıyorum. Bayanlar son yallıra baktığımızda bu anlamda bir yarış halindeler. “Bayandan sürücü olmaz” anlayışından “Bayanlardan daha iyi sürücü olur” anlayışı ağırlık kazandı.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1326 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvası Ciritte heyecanlı anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı... Kars Muhteşem Bir Cirit Gösterisine hazırlanıyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kağızman Müftülüğünden Hafızlık İcazet Töreni Iğdır’da Yakalanan DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandı Kars TDP’den sinema etkinliği PKK/KCK operasyonunda 5 kişi tutuklandı Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadın Kolları Başkanı Sevim Arslanoğlu KARPAT’ın Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır