KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars Fen Lisesi Yeditepe Üniversitesi’nde Zeka Olimpiyatlarına katıldı
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars Fen Lisesi Yeditepe Üniversitesi’nde Zeka Olimpiyatlarına katıldı
2017-05-18 - 21:02
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars Fen Lisesi Yeditepe Üniversitesi’nde Zeka Olimpiyatlarına katıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Yeditepe Üniversitesi, İstek kolejleri ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak yürütülen Türkiye Zeka Olimpiyatları yarı finali 11-13 Mayıs tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesinde yapıldı.

Kars'ı temsilen Kars Fen Lisesi öğrencilerinden Selçuk Orman, Mertcan Öncül, Emir Gökçe, Oğuzhan Azem, Alper Çaça katıldı. Grubu yarışmaya matematik öğretmeni Erdem Özal Yamen hazırladı.

Öğrenciler, yapılan online sınav sınavda başarılı olanlar arasından seçildi.

Sürekli zeka oyunları aktivitelerine katılan Erdem Özal Yamen ; 18 bölümden oluşan yarı finale Türkiyenin farklı okullarından ve farklı illerinden gelen 200 öğrenci arasında Kars Fen Lisesi öğrencilerininde olmasını sağladı.Diğer katılımcılar Kars'tan gelindiğini duyduklarında hem şaşırdı hem de ekibi tebrik ettiler.

Sabah 9:00 da başlayan olimpiyat 19.00 da son buldu. Öğrencilerimiz çok iyi mücadele etti. İlk kez böyle bir yarışmaya katıldıkları için hem heyecanlı hem de mutluydular.

Erdem Hoca Kars'ta zeka etkinlikleri konusunda bir bilinç oluşturmaya çalışıyor, öğrencilerin bu tür yarışmalara rağbet göstermesi için gittiği her okulda Matematik ve Zeka Oyunları kulübü kuruyor ve yaptığı çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı. Batıdaki okulların bu tür yarışmalar için özel takımlar kurduğunu ve yarışmalara bu takımlarla katıldığı biliniyor. Şu sıralar gelecek yıllarda yapılacak olan yarışmalar için Kars Beyin Takımını kurmaya çalışan Erdem Özal Yamen , bu takımı çalıştıracak ve yarışmalara profesyonelleşmiş takım ile katılarak ilimizi temsil etmeyi planlıyor. Bu yarışmaya katılan öğrenciler daha şimdiden gelecek yıl ki yarışmalar için hazırlanmaya başladı, okuldan ve ilden farklı öğrenciler de çalışmalarda yer almak için Erdem Hoca ile iletişime geçiyor.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1825 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Başkan Karaçanta yol ve kaldırım çalışmalarını inceledi KAISİYAD Başkanı ve MAMİKLER Grup Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Mamik’ten Bakan Arslan’a taziye mesajı Garip Ebiri’den Bakan Arslan’a taziye mesajı Kars’ta Kazlar Neden Ölüyor! Kars’ta Asfalt ve Kilit Taşı Çalışması İsmail Yıldız’dan Bakan Arslan’a taziye mesajı Ramazan Karakelle’den Bakan Arslan’a taziye mesajı Kazım Şaki’den Bakan Arslan’a taziye mesajı Erkan Aras’dan Bakan Arslan’a taziye mesajı Büyükşehir’den Aşıklar Şöleni Erzurum Diplomasi Akademisi’nden Başkent Mesaisi Büyükşehir Aşk-ı Vatan Programıyla 15 Temmuz’u Anlattı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Kars’ta Kazlar Neden Ölüyor!
Kars’ta Kazlar Neden Ölüyor!
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Düğün dernek full izle tek parça YENİ EKLENDİ!
Düğün dernek full izle tek parça YENİ EKLENDİ!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır