KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Kars Fen Lisesi Yeditepe Üniversitesi’nde Zeka Olimpiyatlarýna katýldý
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars Fen Lisesi Yeditepe Üniversitesi’nde Zeka Olimpiyatlarýna katýldý
2017-05-18 - 21:02
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Kars Fen Lisesi Yeditepe Üniversitesi’nde Zeka Olimpiyatlarýna katýldý

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: @kafkasajans

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Yeditepe Üniversitesi, Ýstek kolejleri ve Milli Eðitim Bakanlýðý tarafýndan ortak yürütülen Türkiye Zeka Olimpiyatlarý yarý finali 11-13 Mayýs tarihleri arasýnda Yeditepe Üniversitesinde yapýldý.

Kars'ý temsilen Kars Fen Lisesi öðrencilerinden Selçuk Orman, Mertcan Öncül, Emir Gökçe, Oðuzhan Azem, Alper Çaça katýldý. Grubu yarýþmaya matematik öðretmeni Erdem Özal Yamen hazýrladý.

Öðrenciler, yapýlan online sýnav sýnavda baþarýlý olanlar arasýndan seçildi.

Sürekli zeka oyunlarý aktivitelerine katýlan Erdem Özal Yamen ; 18 bölümden oluþan yarý finale Türkiyenin farklý okullarýndan ve farklý illerinden gelen 200 öðrenci arasýnda Kars Fen Lisesi öðrencilerininde olmasýný saðladý.Diðer katýlýmcýlar Kars'tan gelindiðini duyduklarýnda hem þaþýrdý hem de ekibi tebrik ettiler.

Sabah 9:00 da baþlayan olimpiyat 19.00 da son buldu. Öðrencilerimiz çok iyi mücadele etti. Ýlk kez böyle bir yarýþmaya katýldýklarý için hem heyecanlý hem de mutluydular.

Erdem Hoca Kars'ta zeka etkinlikleri konusunda bir bilinç oluþturmaya çalýþýyor, öðrencilerin bu tür yarýþmalara raðbet göstermesi için gittiði her okulda Matematik ve Zeka Oyunlarý kulübü kuruyor ve yaptýðý çalýþmalarýn meyvelerini toplamaya baþladý. Batýdaki okullarýn bu tür yarýþmalar için özel takýmlar kurduðunu ve yarýþmalara bu takýmlarla katýldýðý biliniyor. Þu sýralar gelecek yýllarda yapýlacak olan yarýþmalar için Kars Beyin Takýmýný kurmaya çalýþan Erdem Özal Yamen , bu takýmý çalýþtýracak ve yarýþmalara profesyonelleþmiþ takým ile katýlarak ilimizi temsil etmeyi planlýyor. Bu yarýþmaya katýlan öðrenciler daha þimdiden gelecek yýl ki yarýþmalar için hazýrlanmaya baþladý, okuldan ve ilden farklý öðrenciler de çalýþmalarda yer almak için Erdem Hoca ile iletiþime geçiyor.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 2083 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır