KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Bakan Zeybekçi Hakarani Sofrasında iftar açtı
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Zeybekçi Hakarani Sofrasında iftar açtı
2017-06-19 - 02:35
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Bakan Zeybekçi Hakarani Sofrasında iftar açtı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında geldiği Kars’ta Anadolu’nun manevi Fatihlerinden Şehit Ebu-l Hasan Harakani’nin 1000 yıllık geleneği olan Harakani Çadırı’nda 3 bin kişilik iftar yemeğine katıldı.

Türkiye genelinde Batı illeriyle doğu illeri arasında "Gönül Köprüsü Projesi" kapsamında Denizli ile Kars ilinin kardeş il ilan edilmesi ve kentteki yatırımcılarla görüşmek için özel uçakla Kars'a gelen Bakan Zeybekci, Evliya Camii bahçesinde bulunan Şehit Ebu-l Hasan Harakani Türbesi önünde 3 bin kişiyle birlikte iftarını açtı.

AK Parti Kars İl Başkanlığı’nen verdiği iftar programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kars Valisi Rahmi Doğan, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Semazen ekibinin hazırladığı gösteri ile başlayan iftar programında konuşan Bakan Zeybekçi; “Türkiye'nin etrafı adeta ateş çemberi, O ateş çemberinin içinde dualı millet. Ve bu millet tarihi boyunca asla aman demedi. Bu millet asla esir olmadı, asla dizleri üzerine çökmedi ve bu millet bütün ihanet oyunları bozmak uğruna yoluna devam ediyor. Rabbim bu güzelliklerimizi artırsın ve birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah, ülkemizin huzurunu ve refahını her zaman daimi eylesin" dedi.

Bakan Zeybekçi’nin konuşmasından sonra Kur’an-ı kerim okundu ve İl Müftüsü Mehmed Genç iftar duası yaptı, akşam ezanının okunmasıyla birlikte iftarlar açıldı.

İftarır ardından Bakan Zeybekçi kendisi ile hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları kırmayarak hepsiyle birer birer fotoğraf çektirdi.

Bakan Zeybekçi bu arada yanına gelerek elini öpen Melisa isimli kız çocuğunun elini öptü ve aralarında renkli bir deyalog geçti. Kız çocuğuyla bir süre sohbet eden Bakan Zeybekçi, Melisa’ya kart vizitini vererek buradan kendisine e-mail göndermesini istedi. Kız çocuğunun bir kez daha elini öpmek istemesi üzerine, “Ananın, babanın, hocanın ve kocanın eliöpülür. Birde ataların, ninelerin, dedelerin… böyle gider.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1288 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Operasyonlar yoğunlaşacak 20 bin öğretmenin... Bayram kazalarında sayı artıyor Susuz’da Menfez Çalışmaları Yusuf İzzet Karaman’dan Bayram Ziyaretleri Sinan Karabağ’ın ailesine taziye ziyareti 15 Temmuz Gazisine Bayram Ziyareti İlçemizi ekip ruhuyla geliştiriyoruz Teşekkürler Sayın Bakanım Coşkun Altun gençlerle hasbihal etti Selim’de bayram bereketi KARPAT Genel Başkanı Seyfullah Türksoy: Kars bizim için çok önemli

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
KARPAT Genel Başkanı Seyfullah Türksoy: Kars bizi
KARPAT Genel Başkanı Seyfullah Türksoy: Kars bizim için çok önemli
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Metin Durmuş’dan Hükümete Acil Çağrı
Metin Durmuş’dan Hükümete Acil Çağrı

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır