KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Türk’ün Askeri Ağlamaz. Türk Askeri Yenilmez…
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk’ün Askeri Ağlamaz. Türk Askeri Yenilmez…
2017-07-13 - 18:33
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Türk’ün Askeri Ağlamaz. Türk Askeri Yenilmez…

Yazar Oktay Aktaş’ın; “Türk’ün Askeri Ağlamaz. Türk Askeri Yenilmez…” yazısı:

15 Temmuz Fetöcü darbe girişimin yıl dönümü öncesinde Cumhurbaşkanlığı, anma törenlerinde kullanılmak üzere 15 Temmuzla ilgili afişler hazırlattı. Bu afişlerin neresinde Allah aşkına  “Fetö” var. Bir Türk evladı olarak gururum incindiğini hissettim . Çünkü afişlerde Fetöya dair hiçbir şey yok. Gördüğümüz tek şey Türk ordusunun aşağılandığıdır.

15 Temmuz afişlerde elinde Türk bayrağı tutan sivil vatandaşların karşısında çaresizce ağlayan;  yenilmiş olarak gösterilen milletimizin gönlünde kahraman olan askerlerimiz var.

15 Temmuz, Türk Tarihinin en kanlı olaylarından birisi olarak  anılacak. Fakat bu kanlı olayın ilk yıldönümünde cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlatılan afişlerde milletimizin gönlünde kahraman olan askerlerimiz aşağılanıyor. Oysaki 15 temmuz hain “Fetö” darbe girişimi ordunun içinde palazlanan bir grup tarafından yapılmasına rağmen devletine, milletine, bayrağına bağlı askerlerimiz tarafından engellenmiştir.

Bu  Millet bizim; bu vatan bizim ve biz Türk Vatandaşıyız …Türk Bayrağı bizim bayrağımız… Bu asker bizim askerimiz… Hiçbiri Fetöya ait değil…Ama yapılan bu afişlerin hiçbiri Fetöyu anlatmıyor…

Sanki vatan işgal edilmiş, Türk askeri ise esir düşüp merhamet diliyor gibi gösteriliyor. Yazıklar olsun.Türkiye’yi ve Türk Milletini hiç tanımayan biri bu afişleri görse ağlayan askerlerin işgalci emperyalist devletin askerleri olduğunu sanır. Elinde bayrak tutan halkın da işgalci orduya karşı vatanlarını kurtararak destan yazdığını zanneder...

Ancak 15 Temmuz da karşımızda ne emperyalist bir devlet, ne de işgal ordusu vardı. Türk ordusunun üniforması giyen, ordu içine sızmış, ordumuzu içeriden çökertmek isteyen Amerikancı Fetöcular vardı…

Türk ordusunun elbetteki tamamı Fetöcu değildir. Bugün Türkiye’nin her yerinde kahramanca mücadele ederek her gün şehit olan askerlerimiz de afişlerde çaresiz gösterilmesi hiç hoş bir davranış değildir. Bu afişler şu an askerlerimizin mücadele şevkini derinden yaralayacaktır.

Şunu hiç kimse unutmasın ki, Şehit anaları, her gün o afişte aşağılanmış olarak gösterilen askerlerimizin giydiği üniformaya sarılarak ağlıyor .   Bu vatan ve bu millet için her an ve her yerde her türlü terörle mücadele eden ve o  afişte aşağılanmış  olarak gösterilen askerimizin toplumda itibarını nasıl koruyacağız?

Türk ordusu da Türk milletinin en kutsal kurumudur. Peygamber ocağı olarak kabul edilir.

Çünkü bu ordu Türk milletinin ordusudur.  Anadolu’nun dört bir yanından ellerine kına yakılarak askere giden tek ordudur. Türk milletinin evlatlarının gönüllü olarak, severek savaşa giden tek ordudur. Bu ordu kurtuluş savaşını kazanan ordudur.

Türk ordusu emir komuta içerisinde hareket  eden bir ordudur. En ast olan erinden en üst komutanına kadar tek emirle hareket eder.  Şehit olurken  dedikleri ilk söz “vatan sağ olsun” sözüdür. Komutanları ne emrediyorsa yapmakla yükümlüdürler.  15 Temmuz’da darbeyi yapan erler değil o askerleri sokağa çıkartan beynini kiraya veren Amerikancı ve emperyalist  komutanlardır. Ancak 15 Temmuz afişlerinde darbeci olarak sadece erler gösteriliyor.

Şimdi sorarım sizlere neden darbeci komutanların fotoğrafları yok? İşbirliği yapan sivillerin fotoğrafı yok? Gerçek hainlerin fotoğrafını koyun ki yıllar sonra bile Türk milleti bu hainlerin yüzlerini tanısın. Türk çocuğu vatan hainlerinin yüzlerini unutmasın.

Neden 15 Temmuz kahramanı olan Ömer Halisdemir’in fotoğrafı afişlerde yok?

Bu kadar şanlı ve köklü bir geçmişe sahip Türk ordusu içinden bir grup hain çıktı diye Türk askerini afişlerde de olsa yenilmiş, ağlayan, çaresiz olarak göstermeye hakkı yoktur. 

Hiçbir makamın ve kimsenin Türk ordusunun şerefini küçük düşürmeye ve zedelemeye hakkı yoktur. Türk askeri vatan için şehit olurken kimsenin  askerlerimizin maneviyatını bozacak ve aşağılayacak afişler hazırlamaya hakkı yoktur.

Türk’ün Askeri Ağlamaz.

Türk’ün Askeri Yenilmez.

Ne mutlu Türk’üm Diyene…        

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3913 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Polisinden Uyuşturucu Operasyonu Karsta Uçuşlar İptal Edildi Karsa Şehit Ateşi Düştü! 15 Temmuz Platformunda Nöbetteyiz TAMŞAS Bir Kez Daha Farkını Ortaya Koydu Kars 36 Spor Balıkesir spor maçı saat kaçta, hangi kanalda? Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karsta Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı Kars ta Temizlenen Dereler Tekrar Kirletildi Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu 20 Eylül de Nöbette Arpaçayda Aras Edaş İşçisi Ölümden Döndü!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır