KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
15 Temmuz Kahramaný Rahim Dede
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Temmuz Kahramaný Rahim Dede
2017-07-14 - 16:31
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 15 Temmuz Kahramaný Rahim Dede

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: @kafkasajans

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Kars’ta ay yýlldýzlý tiþortüyle katýldýðý programlarda dikkatleri üzerine çeken 79 yaþýndaki Rahim Bulut, okuduðu þiirler ve yaptýðý konuþmalarla göðüsleri kabartýyor. 8 çocuðu 60 torunu bulunan Rahim Bulut, 3 ýl önce eþini kaybetmenin üzüntüsünü yaþýyor. Tek tesellisi ise vatan ve millet aþký.

Kars Valiliðinin koordinesinde Ýl Müftülüðü tarafýndan 15 Temmuz Þehitlerini Anma Programý düzenledi. Kültür ve Turizm Ýl Müdürlüðü Konferans salonundaki anma proggramýna katýlan 79 yaþýndaki Rahmi Bulut renkli kiþiliði ve anlamlý þiir ve konuþmalarýyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Programa her zamanki gibi ay yýldýzlý tiþortüyle katýlan Rahmi Dede, en ön sýrada oturarak þiir okumaya baþladý. Vatan ve millet aþký þiiriyle dikkatleri üzerine çeken Rahmi dede basýn mensuplarýnýn da ilgi odaðý oldu. Gazetecilere, Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Erdoðan baþta olmak üzere Genel Kurmay Baþkaný ve bu vatan için göðsünü siper eden herkesi çok sevdiðini söyleyerek “Türkiye’yi seviyorum, askeri seviyorum, polisi seviyorum. Hepsi bizim yavrumuz. Benim babam 111 yaþýnda vefat etti. Hanýmým da 3 yýl önce vefat etti. Kendisinin Kafkas Türkü olduðunu da belirten Rahmi Dede, “Ben öyle para Türkü deðilim. Paraya satýlan Türk deðilim. Vatanýný satan Türk deðilim. Ýnsanlarý satan Türk deðiliz.” sözleriyle  FETÖ’ye lanet okudu. Rahmi Bulut, “Allah, Türkiye Cumhuriyetinin bayraðýný indirtmesin, ezanýný susturtmsaný. Allah FETÖ’ye de lanet etsin.” dedi.

15 Temmuz hain darbe giriþimi gecesinde de Türk bayraklarýyla Kars sokaklarýnda yürüdüðünü anlatan Rahmi Bulut, eþini kaybetmenin büyük üzüntüsü içinde olduðunu, vatan ve millet aþkýnýn kendisini ayakta tuttuðunu da sözlerine ekledi.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 7351 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır