KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars Valisi Rahmi Doğan’ın 15 Temmuz Mesajı
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars Valisi Rahmi Doğan’ın 15 Temmuz Mesajı
2017-07-15 - 14:51
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars Valisi Rahmi Doğan’ın 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

FETÖ/PDY (Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) mensupları tarafından mevcut hükümetimizi yıkmak ve devlet yönetimini ele geçirmek maksadı ile 15 Temmuz 2016 günü Türk Milletine, Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en hain darbe girişimini gerçekleştirmiştir. 

Bu bağlamda; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, birçok devlet büyüğümüze karşı saldırıda bulunulmuş, TBMM dâhil devletin stratejik noktaları savaş uçakları ile bombalanmış, emniyet güçleri ve sivil vatandaşlara yönelik öldürme eylemleri gerçekleştirilmiştir. 250 vatandaşımız şehit olmuş, 2196 vatandaşımız da gazi olmuştur.

Millet iradesini hiçe sayarak başlatılan o karanlık ve kanlı darbe girişimi; canı pahasına direniş gösteren,  bedenini tankların önüne atarak milli iradeye sahip çıkan aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz ve fedakâr milletimizin kararlı duruşu sayesinde önlenmiştir. Türkiye’nin tüm şehir meydanlarında demokrasi ve millet iradesine sahip çıkmak için bir araya gelen her partiden, her görüşten, her hayat biçiminden vatandaşımız bu destansı tutumu sayesinde bu topraklarda demokrasinin ve egemenliğin yegâne sahibinin Türk Milleti olduğunu bir kez daha darbecilere ve destekçilerine en net şekilde göstermiştir.

Hain darbe girişimini İstanbul ve Ankara’dan sonra en fazla hisseden şehirde şüphesiz Kars’ tır. Geçmişte birçok işgale ve zulme uğrayan Gazi Kars’ta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın millet iradesine yaptığı vurgu ile birlikte sokaklara ve meydanlara inerek milli iradeye sahip çıkmış, hainlere o geceyi dar ederek demokrasiden yana tavrını ortaya koymuştur. Yüzyıllar boyu düşmana boyun eğmeyen Karslılar, vatan haini darbeci teröristleri de gecenin karanlığına gömmeyi başarmışlardır. 7’den 70’e Kars halkı, ecdattan miras kalan bu vatanın, bu bağımsızlığın kolay kazanılmadığı bilinciyle bayrağı, vatanı, milleti, devleti ve demokrasisi uğruna kendi isteğiyle yağmur, çamur, soğuk demeden aylarca nöbet tutmuş, bu demokrasi nöbetini adeta bir demokrasi şölenine dönüştürmüştür.  

15 Temmuz, yeni Türkiye'nin doğuşunun destanıdır. 15 Temmuz'da dost-düşman tüm dünya, Türk milletinin vatanına, bayrağına ve demokrasisine nasıl sahip çıktığını, bu kutsal değerler için canını nasıl hiçe saydığını bir defa daha görmüştür. Herkes bilmelidir ki; 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken milletimizin huzuruna, birliğine, beraberliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Birliğini, beraberliğini, kardeşliğini güçlü tutan bir Türkiye’de huzurun, istikrarın, kalkınmanın önünde hiçbir engel olamaz. Türk Milleti, 15 Temmuz’u unutmayacak, unutturmayacaktır. Bundan sonra da bu ve benzeri girişimlere asla taviz vermeyecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle; vatan, millet aşkına darbeye dur diyen ve bu uğurda canlarını veren aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anarken, kahraman gazilerimize sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 2881 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Polisinden Uyuşturucu Operasyonu Karsta Uçuşlar İptal Edildi Karsa Şehit Ateşi Düştü! 15 Temmuz Platformunda Nöbetteyiz TAMŞAS Bir Kez Daha Farkını Ortaya Koydu Kars 36 Spor Balıkesir spor maçı saat kaçta, hangi kanalda? Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karsta Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı Kars ta Temizlenen Dereler Tekrar Kirletildi Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu 20 Eylül de Nöbette Arpaçayda Aras Edaş İşçisi Ölümden Döndü!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır