KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
15 Temmuz ve Yeniden Diriliş
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Temmuz ve Yeniden Diriliş
2017-07-15 - 16:00
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 15 Temmuz ve Yeniden Diriliş

Yazar Necmettin Yiğit’in, “15 Temmuz ve Yeniden Diriliş” yazısı:

15 Temmuz kapıdaki bağlı köpeği bir o kadar sevdiğim gündür. Köpektir ekmek yediği çanağa  işemez sahibine ihanet etmez.

Ama Kuranda " Esfelessefeliyn" "Sefillerin en sefili " sözü kapıdaki köpeklere değil. Köpekten de sefil görünümlü yaratıklara hitap etmektedir.Ekmek yediği  çanağa işemeye kalkan sahibine kendisine onuruna gururuna ülkesine vatanına bayrağına mukaddesatina namusuna ihanet edenlere hitap etmektedir (Esfelessefeliyn)  ....

Örneğini 15 temmuzda gördüğümüz yaratıklara...

Yaratık diyorum çünkü Rabbim bize  akıl vermiş us vermiş beyin vermiş zeka  vermiş. Örneğin su  içeceksiniz demiş. Sütle besleneceksiniz demiş. Hal böyleyken sormak gerek "Hangi  lağimdan beslendiniz. " Ve dahi sormak gerek "Ananız size süt yerine sidikmi içirdi " Ne ile beslendiniz ki bu cennet vatana cennetlik insanlara böyle bir ihanette bulunabildiniz.

"Çiğnetmedi namusunu çignetmeyecek " dediyse üstad;  Kolaymı sandınız bu kutsal toprakları çiğnemeyi ; Kolaymı  sandınız namus  bildiğimiz şeref bildiğimiz onur bildiğimiz ülkemizi vatanımızı topraklarımızı bayrağımızı ve değerlerimizi çiğnemeyi. Kolaymı sandınız toplu atan kalpleri durdurmayı....

Dedelerimiz Çanakkalede 250 bin yürekle  şehit olurken "Torunlarım bu ülkeyi üç beş çapulcuya teslim etsinler." Diyemi şehit oldular. Sarıkamışta 90 bin silah arkadaşıyla donarak şehit olan büyük dedem Yiğit İsmail Kardeşi Hasan, Halil Torunlarım bu ülkeyi ne idiğü  belirsiz üç beş  çakala teslim etsinler diye mi donarak Şahadet şerbetini içtiler.

Tarih kitapları Sarıkamışta donarak şehit  olan "Yiğit dedelerimizin Akbabalar tarafından donmus  gözleriniz oyulduğunu" yazıyor. Biz _50  derecede donmus şehit  olmuş ama yinede dimdik ayakta kalmış bir milletin nesliyiz. Siz hangi milliyettensiniz ki Sarıkamışta ki Akbabaların görevini üstlenmeye kalkıyorsunuz.

Bu millet çok insan tanıdı Yunanı  Rusu Moskofu   onların bile  bir adı vardı örneğin "Moskof gavuru " derdi büyük dedemiz. Siz kimin gavurusunuz.

15 Temmuzu unutmayacağız tıpkı Çanakkale zaferini unutmadığımız gibi tıpkı Kurtuluş savaşını unutmadığımız gibi. Bu milletin yeniden diriliş destanını kendi namusu kendi onuru olan ve namlusunu kendisine çeviren tankların altına yatarak güllelere "Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var." Diyerek göğsünü geren kahramanlarımızı unutmayacağız.

Tarih boyunca onurumuz gururumuz namusumuz  ülkemiz bayrağımız için. Dünkü yarınlar yani bu gün için Cennet vatanımızın bekası Cennet yüzlü insanlarımızın huzuru için şehit olan kahraman ceddimi rahmetle minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. "Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı düşün altında binlerce kefensiz yatanı " her şehidimiz  ülkemizin bekası için bir teminattır. Ve gerekirse  15 temmuzda gördük o teminatın karşılığı vatan borcudur ödenir.

15  Temmuz diriliş günümüz kutlu olsun.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3197 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Dolunay Derneği ve Cihan Otomotivden Fiat Engelsiz Hareket Test Sürüşleri Kars Valisinden Jandarma Komutanına ziyaret Veteriner Uygulama Ücreti Konulu Basın Açıklaması Ulaştırma Bakanlığı: Tüm araçlarda kış lastiği kullanılmasını öneriyoruz Başkan Sekmen İtfaiye teşkilatımız halkımızın hizmetinde Büyükşehir’den Yunus Emre Mahallesi’ne Yeni Bağlantı Yolu Tolga Yüce, Kars Altay Gençlik Spor Kulübü Derneği Onursal Başkanı oldu Kafkas İslam Ordusu 99. Yılında Bakü’de Anıldı Mine Kuş Kimsesiz Çocuklar İçin Konser Verdi Eğitim Bir Sen Kars Şubeleri Toplandı Bacalı Köyü’nün su sıkıntısına Valilikten açıklama geldi Karsta Patlamamış Mühimmat Bulundu

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır