KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
ARÜ Rektörü Mehmet Biber: Bir Millet Doğru Bir Liderin Arkasına Takıldığında…
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ARÜ Rektörü Mehmet Biber: Bir Millet Doğru Bir Liderin Arkasına Takıldığında…
2017-07-15 - 16:36
ARDAHAN
Facebook'ta Paylaş

 ARÜ Rektörü Mehmet Biber: Bir Millet Doğru Bir Liderin Arkasına Takıldığında…

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber: Bir Millet Doğru Bir Liderin Arkasına Takıldığında, İşgalcilerin Sayısının ve Çeşitliliğinin Bir Önemi Yoktur

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, anma programı etkinlikleri; Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, il protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Merkez Camii’nde Cuma namazına müteakiben 15 Temmuz Şehitleri’nin aziz ruhları için okunan hatim duasıyla başlayan program, Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber’in Belediye Konferans Salonu’nda, açılış konuşmasını gerçekleştirdiği, ‘‘15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü’’, adlı konferansla devam etti.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Biber, 15 Temmuz 2016 işgal girişimini şehitleri ve gazileri anma günü olarak kutladıklarını belirterek konuşmasına şöyle devam etti: ‘‘Aslında bu bir kutlama günüdür. Biz İstiklal Marşı’nı ve yazıldığı tarihi, Kurtuluş Savaşı dönemlerini kitaplardan okuduk. O dönemin kahramanlıklarını ve olaylarını hep tarih bilgisi olarak biliyoruz. Oradan bildiğimiz, bir milletin doğru bir liderin arkasına takıldığında, işgalcilerin sayısının ve çeşitliliğinin bir öneminin olmamasıdır. Er ya da geç mücadelenin sonunda, zafere ulaşılabiliniyor. Bugün de bu aziz millet, doğru insanların arkasında birlikte yürüdüğünde yine dışardan gelen tehditlerin çeşidi ve sayısı ne olursa olsun yine bir zaferi yineleyebiliyor, tekrarlayabiliyor. Bugün bunu canlı yaşıyoruz. Aslında çok önemli tarihlerin bizzat şahitliğini yaşıyoruz. Bu tarihin, bu olayların, bundan sonra; çocuklarımıza, gelecek nesillerimize mutlaka ve mutlaka doğru anlatılması gerekir. Yine şunu biliyoruz ki, bir millet kenetlendiğinde birlikte hep birlikte, kalpler aynı dava, aynı dert için çarptığında karşınızda kinin silahı, topu, tüfeği, mermisi, psikolojisi, üstünlüğü, medyası, bütün organları, bütün savaş araçları gereçleri ne olursa olsun millet bunun altından kalkabiliyor.’’ Dedi.

Rektörümüzün açılış konuşmasının ardından söz alan Üniversitemiz akademisyenlerinden Doç. Dr. Kutay Üstün, Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti’nin kurulmuş olduğu bu coğrafyada bin yıllık mirasın varisi olan Türkiye’nin günümüze kadar birçok iç ve dış tehditle karşılaşdığını belirtti. Erkek kadın demeden milletimizin birleşerek bu tehditlerin üstesinden geldiğini vurgulayan Doç. Dr. Üstün, İstiklal Savaşı ile 15 Temmuz hain darbe girişimini kıyaslayarak, ‘‘İstiklal Savaşı’nda düşmanlar dışarından saldırmışlardır. 15 Temmuz’da ise saldırı yapanlar çok uluslu güçlerin devlet içinde gizlenmiş hain iş birlikçileriydi.’’ Şeklinde konuştu. Doç. Dr. Üstün, geçmişte 20. yüzyılın başlarında büyük güçlerin kendi aralarındaki hesaplaşmaya Osmanlı Devleti’ni de dahil etmesiyle, asil milletimizin büyük bir birlik ve beraberlik örneği gösterdiğinin altını çizerek, Anadolu topraklarında kıyamete kadar, al kırmızı bayrağın inmeyeceği ve ezanın dinmeyeceğinin 15 Temmuz hain darbe girişimi gününde bir kez daha tüm dünyaya isbat edildiğini belirterek, hain darbe girişimi sonrasında yaşanan olaylar ve milletimizin duruşu hakkında konuşmasına devam ederek, konferansı sonlandırdı. Ardından akşam saatlerinde Gazi ve Şehit yakınlarına  yemek ikramında bulunuldu.

(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1612 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Polisinden Uyuşturucu Operasyonu Karsta Uçuşlar İptal Edildi Karsa Şehit Ateşi Düştü! 15 Temmuz Platformunda Nöbetteyiz TAMŞAS Bir Kez Daha Farkını Ortaya Koydu Kars 36 Spor Balıkesir spor maçı saat kaçta, hangi kanalda? Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karsta Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı Kars ta Temizlenen Dereler Tekrar Kirletildi Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu 20 Eylül de Nöbette Arpaçayda Aras Edaş İşçisi Ölümden Döndü!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır