KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kıyamet Fakirin Başına Koptu! Haberine açıklama
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıyamet Fakirin Başına Koptu! Haberine açıklama
2017-07-17 - 15:04
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kıyamet Fakirin Başına Koptu! Haberine açıklama

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Kafkas Haber Ajansı (KHA) kapnaklı Kars Olay, Kars Güncel ve Lider Haber Ajansı internet internet haber sitelerinde “Kars'ta Kıyamet Bir Defa Daha Fakirin Başına Koptu!” “Karsta TOKİ’nin Konutları Çatısız Kaldı” başlığıyla; “Kars'ta Başbakanlık TOKİ yanındaki Yeşilkart TOKİ konutlarında 20 Nisan 2017 tarihinde meydana gelen rüzgarda bir apartmanın yıkılan çatısı 2.5 ay geçmesine rağmen onarılmadı.” konulu haber üzerine valilik açıklama yaptı..

Açıklama şöyle:

Söz konusu haber Valiliğimizce incelenmiş olup, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan alınan bilgilerde; 

Sosyal Konut Projesi kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığı ile ilimiz Merkez Yenişehir Mahallesi Karacaören mevkiinde yaptırılan sosyal konutların bulunduğu mahalde 22.04.2017 tarihinde çıkan şiddetli rüzgar nedeniyle bazı sosyal konutların çatılarının uçtuğu veya hasar gördüğü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığına  (TOKİ) ve müşavir firma Su Yapı Müh. ve Müş. A.Ş.’ye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca resmi yazı ile bildirilmiştir.

Meydana gelen hasara ait site yönetimi tarafından tutulan tutanaklar ve hasara ait fotoğraflar da ilgili kurumlara gönderilmiştir. Ayrıca söz konusu konutların çatılarının tamir edilmesi, çatı kopması nedeniyle meydana gelen hasarların giderilmesi, gerekli tamiratların yapılması ( tüm blokların kontrol edilmesi ) ve önlemlerin alınması hususları da ilgili kurumlara bildirilmiştir.

Bahse konu yazımıza istinaden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca müşavir firma olan Su Yapı Mühendislik firmasına gerekli talimatların verilmiş olduğu 07.07.2017 tarihli yazı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza bildirilmiş olup, bu yönde gerekli görüşmeler yapılmaktadır.

Konutlara ait imalattan kaynaklanan eksik ve kusurlu imalatların giderilmesi Başkanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) sorumluluğunda olup, bu hususta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Haberde belirtilen sosyal konut geri ödemeleri ile ilgili olarak;

Sosyal konut projesi kapsamındaki konutlar için fayda sahipleri, 270 ay borçlandırılmış olup,  konutların ödemeleri vatandaşlar tarafından konutu teslim aldıktan sonra 7’inci aydan itibaren başlamakta ve her ay yapılmaktadır. Konut taksitleri ödenmediği ya da geç ödendiği takdirde “Sosyal Konut Yönergesi” gereği ödeme yapmayan veya geç ödeyen vatandaşlarımız hakkında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca herhangi bir işlem yapılmamakta olup, bu durumdaki fayda sahibi vatandaşlarımıza telefon edilmesi, uyarılması, icra işlemlerinin başlatılması vb. iş ve işlemler de kesinlikle yapılmamaktadır. Ayrıca; fayda sahibi vatandaşlar, ödemelerini tamamlamadıkları müddetçe konutun tapusu fayda sahiplerine verilememektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 502 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Yücel Üzeyir: Kars Yeniden Bal Cennetine Dönüşsün Tolga Yüce TGRT EU’nun Canlı Yayın konuğu Büyükşehir İlçelerin Altyapısını Yeniliyor Hollandadan Kağızmanlı öğrencilere çanta Iğdır’da PKK/KCK Propogandası:15 Gözaltı Ural Aküzüm ile Spor Üzerine Röportaj 953 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi Çengilli Kilisesi ayakta zor duruyor Kars’a fındık büyüklügünde dolu yagdı Kars’ta araç yangını Kars’ta trafik kazası: 1 ölü 5 yaralı Özgen Beşli’nin Objektifinden Fotoğraf Diliyle Anı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Arpaçay’da Feci Kaza: 2 Ölü 4 Yaralı
Arpaçay’da Feci Kaza: 2 Ölü 4 Yaralı
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Arpaçay’da Feci Kaza: 2 Ölü 4 Yaralı
Arpaçay’da Feci Kaza: 2 Ölü 4 Yaralı

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır