KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Bakan Arslan: 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak gerekiyor
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Arslan: 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak gerekiyor
2017-07-17 - 15:38
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Bakan Arslan: 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak gerekiyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname’ye (KHK) ilişkin, "Dün de bu hainlerle birlikte hareket eden binlerce kişi ihraç edildi, kıyamet koparılıyor. Bütün dünya 15 Temmuz’da sağırken, görmüyorken ne oldu da onların arkasında duruyor? Kusura bakmasınlar, bizim canımıza, ülkemize kast edenlere ‘aferin’ diyecek halimiz yok. Mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz." dedi.

Anadolu Ajansı foto muhabirleri ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği üyelerine ait eserlerden oluşan 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi, TCDD Ankara Garı'nda izlenime açıldı.

Bakan Arslan, açılışta yaptığı konuşmada, Türk milletinin kahraman bir ecdadın evladı olduğunu 15 Temmuz gecesi herkese ispat ettiğini, bunun unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğini söyledi.

Vatandaşların gösterdiği cesaretin darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasını sağladığını belirten Arslan, şöyle devam etti:

"Allah milletimizden razı olsun, liderinin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun ekip arkadaşlarının, Başbakanının çağrısına bu millet 81 ilde karşılık verdi. Elbette ki, Ankara ve İstanbul ayrıcalıklı şehirler. Onlar, Ankara ve İstanbul'u ele geçirince tüm Türkiye'yi ele geçireceklerini zannediyorlardı. Bu millet o gün millet olma şuuruyla meydanlara indi ve herkese 'Ben nasıl bir neslin torunu olduğumu ve geleceğe nasıl bir Türkiye bırakmam gerektiğini de biliyorum.' dedi. Elbette ki 250 şehidimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz ama biliyoruz ki bugün de bu ülkenin bekası, istikbali, istiklali için milletimiz silahlı kuvvetleri, emniyet güçleriyle, silahlı korucularıyla her gün ama her gün şehadet şerbeti içmeye hazır."

Arslan, 15 Temmuz gecesi şehit olamadığı için hayıflanan vatandaşların bulunduğunu dile getirerek, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir feraset ve kahramanlığın bulunmadığını söyledi.

 15 Temmuz'un unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğini yineleyen Arslan, şöyle konuştu:

"Çünkü bu ülkenin gelişmesinin, büyümesinin karşısında durup birilerini maşa olarak kullanmak isteyenler hep olacak. Ne yazık ki içimizden de olsa hainlerin çıkabildiğini, özellikle de kutsalımızı kullanarak çıkabildiğini gördük. İslam bayraktarlığı adı altında dinle hiçbir ilgisi olmayan mecraları kullanarak bu milleti kandırmaya çalışanlar çıktı. Daha da kötüsü 'peygamber ocağının', 'kutsal üniformanın' içine girip bu ülkeye hainlik yapanların çıkabildiğini gördük. O yüzden unutmamak ve unutturmamak lazım ki, üst akıl, dış güçler benzer hainleri maşa olarak kullanmak istediğinde bu necip millet tekrar, geçmişte, 15 Temmuz'da olduğu gibi o kahramanlığıyla, millet olma şuuruyla meydanlara insin."

"15 yaşında gençler göğsünü siper etti"

Bakan Arslan, "Gençlerin apolitik olduğu ve bu ülkenin değerlerinden yoksun yetiştiği" yönündeki söylemleri eleştirerek, o gece 15 yaşındaki gençlerin dedeleri ve nineleriyle birlikte meydanlara çıkıp, kahramanca göğüslerini helikopterlere, silahlara siper ettiklerini belirtti.

Arslan, darbe girişiminin ardından birçok önemli projenin hız kesmeden devam ettiğini ve vatandaşların hizmetine sunulduğunu hatırlattı.

"Mahkemelerde şaklabanlık yapıyorlar"

Arslan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin yargılandıkları mahkemelerdeki tavırlarına ilişkin, "Mahkemelerde bir sürü şaklabanlık yapıyorlar ve millet bunu hayretle karşılıyor. Doğrusu ben hayretle karşılamıyorum. 'Ülkenin geleceğini düşünüyorum' adı altında 15 Temmuz'da, 17-25 Aralık'ta bu milletle ilgili her türlü hainliği düşünenlerin mahkemelerde inkar politikası gütmesini doğrusu sürpriz olarak görmüyorum. Bunların kendi emelleri, maşalık ettiklerinin emelleri uğruna her türlü yalana, hileye, desiseye başvurduklarını unutmamamız gerekiyor." dedi.

Bakan Arslan, FETÖ ile mücadelenin devam ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Dün de bu hainlerle birlikte hareket eden binlerce kişi ihraç edildi, kıyamet koparılıyor. Bütün dünya 15 Temmuz'da sağırken, görmüyorken ne oldu da onların arkasında duruyor? Kusura bakmasınlar, bizim canımıza, ülkemize kast edenlere 'aferin' diyecek halimiz yok. Mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz. Cumhurbaşkanımız da söylüyorlar. İçimizde bir tane hain, terörist kalmayıncaya kadar bu necip millet de, bu milletin temsilcileri de bu mücadeleye devam edecek."

Konuşmaların ardından Bakan Arslan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek serginin açılışını yaptılar, fotoğrafları incelediler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 237 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Polisinden Uyuşturucu Operasyonu Karsta Uçuşlar İptal Edildi Karsa Şehit Ateşi Düştü! 15 Temmuz Platformunda Nöbetteyiz TAMŞAS Bir Kez Daha Farkını Ortaya Koydu Kars 36 Spor Balıkesir spor maçı saat kaçta, hangi kanalda? Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karsta Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı Kars ta Temizlenen Dereler Tekrar Kirletildi Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu 20 Eylül de Nöbette Arpaçayda Aras Edaş İşçisi Ölümden Döndü!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır