KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Beyni su toplayan Aliasker’e yardım edelim
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyni su toplayan Aliasker’e yardım edelim
2017-08-03 - 13:44
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Beyni su toplayan Aliasker’e yardım edelim

BEYNİ SU TOPLAYAN KÜÇÜK ALİASKER YARDIM BEKLİYOR

Kars’ta Yeni Mahalle Meydan Sokak üzerinde eski bir kiralık evde yaşam mücadelesi veren Afgan ailenin 9 yaşındaki çocukları Aliekber Haydari doğumundan 5 gün sonra geçirdiği bir hastalık nedeniyle beyni su toplamaya başladı. 5 yıl önce Kars şehir merkezine yerleşen ailenin reisi Nevruzi Haydari ara işlerinde çalışarak geçimlerini sürdürmeye başladı. Kıt kanaat imkanlarla haya tutunmaya çalışan aile bir yandan da beyninde su toplayan çocukları Aliekber’in sağlık problemleriyle uğraştı. Hastane hastane gezmelerine rağmen maddi imkansızlıklar nedeniyle bir çözüm bulamayan aile çocuklarını 9 yaşına kadar çocuk arabalarıyla dışarı çıkarıp gezdirdi. Aliekber’in büyümesi ve ağırlaşması nedeniyle anne Sakine zor anlar yaşamaya başladı.  Çocuğunu sürekli evde bırakmak zorunda kaldığını söyleyen anni Sakine Haydari oğlunun yaşıtları gibi koşup oynayacağı günün hayalini kurduğunu söyleyerek yardım çağrısında bulundu.

Anne Sakine Haydari,  oğlunun küçük yaşta birçok acıyı üst üste yaşadığını söyledi. Yaşıtlarının sokaklarda oyun oynadığını ancak Aliasker’in rahatsızlığı nedeniyle geçirdiği rahatsızlık yüzünden tek başına dışarı çıkamadığını belirten Anne Sakine Haydari, “Aliasker’i yalnız bırakamıyorum. En ufak bir seste rahatsızlığı nedeniyle atak geçirebiliyor ve bayılıyor. Eskiden çocuk arabalarıyla dışarı çıkarabiliyordum ama artık vücudu gelişince ağırlaştı ve benim gücüm yetmiyor. Büyük bir çocuk arabası istiyorum bu da pahalı alamıyorum. Maddi gücümüzde yoktur. Hayırseverlerden yardım bekliyorum.” dedi.

EHLİBEYT DERNEĞİ YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Ehlibeyt Derneği yöneticilerinden Mir Kısam Erdem, derneğin eğitim, kültür ve yardımlaşma derneği olduğunu bir çalışma alanında yardımlaşma olduğunu söyledi. İl içinden ve dışından yardıma muhtaç ailelere yardım ettiklerini belirten Erdem, vatandaşlarla ihiyaç sahibi aileleri arasında köprü kurduklarını ifade etti. Kars’ta da Afgan ailenin 9 yaşındaki çocuğu Aliasker’in beyninde su toplanması nedeniyle yardıma muhtaç olduğunu söyledi. Aliasker’i annesinin dışarı çıkarması, gezdirmesi ve güneş görmesi için medikal uyumlu bir araca ihtiyacının bulunduğunu bu aracın da 5 bin TL değerinde olduğunu belirten Mir Kasım Erdem, açtıkları banka hesabına destek çağrısı yaptı.

YAPIKREDİ BANKASI KARS ŞUBESİ:

İBAN NO: 100006701000000045465758

İletişim: 05362631513

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 12968 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Mehmet Özbey’in mutlu günü Dursun Yeşilyurt ve Gurur Tablosu Öğrenciler aman dikkat! Iğdır’da FETÖ Operasyonları Kars’ın Ödüllü Kaz Belgeseli – Beyaz Altın – Yönetmen Bedir Altunok Karsta Yapılan Engelli Yürüyüş Bandı Görenleri Şaşırttı Yönetmenler Bedir Altunok ve İbrahim Süleymanoğlu SERKA’nın Kısa Film Yarışmasında ödül aldı Kars Harbiler 36, İzmir’e gidiyor Hikmet Ferşat Vefat etti Büyükşehir’in Yatırım Seferberliği Devam Ediyor Kars Ülkü Ocakları’ndan Sabah Gazetesi yazarına sert tepki! Sarıkamışta Orman Hırsızları Suçüstü Yakalandı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır