KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Bakan Arslan, ‘Biz Yapamayacağımızın Sözünü Vermeyiz’
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Arslan, ‘Biz Yapamayacağımızın Sözünü Vermeyiz’
2017-08-03 - 15:39
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Bakan Arslan, ‘Biz Yapamayacağımızın Sözünü Vermeyiz’

Bakan özlü ile birlikte Düzce’de incelemelerde bulunan Bakan Arslan, “Düzce’de bakanlık olarak yapabileceğimiz her şeyi masaya yatırdık ve takvimlendirdik. Biz yapamayacağımız şeyin sözünü vermiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile birlikte Düzce’de incelemelerde bulundular. Yol, köprü inşaatları ile Akçakoca liman alanında incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Bakan Özlü ve Arslan, Anadolu Otoyolu Bolu Dağı tünel geçişinde bulunan Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü Otoyol Tünel Bakım İşletme Şefliğini ziyaret etti. İşçiler ile yemek yiyen Arslan ve Özlü, daha sonra Düzce Valiliğine geçerek kentte yapımı devam eden yol ve köprüler hakkında Vali Zülkif Dağlı’dan bilgi aldılar. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından Bakan Arslan ve Bakan Özlü basın açıklaması yaptılar. Tamamlanan ve yapılacak olan çalışmaların Düzcelilere hayırlı olmasını dileyen Bakan Arslan, bakanlığı döneminde Düzce’ye yaklaşık 3 milyar lira yatırım gerçekleştirildiğini belirterek, “Düzce’ye ulaşım konusunda birçok yatırım yaptık. Gelişen ve büyüyen Türkiye’de kavşak konumunda olan Düzce’nin ilçeleriyle birlikte kalkınması ülkemiz açısından bir lokomotif görevi görecek. Bu konuda birçok çalışmalarımız var” dedi.

 “Biz yapamayacağımız şeyin sözünü vermiyoruz”

Düzce’ye stat ve okul yapımı konusunda da çalışmaların sürdüğünü dile getiren Bakan Arslan, “Çok güzel ve modern yolları Düzce’de oluşturacağız. Akçakoca’daki balıkçı barınağının yat limanı olarak hizmet verebilmesi için orada da proje revizyonu yapıyoruz. Çalışmalar sürüyor. Düzce ve Akçakoca’ya da yat limanı konusunda destek veriyoruz. Düzce’de bakanlık olarak yapabileceğimiz her şeyi masaya yatırdık ve takvimlendirdik. Biz yapamayacağımız şeyin sözünü vermiyoruz. Verdiğimiz sözleri yerine getirerek, Düzce ve çevre illerin ulaşımını konforlu hale getireceğiz. Amacımız, insanların hayat standardını yükseltmek, yolculuklarını kolaylaştırmak, bölgenin ticaretinin, ekonomisinin ve sanayinin gelişmesi adına yapılan çalışmaları daha anlamlı hale getirmek” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından bakanlar Arslan ve Özlü, D-655 Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz bağlantı yolunda asfalt çalışması yapan işçilerle sohbet ederek, yetkililerden bilgi aldılar. Karayolları yeleğini giyen bakanlar, asfalt makinesine çıkarak, sıcak asfalt döktü. Bakan Arslan ve Bakan Özlü, daha sonra yapımı devam eden Karadeniz Sahil Yolunda ve Edilli mevkiinde bulunan şantiyede çalışmalarını incelediler.

 “Ulaşım ve erişim tek başına anlam ifade etmez”

Akçakoca Kars İli Kültür ve Dayanışma Derneğini de ziyaret eden Bakan Arslan ve Bakan Özlü, vatandaşlarla çay içerek bir süre görüştüler. Ziyaret ve incelemelerin ardından basına değerlendirmelerde bulunan Arslan, günün çok verimli geçtiğini ve kentte yapılan çalışmaları yerinde incelediklerini söyledi.

Arslan, sanayinin olmazsa olmazı ulaşım ve erişimin tek başına anlam ifade etmediğini vurgulayarak, yapılan çalışmalarla insanların yaşam standardını yükselttiklerini kaydetti. Ulaşım ve taşımacılığa konfor kattıklarını ifade eden Arslan, “Bunun sanayi ve endüstri ile birlikte çok daha anlamlı hale geldiğini biliyoruz. İki bakanlık olarak ülkenin her yerinde kol kola el ele birbirini destekleyecek proje süreci yürütüyoruz. AK Parti hükümetlerinde biz yapmayacağımız hiçbir işin sözünü vermedik. Verdiğimiz her sözün gereğini yapıyoruz” şeklinde konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 7996 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Sarıkamış Emniyetinden operasyon Kağızmanspor Selimspor’u yendi 3.Uluslararası Ebu-l Hasan Harakani Sempozyumu Ankara’da Cumhuriyet Bayramı ve Kars ve Iğdır’ın Kurtuluşu gecesi 100. Yılında Sovyet İhtilali, Gelişimi ve Bölgesel Etkileri Uluslararası Sempozyumu Kağızmanlılar Antalyada buluştu Şenkayalılardan Başkan Sekmen’e Yatırım Teşekkürü Kars’ta Asayiş Uygulaması Kars’ta uyuşturucu operasyonları Kars 36 Spor’da Hedef Altınordu Galibiyeti Mehmet Özbey’in mutlu günü Dursun Yeşilyurt ve Gurur Tablosu

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır