KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
953 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
953 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi
2017-08-16 - 19:35
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 953 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi

Yazar Oktay Aktaş’ın, “953 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi” yazısı:

953 Yıl Önce Kars’ta Doğan Güneş  Büyük Türk Milletine kutlu olsun.

Ağustos ayı Türk Milleti’nin kutlu ve zafer ayı, Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan Malazgirt Zaferinin müjdecisi olarak görülen Anı şehrinin Selçuklular tarafından 16 Ağustos 1064 terhindeki, fetih, günüdür. Bu nedenle Türk tarihi içersinde en önemli yerini almakta ve Türk Tarihini aydınlatarak ışık tutmaktadır.

Kars Anı da doğan güneş 953 Yıldır sönmeyen bir meşale  ve Türk tarihini aydınlatan bir güneştir. Ağustos ayı Türk milletine Türk devleti yeniden tarihteki şanlı günler hatırlayacağı ve yaşatacağı günler ve bayramlardır. Tarihin hiçbir döneminde Teslimiyetçiliği asla kabullenmeyen bir millettir. Türk Tarihinin şan, şeref ve kahramanlık ayında Türk Milleti’ni teslimiyetçi zihniyeti içersinde olanlar şunu bilsinler ki, Türk’ün ayranı kabardı mı? Önüne kim çıkarsa çıksın ezer geçer. Bunun için Selçuklu Osmanlı ve Cumhuriyet Türkiye’sinin değerlerini yok görenler karalayanlar aşağılamak isteyenlerin ve  hiçbir kimsenin haddi değildir. Türk tarihiyle alay edenler karalayan ve yok sayan ve bu asil milletin değerleriyle kavga edenler de unutmasın ki bir gün gelecek kendi kendilerini yok edeceklerdir.

Oysa Anadolu’daki tarihimiz, bize en önemli zaferlerimizin bu ayda kazanıldığını gösteriyor. 16 Ağustos 1064 tarihinde Kars Anı şehrini alarak Türklerin Anadolu’ya girmesi ile beraber yaklaşık 7 yıl bu bölgede yerleşmesi ile beraber Bizans ordularının en güçlü yerleşim yeri olan Malazgirt Savaşının hazırlıklarını yapmaya başladılar.

Hazırlıklar tamamlanır tamamlanmaz Malazgirt Meydan Savaşı ile kesin olarak Anadolu Türk’ün yurdu yapıldı ve Bizans ordusu Anadolu’dan ebediyen temizlediler. Dolaysıyla 16 Ağustos 1064 tarihinde Kars’ta doğan güneş önce Anadolu’yu aydınlattı. Sonra Söğüt’e ışık oldu. Ve Söğüt’den bir cihan imparatorluğu doğdu.

Kars’ta doğan güneş, Ortadoğu’yu parlattı.

Kars’ta doğan güneş, Afrika’yı Aydınlattı.

Kars’ta doğan güneş, Balkanlara ışık saçtı.

Kars’ta doğan güneş, bu üç kıtaya tam 5OO Yıl huzur ve güven getirdi.

16 Ağustos 1064 tarihinde Anadolu’ya Büyük Selçuklu Türklerinin girişi ile başlayan aydınlık hareketi, Selçukluların tarih sahnesinden çekilmesinden tarih sahnesine çıkan Osmanlı İmparatorluğu ile devam etti.

Osmanlı İmparatorluğu, üç kıtaya hükmeden ve de 22 milyon kilometre kareye yayılan büyük bir coğrafyaya 622 yıl hükmeden bir imparatorluk oldu. Maalesef dün 22 milyon kilometre kare idik ama bugün 776 bin kilometre karelik bir vatanda yaşıyoruz. Ve bugün bu vatan toprağını bile biz Türk milletinin elinden almak için her türlü entrikalar yapmaktalar.

Bugün bu topraklarımızı bile bize çok görüyorlar. Onlara en güzel cevabı yine Kars’tan doğacak güneş verecektir. Türk Milleti bir çok sinsi planı nasıl tarihin derinliklerine attı ise dün Kars’tan doğan bu güneşle birleşerek, güvenerek ve dayanışma içinde büyüdük ise bugün de tarihteki şanlı ve kahramanca direnen yüce Türk Milletinin titreyip ve kendine dönmesi zamanı gelmiştir.

Kars’ta doğan güneş Türk Devletinin ve Türk Milletinin ebediyen sönmeyen bir meşale ve ışık olarak kalacaktır.           

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE.

 (BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1731 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars’ta imar felaketi! Acil’en Önemli Sonbahara doğru tatlı adımlar Şimdi Destek Zamanı Cheese Life Magazine Dergisi Üreticiler ile Röportaj yaptı Bütünşehir Yasası Ve Kars Fotoğraf Diliyle Ani Sergisi 4-15 Ekim’de Ankara’da 5 dosyadan tutuklandı Kars’ta 14 kişi tutuklandı Yurda Kaçak Giren Afganlar yakalandı Sarıkamış’ta içme suyu çalışmaları VakıfBank tan Kars Ziraat Odasına Destek

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır