KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Eğitime Uzanan Yol Kars’tan geçiyor!
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitime Uzanan Yol Kars’tan geçiyor!
2017-08-18 - 16:46
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Eğitime Uzanan Yol Kars’tan geçiyor!

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfından Kars Valisine Ziyaret

Vali Rahmi Doğan, Tohum Türkiye Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer ve beraberindeki vakıf heyetini makamında kabul etti.

Ziyarette; Türkiye Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında,  Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ve Tohum Otizm Vakfı tarafından yürütülen ve Kars’ta da uygulanmaya başlayan  Eğitime Uzanan Yol Projesi hakkında Vali Rahmi Doğan’ a bilgi verdi.

Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfının diğer çalışmaları hakkında da kısa bilgiler alan Vali Doğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; projenin başarılı olması dileğiyle, vakıf çalışmalarında başarılar diledi.

“ EĞİTİME UZANAN YOL PROJESİ”

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) sosyal ve çevresel öncelik alanlarında yer alan ve doğrudan yatırım yaparak desteklediği 6 Projeden biri olan “Eğitime Uzanan Yol” Projesi boru hattının geçtiği 11 ilde (Ardahan, Kars, Yozgat, Erzincan, Giresun, Ankara, Sivas, Kırıkkale, Kütahya, Balıkesir ve Edirne) uygulanacak.

2017-2019 yılları arasında yürütülecek olan proje kapsamında; otizm konusunda öğretmenlere, ailelere yönelik eğitim programı geliştirilecek ve eğitim atölyeleri ile bölge halkına ve yerel karar alıcılara yönelik farkındalık seminerleri düzenlenecek. Proje kapsamında olan 11 ilde toplam 33 özel eğitim sınıfının eğitim materyalleri ile donanımı sağlanacak. 

Proje kapsamında 11 ilde bulunan 33 öğretmenin otizm konusunda eğitimci olarak yetişmesi ve daha sonra bu eğitici öğretmenlerin illerinde bulunan diğer öğretmenlere eğitim vermesi hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda öğretmenlerin mesleki kapasitelerinin artması sağlanırken otizmli çocukların daha nitelikli özel eğitime erişmelerine katkı sağlanmış olacaktır.

TANAP boru hattı güzergâhında bulunan 11 ilden seçilen 990 öğretmen ve 1.100 aileye, sonrasında ise bölge halkına yönelik geniş kapsamlı otizm farkındalık seminerleri düzenlenecektir.

Ayrıca proje kapsamında bu illerde yer alan 33 özel eğitim sınıfının, MEB standartlarına uygun şekilde özel eğitim materyalleri ile donanımı sağlanacaktır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 970 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars’ta imar felaketi! Acil’en Önemli Sonbahara doğru tatlı adımlar Şimdi Destek Zamanı Cheese Life Magazine Dergisi Üreticiler ile Röportaj yaptı Bütünşehir Yasası Ve Kars Fotoğraf Diliyle Ani Sergisi 4-15 Ekim’de Ankara’da 5 dosyadan tutuklandı Kars’ta 14 kişi tutuklandı Yurda Kaçak Giren Afganlar yakalandı Sarıkamış’ta içme suyu çalışmaları VakıfBank tan Kars Ziraat Odasına Destek

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır