KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Kars’ta Dolunay’dan engelli gence bayram hediyesi
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars’ta Dolunay’dan engelli gence bayram hediyesi
2017-09-02 - 10:15
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Kars’ta Dolunay’dan engelli gence bayram hediyesi

Kars’ta Dolunay Derneði’nin engelli üyeleri 3 arýzalý akülü aracýn parçalarýndan yep yeni bir araba yaparak engelli bir gence bayram hediyesi verdiler.

Dolunay Derneði eðitim ve kültür çalýþmalarýnýn yaný sýra tamirciliðe de el attý. Derneklerine getirilen arýzalý engelli araçlarýný tamir edip kullanýlýr hale getiriliyorlar. Tamamen iþi bitmiþ olan arabalarýn parçalarýný da birleþtirip adeta yeni araba üretiyorlar.

Dernekte son olarak 3 arýzalý akülü engelli aracýndan yep yeni bir araba yaptýlar. Derneðin engelli üyelerinden Engin Aktaþ’ýn ustalýðýyla yenilenen araçlar engelli gençlere ve çocuklara umut oluyor.

Son olarak 13 yaþýndaki Mertcan Ýlmezli umuda yolculuða bayram evinciyle baþladý. Bir özel markette çalýþan baba 53 yaþýndaki Veysel Ýlmezli, çocuðuna umut olan Dolunay Derneði baþkaný, diðer yetkilileri ve üyelerine teþekkür etti. 2 çocuk sahibi baba Veysel Ýlmezli 1.5 yaþýnda geçirdiði havale nedeniyle yürüyemez hale gelen oðlu Mertcan’ýn bugüne kadar yürüteç kullanarak hayatýný idame ettirdiðini belirtti. Çocuðunun ayak tabanýný yere basamadýðýný ameliyat olduktan sonra tabanýna basabildiðini ifade etti. Sonra bacaklarýnýn güçsüz kaldýðýný ardýndan da fizik tedaviye baþladýðýný anlattý. Oðluna botoks da yaptýrdýklarýný aktaran Baba Ýlmezli “Önceleri ayaða bile kalkamýyordu. Çok þükür þimdi en azýndan yürüteçle ürüyebiliyor. Bu akülü araçla da arkadaþlarýnýn yanýna daha rahat gidi gelebilecek. Dolunay derneðine çok teþekkür ediyorum. “ dedi.

Yeni akülü arabasýna kavuþtuðu için çok mutlu olduðunu belirten Mertcan da çok sevinçli olduðunu söyledi.

Dolunay Derneði Baþkan yardýmcýsý Engelli Birimi Baþkaný Faruk Ocak da herkese çaðrýda bulunarak ellerinde arýzalý ve kullanýlamaz durumda olan engelli araçlarý olanlarýn bu araçlarýný derneklerine baðýþlamalarýný istedi.

Dernek Baþkaný Bahattin Þeker de derneðin hayatýn her alanýda özveriyle görev yaptýðýný belirtti.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 2418 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır