KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Bakan Arslan Kars a Geldi
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Arslan Kars a Geldi
2017-09-02 - 14:34
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

Bakan Arslan Kars’a Geldi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bir takım ziyaretlerde bulunmak ve partisinin bayramlaşma programına katılmak üzere Kars’a geldi.

Bakan Arslan’ı Harakani Havalimanı’nda Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkan Vekili Yakup Yıldız, AK Parti Milletvekili Selahattin Beyribey, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, karşıladı.

Bakan Arslan Parti içi bayramlaşmak için AK Parti İl Başkanlığında geçti.

Parti içi bayramlaşmaya katılan Bakan Arslan’a teşekkür eden Başkan Çalkın, “Rabbim her zaman birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber evimizi, yurdumuzu, Türkiye’mize hizmet yolunda bizleri ayırmasın inşallah. Hepinizi saygıyla selamlıyor, mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi.

Milletvekili Beyribey ise Bayramların küskünlüklerin yok olduğu, kardeşliğin pekiştiği, paylaşmanın hat safhada olduğu, hatırlaşmanın olduğu, sılah-i rahimlerin yapıldığı gün olduğunu kaydetti.

Bakan Arslan ise “Rabbim sana şükürler olsun; birlik içerisinde, beraberlik içerisinde, ahenk içerisinde bayrağımızı gönlerden indirmeden, Ezanları inşallah minarelerden indirmeden huzur içerisinde bu bayrama da kavuştuk. Bayramı bayram gibi yaşamayı, bayram tadında yaşamayı rabbim hepimize nasip eylesin. Elbette ki Kars’ta, Kars’a, Karslılara hizmet etmek adına biz milletvekilleri, ilde de İl Başkanımızın başkanlığında il yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız, kadın kolları, gençlik kolları başkanlarımız ve yönetimleri, ilçelerimizde de ilçe başkanlarımız yönetimleri ile birlikte Kars’a hizmet etmek adına gecelerimizi gündüzümüze katıyoruz. Bu konuda Belediye Başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, il genel meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu hizmet kervanını yürütürken ahenk içerisinde, uyum içerisinde gecelerini gündüzüne katarak Kars’ın gelişmesi, ilçelerinin gelişmesi adına hepiniz ama hepiniz olağanüstü gayret sarf ediyorsunuz, olağan üstü mesai sarf ediyorsunuz. Biz de elbette ki sizin Kars’taki bu hizmetlerinize destek vermek adına Ankara ile arada köprü oluyoruz, Ankara’dan hizmetlerin gelmesi, Kars’ın daha da gelişmesi için biz de bir gayret sarf ediyoruz. Rabbim bu yolda hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

16 yıldır AK Parti olarak çok hizmet yaptıklarını ve daha da yapılacak çok hizmetlerin olduğunu dile getiren Bakan Arslan, “Bunun bilincinde olarak dün görev yapmış olan arkadaşlarımıza, hangi pozisyonda olursa olsun çok çok teşekkür ediyoruz. Bayrağı yeni alan arkadaşlara da kolaylıklar diliyoruz ve biliyoruz ki AK Parti’de “eski” “yeni” yoktur. İster resmen sorumluluk alanlar olsun, ister fahri olarak hizmet edenler olsun hep beraber ülkenin gelişmesi adına milletin ayağına hizmeti götürmek, milleti kapı kapı dolaşarak, sokak sokak dolaşarak bilgilendirmek ve onların talebini almak adına birlik içerisinde beraberlik içerisinde aile olma bilinciyle hizmet ediyoruz, hizmet etmeğe devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Arakan’da yapılanların adının soykırım olduğun belirtti.
Bir takım ziyaretlerde bulunmak ve partisinin bayramlaşma programına katılmak üzere Kars’a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Arakan’da yapılan zulüm hakkında bir açıklama yaptı.

Arakan’da Müslümanların yerlerinden yurtlarından edildiğini, aç sefil bırakıldığını ve yoksulluğa açlıktan ölüme terk edildiğini dile getiren Bakan arslan, “Bunun adı soykırım. Ne yazık ki dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Arakan’da da Müslümanlar zulme uğruyorlar, mezalim uygulanıyor ve soykırımla yok edilmeye çalışıyorlar.” dedi.

Dünyanın tersine döndüğünü kaydeden Bakan Arslan, “Arakan kim? Arakan neresi? binlerce kilometre uzakta bir yer olabilir ama bilin ki Türkiye Cumhuriyeti bundan 100 sene önce İstiklal ve İstikbal Mücadelesi verirken dualarıyla yanımızda olanlar, destekleriyle yanımızda olanlar, parmaklarındaki alyansları, boyunlarındaki altınları çıkarıp bize gönderen, Türkiye’nin Kurtuluş Savaşında muzafferiyetle çıkabilmesi adına yanımızda olanlar. İşte 100 sene sonra belki de dünya terse döndü onlar şimdi bizden medet umuyorlar, onlar şimdi bizden yardım istiyorlar. İşte sayın Cumhurbaşkanımızın hep söylediği, ‘Mazlumun yanında olmalıyız, mağdurun yanında olmalıyız. Dünyanın neresinde olursa olsun mezalimle karşı karşıya olanlara destek olmalıyız ve uyuyan dünyayı uyandırmalıyız. Uyuyan dünyayı daha da doğrusu uyuyan Birleşmiş Milletleri harekete geçirmeliyiz’ demesi bugün çok daha anlamlı. O yüzden bize düşen çok daha başarılı olmak, çok daha başarılı olmak, Türkiye’yi çok daha güçlü hale getirmek.” diye konuştu.
“Dünyanın neresinde olursa olsun birileri bizden medet umuyorsa onlara el uzatmak onlara el uzatabilecek” ifadesini kullanan Bakan Arslan konuşmasını şöyle sürdürdü: “İşte Türkiye çok daha güçlü hale gelmeli ki, dünyanın neresinde olursa olsun ister Somali’de ister Lübnan’da ister Filistin’de ister Libya’da isterse Arakan’da bir mazlum bir mağdur varsa el uzatalım, destek olalım, dünyayı harekete geçirelim, onlara sahip çıkmalarını sağlayalım. O yüzden üzerimize düşen sorumluluk sadece 80 milyona hizmet etmek değil, sadece 780 bin kilometrekareye hizmet etmek değil, gönül coğrafyamızda, dünyanın neresinde olursa olsun birileri bizden medet umuyorsa onlara el uzatmak onlara el uzatabilecek büyüklükte, cesamette, güçlülükte olmak. İşte yapmaya çalıştığımız bu, sizlerle birlikte yapmaya çalıştığımız bu. Tekrar söyleyeyim; Kars’a hizmet etmek önemlidir, Arpaçay’a, Akyaka’ya, Susuz,’a, Digor’a Selim’e, Sarıkamış’a, Kağızman’a, Kars merkeze hizmet etmek önemlidir ama biz biliyoruz ki sorumluluğumuz sadece bununla sınırlı değil, 81 ile hizmet etmek, coğrafyamızdaki yangınları söndürmek adına mücadele etmek ve dünyanın her yerine ama her yerine destek olacak şekilde güçlü olabilmemiz için çalışmamız önemlidir.”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, son kararname ile Kars’a Emniyet Müdürü olan Ümit Bitirik’in yeni görevini ve tüm emniyet teşkilatının Kurban Bayramını kutladı.

Bakan Arslan Kars Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.

Partisinin Bayramlaşma törenine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, törenin ardından Kars Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Şeref defterini imzalayan Bakan Arslan daha sonra Emniyet Müdürü Ümit Bitirik’in makamına geçti. Burada Bitirik, Bakan Arslan’a “Hoş geldiniz sayın Bakanım” dedikten sonra Bakan Arslan, görevlerin kişi ile kayin olmadığını söyledi.

Önemli olanın bir görev aldıktan sonra onu layıkıyla yerine getirmek olduğunun altını çizen Bakan Arslan, “Bir önceki Emniyet Müdürümüz Faruk bey, Kars için bölge için yaptığı hizmetlere teşekkür ederken, yeni müdürümüze de hayırlı uğurlu olsun diliyoruz. Eminiz ki daha önce yaptığınız hizmetler gibi Kars’a da çok güzel hizmetler yapacaksınız. Günün sonunda da inşallah Karslı da biz de sizleri bu yaptığınız hizmetlerle hem yad edeceğiz, hem teşekkür edeceğiz ve alacağınız yeni görevlerde de başarılar dileyeceğiz, ona hiç şüphe yok. Bu vesile ile tekrar hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bugün bayram malumunuz. Sizin nezdinizde Kars’ta, ilçelerinde görev yapan bütün emniyet mensubu arkadaşlarımızın bayramını kutluyoruz, tebrik ediyoruz, teşekkür ediyoruz, başarı diliyoruz. Bunu sadece Kars ile sınırlı tutarsak bir eksiklik olur, ülkemizin her yerinde ister güvenlik güçlerimizin ister silahlı kuvvetlerimizin ister güvenlik korucularımız ülkenin istikbali ve istiklali için olağanüstü bir mücadele veriyorlar. İçerde huzurumuz, barışımız, kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz için can si parene bir görev yapıyorlar. Aynı görev anlayışını eğer bir tehlike sınırlarımız dışından geliyorsa bataklığı orada kurutmak adına aynı görev anlayışıyla orada da bir mücadele veriyorlar. Yine ülke uğruna şehit olmayı göze alarak bir mücadele yapıyorlar, o yüzden onlara da kolaylıklar diliyoruz, teşekkürler ediyoruz. Sizin nezdinizde bütün arkadaşların tekrar bayramını kutluyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 798 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

VakıfBank tan Kars Ziraat Odasına Destek Bursa KAI Federasyonu Kars 36 Sporu Yalnız Bırakmadı Kars Belediyesinde İstifa Depremi, Arda Soner Tatlı İstifa Etti Karsın Susuz Köyünde Yaşam Savaşı Kars Karayollarından Mihralibey Köprüsüne Bariyer Önlemi Türkiyenin İlk Harp Müzesi Kars ta Yapılıyor Kars Toz Bulutuna Esir Oldu Vali Doğan dan Yeni Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti Kars Belediyesinden Caddelere Yeni Oturma Bankları ve Çöp Kutuları Karsta 30 Kadına Kendi İşini Kurma Fırsatı Moritanya İzlenimlerim Sarıkamışta İlköğretim Haftası kutlamaları

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır