KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Ataürk Kültür Merkezi’nde Kars Ardahan Iðdýr Rüzgârý
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ataürk Kültür Merkezi’nde Kars Ardahan Iðdýr Rüzgârý
2017-09-12 - 14:06
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Ataürk Kültür Merkezi’nde Kars Ardahan Iðdýr Rüzgârý

Kars, Ardahan, Iðdýr Valilikleri ve Kars Ardahan Iðdýr Dernekler Federasyonu öncülüðünde 3. Kars Ardahan Iðdýr Tanýtým Günleri  “Güneþin ilk doðduðu topraklar” sloganýyla Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde, 14-17 Eylül tarihleri arasýnda düzenliyor.

Ulaþtýrma Denizcilik ve Haberleþme Bakaný Sayýn Ahmet Arslan’ýn açýlýþýný yapacaðý 3. Kars Ardahan Iðdýr Tanýtým Günleri’ne bölge Milletvekilleri, Valiler, Kaymakamlar, Belediye Baþkanlarý, Ankara Büyükþehir Belediye Baþkaný, Ankara ilçe Belediye Baþkanlarý, Üniversiteler, Ýl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Federasyon, Vakýf ve Dernekler, Sivil Toplum Kuruluþlarý, Oda Baþkanlarý katýlacak. Bölgeden gelen esnaflar, birçok katýlýmcý ve paydaþlarla bu sene de ayný ruhu taþýyarak Kars Ardahan ve Iðdýr’ýn tanýtýmýnýn en iyi þekilde yapýlmasý hedefleniyor.

Genel Baþkan Erdoðan Yýldýrým, 3. Kars Ardahan Iðdýr Tanýtým Günleri’nde Kars, Ardahan, Iðdýr illeri hakkýnda bilgisi olmayanlarýn bilgileneceðini, yöreyi yakýndan tanýma fýrsatý bulacaðýný bu nedenle Türkiye ve Avrupa’da yaþayan tüm hemþehrilerini AKM’ye beklediklerini, dört gün boyunca Kars Ardahan Iðdýr’ý Ankara’da yaþatmak ve yaþamak istediklerini belirtti.

3. Kars Ardahan Iðdýr Tanýtým Günleri etkinliði süresince birbirinden ayrýlmaz bir bütün olan bu üç Serhat Þehrin tarihi, kültürü, manevi deðerleri, doðal deðerleri, kýþ turizmi, diðer turizm alanlarý, yer altý ve yer üstü zenginlikleri, folkloru, Ebu-l Hasan Harakani Hazretleri, Sarýkamýþ Þehitleri,  Âþýklarý, daha geniþ kitlelerce tanýnacak. Etkinlikte yöresel lezzetler, kaz, kaþar peyniri, çeçil peyniri, kete, bal, yöresel yemekler, turistik el emeði ürünler de tanýtýlacak ve satýþa sunulacak. Ayrýca dört gün boyunca konser, defile, folklor gösterileri ve etkin müzik þöleni ile ziyaretçiler renkli dakikalar yaþayacaklar.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 618 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır