KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Ahıskalıların Buluşması
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahıskalıların Buluşması
2017-09-12 - 14:22
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Ahıskalıların Buluşması

Araştırmacı Yazar İbrahım Ahıskalı yazdı: Büyük Ahıskalıların Buluşması

DATUB Genel Başkanı Ziyatdin KASSANOV başta olmak üzere ekibiyle beraber tüm halkımız için yapılan, Strateji çalışmalar için gereken bilgi ve önerileri masaya yatırıldı.

AHISKA halkimiz için Piknik Şölenimiz düzenlenmesi için gereken toplantılar yapıldı.

Genel Sekreter FUAT Uçar ve Organize sorumlusu IBRAHIM AHISKALI VE ENSAR KADİROĞLU ile birlikte, piknik şölenimizde halkımıza daha iyi hizmet edilmesi için gereken adımlar atıldı.

Piknik Şölenimiz için 500 kişi davet edildi. Bursa, Gebze, Çayıroba, Başakşehir, Belikdüzü, Yenibosna, Avcılar, Esenler, Güngören. gibi yerlerden Otobüsler ücretsiz olarak halkımızı piknike götürüp getirmelerini sağladılar.

Halkimiza Yöresel Pilav dağıtıldı.

Yöresel Şarkılar söylendi, ve Dans oyunlarımızı sergilendi. AhIskalIlar bu Piknik Şölenimizde adete cok mutlu çok eğlendiler.

Hatta bunu üzerine Genel Sekreter FUAT Uçar Tarafından artık haftaya gidip vatandaşlık için müracaat edebilirsiniz sözleri ile müjdeli bir haber ile basın açıklaması yaptıktan sonra adete yerlerinde duymadıkları yöresel olarak dansları ile belli ediyorlardı.

Bunun akabinden Bu Organizede iştirak eden ibrahim AHISKALI tarafından gerek basın gereksede sahnede konuşmasinda bu grupun büyüyeceğini daha güzelbir projeleri ile birlik beraberlik adı altında sıkıntıları çözülmesi Ana Vatanımız için AHISKA ya haraket etmek için mücadele ediyoruz, diye açıklamasını yaptılar.

Halkımız çok memnun kaldıklarını sözlü olarak dile getirdiler.

Programin akışını sağlayan Şahmurad ve Sanatçılarımız Selemet Cevdetkızi, Tefik AHISKALI, Mevlut AHISKALI Ahmet Şen Müzik ekipleri bizleri kendi besteleri ile bizleri coşturdular.

Genel Sekreter FUAT Uçar Tarafından onura edecek plaketler taktım edildi kendilerine çok teşekkür eder ve en önemlisi olan,

Bu Piknik yapma fırsatını bizlere sağlayan ilk önce DATUB Genel Başkanı Ziyatdin KASSANOV ve DATUB Genel Sekreter FUAT Uçar beye çok teşekkür ederiz.....!

İBRAHIM AHISKALI

Araştırmacı Yazar

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 832 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

VakıfBank tan Kars Ziraat Odasına Destek Bursa KAI Federasyonu Kars 36 Sporu Yalnız Bırakmadı Kars Belediyesinde İstifa Depremi, Arda Soner Tatlı İstifa Etti Karsın Susuz Köyünde Yaşam Savaşı Kars Karayollarından Mihralibey Köprüsüne Bariyer Önlemi Türkiyenin İlk Harp Müzesi Kars ta Yapılıyor Kars Toz Bulutuna Esir Oldu Vali Doğan dan Yeni Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti Kars Belediyesinden Caddelere Yeni Oturma Bankları ve Çöp Kutuları Karsta 30 Kadına Kendi İşini Kurma Fırsatı Moritanya İzlenimlerim Sarıkamışta İlköğretim Haftası kutlamaları

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır