KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars Atatürk Çocuk Kütüphanesi Çocukları Bekliyor
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars Atatürk Çocuk Kütüphanesi Çocukları Bekliyor
2017-10-07 - 17:38
Facebook'ta Paylaş

Kars Atatürk Çocuk Kütüphanesi 0-14 yaş gurubu çocukları ağırlayarak hem kitap okutuyor hem de oyun oynatarak eğlendirmeyi başarıyor.

Karsta ailelerin çocuklarını yolladıkları çocuk kütüphanesine giden minikler hem oyun oynuyor hem de kitap okuyarak zamanlarının büyük bir kısmını çocuk kütüphanesinde geçirmesini sağlıyorlar.
Kars Kültür Turizm il müdürlüğüne bağlı Atatürk Çocuk Kütüphanesi 2012-2013 yılında yenilenerek yeniden Karslı çocukların hizmetine açıldı. 
Sadece Pazar ve pazartesi kapalı olan kütüphane haftanın diğer günlerinde ise sabah 08.00den akşam 17.00a kadar çocukların eğlenceli zaman geçirmelerine neden oluyor. 
Karstaki miniklere kitap sevgisini aşılamak için çeşitli oyunlar ve etkinlikler yapan Kars Atatürk Çocuk Kütüphanesi, kitap okuma etkinliği, çizgi film izleme saatleri, bilimsel konularda belgesel izleme etkinliği, Lego saati, sandalye kapmaca oyunları oynatarak çocukların kütüphaneyi monoton bir yer olarak değil de eğlenceli bir ortam olduğunu göstermek için elinden gelen her çabayı sarf etmiş durumda. 
Kars İl Halk Kütüphanesine bağlı Atatürk çocuk kütüphanesi 0-14 yaş gurubu çocuklara hem oyun oynatıyor hem de kitaplarını okutuyor. Ayrıca çocukların ödevlerini bilgisayar ortamında ücretiz olarak yapmalarını da sağlayan çocuk kütüphanesi, çeşitli fen maketleri ve objeleriyle de çocuklara basit deneyler yaptırtarak çocukların ilerideki eğitimlerine destek sunuyor. 
Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesi üzerinde Merkez Cami yanında bulunan Atatürk Çocuk Kütüphanesi kısaca çocuklara hem oyun oynatıp hem de çocuklara kitap okutuyor. 
Atatürk Çocuk Kütüphanesinin amacı ise Karstaki bütün vatandaşları bilgilendirme, okuma ve yaşam boyu öğrenme çabalarını desteklemek; başta çocuklar olmak üzere, bölge halkına okuma kültürünü ve kütüphane kullanma alışkanlığını kazandırma ve güçlendirmek, öncelikle bulunduğu bölge olmak üzere, toplumun kültürel ve sosyo-ekonomik kalkınmasını desteklemek; her düzeyde örgün ve yaygın eğitimi desteklemek, somut olmayan yerel kültür mirasının toplanması, düzenlenmesi korunması, kalkındırılması ile geleceğe aktarılmasına katkı sağlamak ve sözlü geleneği desteklemek kütüphanenin temel amacı olmuş durumda. 
Tescilli bir binaya sahip olan Atatürk Çocuk Kütüphanesi çocuk ve gençlik olmak üzere iki kattan oluşmakta. 
Kütüphanenin 1. Katı, 0-14 yaş gurubu çocuklar için düzenlenmenmiş, çocuk bölümü, okul öncesi bölüm bölümü,  fen ve matematik bölümü, müzik odası ve Kent Kitaplığı köşesinden oluşmaktadır. 
2. Kat ise genç okuyucular için düzenlenmiş, okuma salonu, satranç odası, bilişim salonu, play station odası, etkinlik odası olarak düzenlenmiştir. 
Atatürk Çocuk Kütüphanesi hafta içi pazartesileri hariç sabah 08.00dan akşam 17.00a kadar tüm ziyaretçilerini beklemekte.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 

7

   • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1877 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kafkas Üniversitesi’nin Yeni Nizamiye Kapısı Üç Ülke Vatandaşı Akademisyen Kars’ta 14 Yıldır Görev Yapıyor Kars’ta İnşaat İşçisi 4. Kattan Düştü Selim’de Trafik Kazası, Tır ile Otomobil Çarpıştı Bakan Arslan: İpek Demiryolu kesintisiz şekilde tekrar canlanmış olacak Kars KOM Şubesi Kaçakçılara göç açtırmıyor Erdoğan Yıldırım’ın, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı Yasin Aşkın Yıldırım’ın, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı Kars’ta AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güner görevi bıraktı Bakan Ahmet Arslan Taziye Ziyareti İçin Babaocağı Kağızman’da Bakan Arslan’a Kilosu 11 Bin TL Olan Bal Teslim Edildi Başkonsolos Guliyev’in, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır