KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars Valisi Rahmi Doğan’dan Kütük Ev Açıklaması
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars Valisi Rahmi Doğan’dan Kütük Ev Açıklaması
2017-10-08 - 17:59
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars Valisi Rahmi Doğan’dan Kütük Ev Açıklaması

KAFKAS HABER AJANSI

Son günlerde kamuoyunda çıkan kütük ev ihale edilecek iddialarına Kars valisi Rahmi Doğan açıklamalarda bulundu.

Kars Valisi Rahmi Doğan Çıldır ve Sarıkamış’ta bulunan Kütük Evlerin Kafeteryalarının ihale edileceği konusunda açıklama yaptı, ihalenin sadece bir prosedür tamamlama olduğunu söyleyerek ihalenin olmadığını kütük evlerin işletmesinin tamamını Sarıkamış Dağ A.Ş’nin işleteceğini açıkladı.

Vali Doğan Yaptığı Açıklamada; “Biz firmalara filan vermiyoruz bizim öyle bir şey yok. Kütük evlerin ikisinin mülkiyeti de Kars İl Özel İdaresine ait, işletme hakkını Sarıkamış Dağ A.Ş’ye verebilmek için ihaleye çıktık. Sarıkamış Dağ A.Ş. biliyorsunuz yüzde yüzü de yani sermayesinin tamamı valiliğin. İşletme hakkını Sarıkamış Dağ A.Ş.’ye verebilmek için ihaleye çıktık. Yani o ilan falan tamamen Sarıkamış Dağ A.Ş. için çıkan bir ilan. Üst kattaki odaları da özel idare bizzat kendisi işletecek, yani şahıslara birilerine vermek için yapılan bir ihale yok yani. Valilik kendi içerisinde prosedürü tamamen tamamlamak için yapılan bir ihale bu. Biz hiç kimseye bir şey vermiyoruz birilerine bir şey verdiğimiz yok. Özellikle 25 yıllığına ihaleye çıkmamızın nedeni daha sonradan kimseye verilmesin diye. Kafeterya da odaları da özel idare olarak özellikle biz işleteceğiz. Sarıkamış Dağ A.Ş. bizim valiliğimizin şirketidir ortağı yoktur, tamamı valiliğe aittir. Dolayısıyla işletmeyi Sarıkamış Dağ A.Ş. yapsın, daha hızlı hareket edebilelim anlamında böyle bir prosedür tamamlıyoruz, şahıslara verilme falan diye bir şey yoktur. Kütük evlerin içinin dayamasını ve döşemesi de bitti. 10 gün içerisinde bitmiş olacak. Çok kısa süre içerisinde iki kütük evde açılacak. Toplamda 4 milyon tl ye mal olan kütük evler 3 milyon tl sini SERKA karşıladı, 1 milyon tl sini valilik karşıladı. İçinin mefruşatının da bizim özel idarenin promosyonlarından dolayı bankalara yaptırtıyoruz. Dolayısıyla içerisinin döşemesi için ayrı bir para çıkmayacak.” dedi.

EVLİYA CAMİ BAHÇESİNDEKİ ABDESTHANELER 15 GÜN İÇERİSİNDE AÇILACAK!

 Evliya caminde yapılan abdesthaneler içinde bir açıklama yapan Vali Doğan 10-15 gün içerisinde yani kıştan önce açılacağını kaydetti.

Vali Doğan; “Abdesthaneleri gördünüz biran önce 10-15 gün içerisinde tamamlanıp açılacak. Diğerini yıkacağız yeri ise yeliş alana dönecek. Kıştan önce açılacak, kaloriferli havalandırmalı tertemiz bir abdesthane oldu güzel oldu” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1418 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kafkas Üniversitesi’nin Yeni Nizamiye Kapısı Üç Ülke Vatandaşı Akademisyen Kars’ta 14 Yıldır Görev Yapıyor Kars’ta İnşaat İşçisi 4. Kattan Düştü Selim’de Trafik Kazası, Tır ile Otomobil Çarpıştı Bakan Arslan: İpek Demiryolu kesintisiz şekilde tekrar canlanmış olacak Kars KOM Şubesi Kaçakçılara göç açtırmıyor Erdoğan Yıldırım’ın, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı Yasin Aşkın Yıldırım’ın, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı Kars’ta AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güner görevi bıraktı Bakan Ahmet Arslan Taziye Ziyareti İçin Babaocağı Kağızman’da Bakan Arslan’a Kilosu 11 Bin TL Olan Bal Teslim Edildi Başkonsolos Guliyev’in, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır