KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars’ta Sosyal Doktorlar Kulübü vatandaşları gribe karşı bilgilendiriyor
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars’ta Sosyal Doktorlar Kulübü vatandaşları gribe karşı bilgilendiriyor
2017-10-11 - 20:54
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars’ta Sosyal Doktorlar Kulübü vatandaşları gribe karşı bilgilendiriyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK – ÖZEL HABER

Kars Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin 2 yıl önce kurduğu Sosyal Doktorlar Kulübü üyeleri sosyal sorumluluk projelerine imza atarak halkı bilgilendirip bilinçlendiriyor.

Kulüp Başkanı Ali Şahin öncülüğündeki öğrenciler; Buse Topal, Gülüm Gülsüm Özcan, Batuhan Nazım Göktürk, Büşra Tay, Yaren Güngör, Berna Kaya, Mensure Alıbaylı, Emirhan Bolatkale ve Sümeyra Topal, kentin en işlek caddesi olan Faikbey Caddesi üzerine stant kurarak hem Sağlık Bakanlığı’nın griple ilgili bilgiler içeren broşür dağıttılar hem de tansiyon ölçtüler. Yoldan geçen vatandaşları bilgilendiren öğrenciler büyük dikkat çektiler. Vatandaşlar standın yanına giderek öğrencilere neler yaptıklarını sordular. Öğrencilerin havaların soğumasıyla birlikte gribal enfeksiyonlara karşı nasıl korunulması gerektiği, gribe yakalanıldığınde nelere dikkat edilmesi ve nasıl beslenilmesi gerektiği konularındaki anlatımlarıyla bilgilendiler. Vatandaşlar, grip aşısına da dikkat çeken öğrencileri bu anlmamlı çalışmalarından dolayı tebrik edip teşekkürlerini ilettiler.

Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Kulüp Başkanı Ali Şahin, doktor adaylarını geliştirebilmek amacıyla 2 yıl önce bu kulübü kurduklarını, bu organizasyonu da kulüp olarak kendilerinin düzenlediklerini söyledi. Şahin, “Kulüp olarak amacımız; yani doktor adaylarının derslerde eğitilmesinin yanında yeteneklirimizin de gelişmesini istiyoruz. Halka inmek, vatandaşlarımızla daha iyi iletişim kurabilmek bizim için çok önemli. Sonuçta buradaki insanlar Türkiye’nin her tarafıma dağılıp halka hizmet götürecek insanlar. Bu anlamda da halkla bütünleşmeyi bilmemiz gerekiyor. Bundan dolayı da bu tür sosyal projeleri şimdiden yapmamız gerekiyor. Biz bir süre konu aradık ve sonunda havaların soğumasıyla birlikte gribi işlemeyi uygun gördük. Kars’tayız ve soğuk bir iklimde yaşıyoruz. Bu soğuk ikliminde neden olduğu hastalıklar var. Bunlardan biri grip ve skoğuk algınlığı. Bu ikisinin arasındaki farklı vatandaşlara anlatıyoruz, Grip olduğunda bir insanın neler yapması gerektiğini söylüyoruz. Doktora ne zaman başvurması gerektiğini söylüyoruz. Biz burada tedavi vermiyoruz çünkü bizler mezun değiliz ve henüz doktor değiliz. Burada sadece bilgilendirme amaçlı hizmet veriyoruz. Sağlık Bakanlığının hazırladığı broşürleri dağıtıyoruz ve tansiyon ölçüyouz.” dedi.

SOSYAL DOKTORLAR KULÜBÜ HAKKINDA

 

Sosyal Doktorlar Kulübü 2016 yılında Ali Şahin ve ekibi tarafından kuruldu. Doktor adaylarının aldığı bilimsel eğitimin yanında sosyal konularda da gelişebilmesi amacıyla projelerine başladı. Konferans, spor turnuvaları gibi bir sürü alanda etkinlik yaptı. En son uygulamaya koydukları proje ile diğer fakültedeki öğrencilere hizmet etmeye başladılar. 2 yıl önce 16 üyeyle yola çıkan grubun bugünkü üye sayısı 65’e ulaştı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1052 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kafkas Üniversitesi’nin Yeni Nizamiye Kapısı Üç Ülke Vatandaşı Akademisyen Kars’ta 14 Yıldır Görev Yapıyor Kars’ta İnşaat İşçisi 4. Kattan Düştü Selim’de Trafik Kazası, Tır ile Otomobil Çarpıştı Bakan Arslan: İpek Demiryolu kesintisiz şekilde tekrar canlanmış olacak Kars KOM Şubesi Kaçakçılara göç açtırmıyor Erdoğan Yıldırım’ın, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı Yasin Aşkın Yıldırım’ın, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı Kars’ta AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güner görevi bıraktı Bakan Ahmet Arslan Taziye Ziyareti İçin Babaocağı Kağızman’da Bakan Arslan’a Kilosu 11 Bin TL Olan Bal Teslim Edildi Başkonsolos Guliyev’in, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır