Tehdit ediyorlar

Tehdit ediyorlar

Tehdit ediyorlar


Tehdit ediyorlar 

İzmir Torbalı’da Sağlık Bakanlığı’ndan geldiğini söyleyen bazı şahısların Yazıbaşı ve Pancar bölgesindeki fabrikalarda sigaranın zararlar konusunda eğitim vermek isteyip, ürün satmaya çalıştıkları belirlendi.
 
İzmir’in Torbalı ilçesinde son günlerde özellikle Yazıbaşı ve Pancar bölgesindeki fabrikaları ziyaret eden kişilerin kendilerini Sağlık Bakanlığı görevlisi olarak tanıtıp, ürün satmaya çalışması üzerine Torbalı Kaymakamlığı’na bağlı Sağlık Grup Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. İlçedeki sivil toplum kuruluşları yazılı olarak uyarılırken, böyle kişilere itibar edilmemesi istendi. Sağlık Grup Başkan Vekili Doktor Doğan Dayıbaş, böyle kişilerle karşılaşılması durumunda derhal telefon aracılığı ile Sağlık Grup Başkanlığı’nın haberdar edilmesi istendi.
 
TEHDİT EDİYORLAR
Torbalı Kaymakamlığı son günlerde ilçedeki sanayi kuruluşlarını ziyaret eden bir şahsın Sağlık Bakanlığı’ndan veya İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nden geldiği söyleyip çalışanlarını eğitim vereceğini belirterek işverenlerden randevu aldığını tespit etti. İzin vermeyen firma yetkililerinin Sağlık Bakanlığı ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü adını kullanarak baskı altına alındığı, üstü kapalı tehdit edildiği belirtildi. Eğitim için izin veren firmalarda ise sigaranın zararları hakkında konuşulduğu, ardından yanından getirdikleri ne olduğu belli olmayan bazı ürünlerin satıldığı saptandı. Bunun üzerine Torbalı Kaymakamlığı’na bağlı Sağlık Grup Başkanlığı tarafından bir açıklama yapılarak kendilerinin böyle bir çalışması olmadığına dikkat çekildi.
 
SAĞLIK GRUP UYARDI
İlçedeki sivil toplum kuruluşlarını ve sanayici derneklerini yazılı olarak uyaran Torbalı Sağlık Grup Başkan Vekili Doktor Doğan Dayıbaş, tüm işadamlarının bu konudan haberdar edilmesini istedi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Tüm sanayicileri uyarıyoruz. Bu tür başvurulara belirtilen şahsa bir gün sonraya randevu verilerek durumun Torbalı Sağlık Grup Başkanlığı’nın 856 16 27, 856 77 25 nolu telefonları aracılığı ile Sağlık Grup Başkanlığı’na bildirilmesine, böylelikle şahsın tespiti ve hakkında işlem yapılmasının sağlanması hususunda bilgilerini önemle rica ederim.”
(VG-BA-S) İZMİR / TORBALI (KHA) - VEDAT GÖKÇAYEtiketler :  

Tehdit ediyorlar

DMCA.com Protection Status

Tehdit ediyorlar

  Yukleme: 0.058295