Adem Çalkın 16 Nisan’ı Kafkas Haber Ajansı’na değerlendirdi
Adem Çalkın 16 Nisan’ı Kafkas Haber Ajansı’na değerlendirdi
19:20:00 2017-03-19

 Adem Çalkın 16 Nisan’ı Kafkas Haber Ajansı’na değerlendirdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

ÇALKIN: KARS’TA GÜÇLÜ BİR EVET ÇIKACAK

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, 16 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumuyla ilgili Kafkas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu.

Kafkas Haber Ajansı kurucusu gazeteci Bedir Altunok’un sorularını cevaplayan Başkan Adem Çalkın, Kars’tan güçlü bir evet beklediklerini söyledi.

Çalkın, “Referandum çalışmaları 7 ilçe ve merkez olmak üzere dört bir koldan devam ediyor. Kadın kollarımız, merkez ilçe, gençlik kolları, il ve ilçe yönetimlerimiz, belediye başkanlarımız hummalı bir şekilde çalışmaktalar. Köy köy, kapı kapı gezip EVET’i anlatıyoruz. Her ilçe kendi teşkilatıyla beraber ilçe merkezleri köyleri tem tek geziyorlar. Biz de il teşkilatı olarak şu anda merkez köylerini geziyoruz ve ilerleyen süreçte de şehir merkezinde de güçlü bir çalışma yapacağız.” dedi.

Ziyaret ettikleri köylerde yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını belirten Adem Çalkın, “Teveccüh çok fazla çünkü insanlarımız son derece bilinçli. Hayır kampanyası yürütenler iftira ve yalan üzerine kurdukları bir kampanya yürütüyorlar. Bu da insanlarımıza inandırıcı gelmiyor. İnsanlar niye EVET dediklerini çok iyi biliyorlar. Bugün Avrupa’nın, Hollanda’nın tutumlarına bakıyorlar. Herkes kitapçıkları açıp bakarak niçin EVET diyeceklerini daha da iyi değerlendiriyorlar.” diye konuştu.

Bu milletin bugüne kadar da kararını en iyi şekilde verdiğini ve yarın da 16 Nisan’da güzel bir evet kararı vereceklerini gördüklerini kaydeden Başkan Çalkın, “Bazen ben 18 maddeyi anlatmaya çalışırken sözüm kesiliyor. ‘Bunca yıldır ülkemizi o seviyeden bu seviyeye taşıyan bir liderin yaptığı hiçbir şey yanlış olmaz. Hiç bize anlatmanıza da gerek yok. Biz, Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı her şeyi onaylıyoruz.’ diyorlar.” şeklinde konuştu.

Karslılara da bir de “EVET” çağrısı yapan Çalkın, “Karslı hemşehrilerimize aynen şunu söylüyoruz; Evet demek için çok gerekçeler var. Bunları zaten kapı kapı dolaşıp anlatıyoruz. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız bunu ulusal TV kanallarında anlatıyor, bizler burada anlatıyoruz. Kars’ımız için EVET’in önemini Karslılar çok iyi biliyor. İnşallah ben Kars’ın EVET üzerine bir karar vereceğini düşünüyorum. Çünkü vatandaş bilinçli. Açıyor, okuyor neye EVET diyeceğini çok iyi biliyor. Ülke ve dünya gündemini değerlendiriyor, basın aracılığıyla, sizlerin aracılığıyla bunları değerlendiriyor. Neye, nasıl karar vereceğini de çok iyi biliyor.” ifadelerine yer verdi.

Herkesin bunu Türkiye meselesi olarak gördüğüne de vurgu yapan Başkan Adem Çalkın, “Herkes bunu vatan-millet meselesi olarak görüyor. Bizde bu referandum çalışmalarında büyük bir teveccühle karşılanıyoruz. Ben çok olumlu bir sonuç çıkacağına inanıyorum. Bizler köy köy, kapı kapı dolaşıyoruz. İnsanlarımız bilinçli. Kafalarına takılan sorular olursa da onlara cevap veriyoruz. Nitekim ben Türkiye genelinde olduğu gibi Kars’ın da çok iyi olacağını düşünüyorum.” dedi.

Çalkın, KHA’ya yaptığı açıklamanın ardından ekibiyle birlikte referandum çalışmaları için merkez köylerine hareket etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


Kaynak: KHA Bu haber  16851  kere okundu