Özel Sporcular Kayak Yarışması için Fransa’ya gidiyor
Özel Sporcular Kayak Yarışması için Fransa’ya gidiyor
15:25:00 2017-03-20

 Özel Sporcular Kayak Yarışması için Fransa’ya gidiyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TOSSFED) Kayak Milli Takımı, 27 Mart-1 Nisan 2017 tarihleri arasında Fransa’da düzenlenecek Dünya Engelliler Kayak Şampiyonası’na katılacak.

06-25 Mart 2017 tarihleri arasında Sarıkamış’ta kampa giren Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Kayak Milli Takımı bugün de il protokolüyle kahvaltıda buluştu.

Kahvaltıya Vali Rahmi Doğan, AK Parti Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey, Kars eski milletvekili Yunus Kılıç, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Metin Toraman, federasyon danışma kurulu üyesi Muharrem Toraman ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Acay, Kars Valiliği İl Soysal Etüt ve Proje Müdürü Muzaffer Sara, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğğüne bağlı Engelsiz Yaşam Merkezi Müdiresi Ebru Aküzüm, özel sporcular ve öğretmenleri katıldı

Kahvaltıdan sonra protokol üyeleri özel sporcular ve öğretmenleriyle birlikte hatıra fotoğrafları çektirdiler, özel sporculara da hediye takdiminde bulundular.

GAYEMİZ TAKIM HALİNDE DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU OLMAKTIR

Asbaşkan Metin Toraman şunları söyledi:

“Kampımız çok verimli ve güzel geçti. Sporcularımız, deneyimli antrenörlerimiz gözetimimde günde 6 saat antrenman yaptılar. 2016 yılında Polonya’da düzenlenen Dünya Kayak Şampiyonası’nda kendi kulübümüzün de sporcusu olan Tuba Çelik ile dünya şampiyonluğu Ayşe Kader Yavuz ile dünya ikinciliği Tajdin Ören ile kayaklı koşuda dünya dördüncülüğü alan takımımızın Fransa’da yine aynı başarıyı yakalayacağına inancımız tam. Üstelik gayemiz takım halinde dünya şampiyonluğu olmaktır. Ayrıca Aliye Zeynep Bingül ve Muhsin Murat Bingül kardeşler Dünyada bir ilki gerçekleştiriyorlar. Otistik olan bu çocuklarımız kendilerinden 8-10 yaş büyük sporcularla yarışacaklar ve inanıyorum ki çok güzel derecelerle Türkiye’ye dönecekler. Tabi ki kampımızın sağlıklı ve sorunsuz yürümesi için başta federasyon başkanımız Birol Aydın olmak üzere herkes elinden gelenin en iyisini yapmak için gayret gösteriyor:”

VALİ DOĞAN VE GENEL SEKRETER ERDİNÇ DOLU’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Asbaşkan Metin Toraman ayrıca, “Bu arada çocuklarımızın rahat bir ortamda kamp yapmasını sağlayan otel yönetimi ve personeline zirveye çıkışlarda telesiyejden yararlanmamızı sağlayan Kars Valisi Rahmi Doğan ve Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Erdinç Dolu’ya teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 

Kaynak: KHA Bu haber  2885  kere okundu