“Hedefdeki ülke Türkiye”
“Hedefdeki ülke Türkiye”
19:04:00 2017-04-05

 “Hedefdeki ülke Türkiye”

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Araştırmacı-Yazar İbrahim Ahıskalı’nın, “Hedefdeki ülke Türkiye” yazısı:

“Dış Güçler Türkiye’nin etkin olmasından, büyümesinden, güçlenmesinden rahatsız. Son yıllarda Türkiye büyüyor, süper güç oluyor, bunun önünü kesmek için her yolu deniyorlar.”

Bu kimselere göre dış güçlerin tek derdi Türkiye: “Gece, gündüz, yemeyip içmeyip, her geçen gün büyüyen, onların çıkarlarını tehdit eden bu ülkenin önünü nasıl kesecekleri üzerine kafa yoruyorlar.”

“Dış güçler Türkiye’yi bölmeye çalışıyor” diyenler, son dönemde Suriye sınırında olup biteni örnek gösteriyorlar. “Suriye’de bir Kürt bölgesi yaratılmasının asıl hedefi Türkiye” diyorlar.

Eğer Suriye’de olup bitenlerin asıl hedefi Türkiye ise Suriye’yi kim bu hale getirdi? İslamcı devrim hayaliyle Suriye’yi siz parçalamadınız mı? Suriye parçalanırken ateşe benzinle gitmediniz mi? Suriye halkını çetelerin eline terk etmediniz mi? O çetelere silah göndererek Suriye’nin harap olmasına katkı sunmadınız mı?

Irak’ı işgal edenler gözlerine Suriye’yi kestirmişti. Bunu hepimiz biliyoruz. Bunu engellemek için mi çalıştınız yoksa o işgalcilere öncülük mü ettiniz? Hangisi?

“Suriye politikanız yanlış, böyle yaparsanız Suriye parçalanır ve orada da bir Kürt devleti kurulur” diyenlere, dış politika stratejisti Başbakan Ahmet Davutoğlu şöyle cevap veriyordu: “Suriye’de Kürt devleti kurulur diyenler bu işi bilmiyor. Çünkü Suriye’de devlet olacak kadar Kürt yok.”

Bu dış güçler meselesinin bir başka yönü daha var. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde şöyle dedi: “Hamdolsun, Batılılar beni övseydi kendimden şüphe ederdim.”

AK Parti iktidara geldiği 2002’den 2010’a kadar en büyük desteği Batı dünyasından gördü. Batı medyası Erdoğan’ı ‘Ortadoğu’nun lideri’ ilan ediyordu. Erdoğan gittiği her ülkede el üstünde tutuluyordu. AK Parti’nin özgürlükleri artıran, demokrasiyi geliştiren icraatlarından dolayı, Batı medyasında neredeyse her gün destek ve övgü yazıları çıkıyordu.

“Türkiye artık büyük ve etkin devlet. Obama’nın gelişi de bunun bir göstergesi” diyordunuz. İki yıldır Obama yüzünüze bakmıyor bu sefer de “Önemli işler yapıyoruz, bizi kıskanıyorlar bu nedenle böyle davranıyorlar” diyorsunuz. Hangisi doğru?

Önemli ve iyi işler yaptığınız için mi Batı sizi el üstünde tuttu, destekledi, yoksa iyi işler yaptığınız için düşman mı oldular?

Bu sorunun cevabı eminim içinde bulunduğunuz durumu daha da netleştirecektir.

Hain saldırılar milletimizi asla pes ettiremez. Güzel ülkemiz, her alanda parlayan yıldız olacak.  Bunun gerçekleşmesinden korkanlar, bunu engellemek isteyenler, geçmişte de oldu. Bugün de var. Yarında olacak. Bize düşen, birliğimizi korumaktır. Bize düşen, bizi yıkmak, bölmek durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır.

Bu tür karanlık planlarla ülkemizi karıştırmak isteyenler kirli emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Milletimiz sahip olduğu sağduyu ile bu hain planları her zaman boşa çıkarmayı bilmiştir. En büyük temennimiz bu alçak saldırının tüm yönleriyle aydınlatılması, faillerinin yakalanması ve arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarılmasıdır.

Türkiye 2002’den bu yana bir siyasi istikrar sorunu yaşamıyor. Tam 15 yıldır Türkiye’nin tanıklık ettiği siyasi istikrar karizmatik bir liderin siyasi becerisine bağlı olarak vücut bulan ve bu yönüyle istisna teşkil eden bir durum. Bu istisnai dönemde vesayetçi siyasi ortamın zayıflaması, ekonomik büyümenin hızlanması ve toplumsal refahın da artmasıyla ülkede bir bahar havası yaşandı.

Böylesi bir ortamda dış güçler geleneksel araçlarla Türkiye iç siyasetini şekillendiremediler.

Geçmişte olduğu gibi kendilerine konforlu bir alan bulamadılar. Devletteki, medyadaki, iş dünyasındaki ve siyasetteki işbirlikçilerini harekete geçirerek sonuç alamadılar.

2013’ten itibaren yeni yöntemler denediler.

Her zaman olduğu gibi alçakça yalanlar eşliğinde:

“Çocuklarımızın savaşlarda katledilmesini engellemek için hayır. Cinsiyetçi, ırkçı, kadın düşmanı anayasaya hayır / Türkiye’nin Libya, Irak ve Suriye’de yaşanan benzeri katliamlara sahne olmasına dur demek için hayır / Ülkenin tek kişi tarafından savaş hali, sıkıyönetim ve olağanüstü hallerle yönetilmesine hayır / Nasıl düşüneceğimize, neye inanıp inanmayacağımıza, yaşam tarzımın nasıl olacağına bir diktatörün karar vermesine hayır”...

Buradaki yalanlar bir yana, bunları söyleyenler terör örgütü mensupları. Almanya’nın göbeğinde terör örgütü PKK böyle propaganda yapıyor.

Dış güçler, dışarıdaki ve içerideki şer odakları 16 Nisan’daki referandumdan hayır çıkarmak için elinden geleni yapacaklar. Ancak bu milletin feraseti bir kez daha galip gelecek...

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


Kaynak: KHA Bu haber  43015  kere okundu