15 Temmuz ve Yeniden Diriliş
15 Temmuz ve Yeniden Diriliş
16:00:00 2017-07-15

 15 Temmuz ve Yeniden Diriliş

Yazar Necmettin Yiğit’in, “15 Temmuz ve Yeniden Diriliş” yazısı:

15 Temmuz kapıdaki bağlı köpeği bir o kadar sevdiğim gündür. Köpektir ekmek yediği çanağa  işemez sahibine ihanet etmez.

Ama Kuranda " Esfelessefeliyn" "Sefillerin en sefili " sözü kapıdaki köpeklere değil. Köpekten de sefil görünümlü yaratıklara hitap etmektedir.Ekmek yediği  çanağa işemeye kalkan sahibine kendisine onuruna gururuna ülkesine vatanına bayrağına mukaddesatina namusuna ihanet edenlere hitap etmektedir (Esfelessefeliyn)  ....

Örneğini 15 temmuzda gördüğümüz yaratıklara...

Yaratık diyorum çünkü Rabbim bize  akıl vermiş us vermiş beyin vermiş zeka  vermiş. Örneğin su  içeceksiniz demiş. Sütle besleneceksiniz demiş. Hal böyleyken sormak gerek "Hangi  lağimdan beslendiniz. " Ve dahi sormak gerek "Ananız size süt yerine sidikmi içirdi " Ne ile beslendiniz ki bu cennet vatana cennetlik insanlara böyle bir ihanette bulunabildiniz.

"Çiğnetmedi namusunu çignetmeyecek " dediyse üstad;  Kolaymı sandınız bu kutsal toprakları çiğnemeyi ; Kolaymı  sandınız namus  bildiğimiz şeref bildiğimiz onur bildiğimiz ülkemizi vatanımızı topraklarımızı bayrağımızı ve değerlerimizi çiğnemeyi. Kolaymı sandınız toplu atan kalpleri durdurmayı....

Dedelerimiz Çanakkalede 250 bin yürekle  şehit olurken "Torunlarım bu ülkeyi üç beş çapulcuya teslim etsinler." Diyemi şehit oldular. Sarıkamışta 90 bin silah arkadaşıyla donarak şehit olan büyük dedem Yiğit İsmail Kardeşi Hasan, Halil Torunlarım bu ülkeyi ne idiğü  belirsiz üç beş  çakala teslim etsinler diye mi donarak Şahadet şerbetini içtiler.

Tarih kitapları Sarıkamışta donarak şehit  olan "Yiğit dedelerimizin Akbabalar tarafından donmus  gözleriniz oyulduğunu" yazıyor. Biz _50  derecede donmus şehit  olmuş ama yinede dimdik ayakta kalmış bir milletin nesliyiz. Siz hangi milliyettensiniz ki Sarıkamışta ki Akbabaların görevini üstlenmeye kalkıyorsunuz.

Bu millet çok insan tanıdı Yunanı  Rusu Moskofu   onların bile  bir adı vardı örneğin "Moskof gavuru " derdi büyük dedemiz. Siz kimin gavurusunuz.

15 Temmuzu unutmayacağız tıpkı Çanakkale zaferini unutmadığımız gibi tıpkı Kurtuluş savaşını unutmadığımız gibi. Bu milletin yeniden diriliş destanını kendi namusu kendi onuru olan ve namlusunu kendisine çeviren tankların altına yatarak güllelere "Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var." Diyerek göğsünü geren kahramanlarımızı unutmayacağız.

Tarih boyunca onurumuz gururumuz namusumuz  ülkemiz bayrağımız için. Dünkü yarınlar yani bu gün için Cennet vatanımızın bekası Cennet yüzlü insanlarımızın huzuru için şehit olan kahraman ceddimi rahmetle minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. "Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı düşün altında binlerce kefensiz yatanı " her şehidimiz  ülkemizin bekası için bir teminattır. Ve gerekirse  15 temmuzda gördük o teminatın karşılığı vatan borcudur ödenir.

15  Temmuz diriliş günümüz kutlu olsun.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


Kaynak: KHA Bu haber  4784  kere okundu