Kars’ta kamyon köprüden uçtu: 1 kiþi öldü
Kars’ta kamyon köprüden uçtu: 1 kiþi öldü
19:25:00 2017-07-15

 Kars’ta kamyon köprüden uçtu: 1 kiþi öldü

Kars’ta akþam saatlerinde meydana gelen trafik kazasýnda, kontrolden çýkan kamyon köprüden Kars Çayýna uçtu. Meydana gelen kazada araç sürücüsü Þaban Güneþsu (34) hayatýný kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay, Þaban Güneþsu idaresindeki 36 FS 002 plakalý kamyon, Ardahan’dan Kars istikametine seyir halinde iken Mezra köyü yakýnýndaki köprüden geçerken virajý alamayan sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu korkuluklarý kýrarak köprüden Kars Çayþýna uçtu.

Kazayý gören diðer araç sürücülerinin olayý saðlýk ekipleri ve polis ekiplerine bildirmesinin ardýndan olay yerine kýsa süre içerisinde saðlýk ekibi, AFAD ekibi, trafik polisi ve jandarma ekibi geldi. Polis ve Jandarma ekiplerinin yol güvenliði tedbirlerini almasýnýn ardýndan AFAD ve Jandarma ekiplerince Kars Çayýna uçan araca ulaþma çalýþmalarý baþlatýldý.

Kaza yapan araç içerisinden 33 yaþýndaki Þaban Güneþsu’nun cansýz bedenine, ekipler zor þartlar altýnda ulaþýrken, Þaban Güneþsu’nun cesedi ambulansla Kars Harakani Devlet Hastanesi’ne kaldýrýldý.

Kaza yapan araç çekici ve vinç yardýmýyla Kars Çayýndan çýkarýldý.

Bu arada yoðun araç trafiðinin yaþandýðý köprü üzerinden geçerken merakla yolda durup kaza yerine bakmak için köprüden aþaðý bakan meraklý vatandaþlarý jandarma ve polis güçlükle uzaklaþtýrdý. Bazý meraklýlarýn 20 metre yüksekliðindeki köprünün aðzýna kadar gelip aþaðý bakmasý ise yürekleri aðýzlara geatirdi. Kaza yerinde benzer görüntülere sýkça rastlandý. Polis ve jandarma ekipleri bir yandan yolda duran sürücü ve yolcularý uyarýrken diðer yandan da virajlý köprüden hýzlý seyreden sürücülari uyardýlar.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

Kaynak: KHA Bu haber  7925  kere okundu