Kars’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Nöbetleri
Kars’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Nöbetleri
01:53:00 2017-07-17

 Kars’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Nöbetleri

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Fetullahçı Terör Örgütü’nün ( FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasının birinci yılında gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni bu gece de devam etti.

İl Mügtülüğü imam ve hafızlarının Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve sala okumalarıyla başlayan program şiirlerle devam etti. Binaya yansıtılan dev ekrandan ülkedeki gelişmeler, nöbetler ve 15 Temmuz şehitlerinin isimleri, aileleriyle yapılan röportajlar da izletildi.

Vatandaşlar, “Allah bir daha ülkemize darbeler yaşatmasın. Bizler her zaman ülkemiz için, şehitlerimiz için varız. Bir doğduk ama ülkemiz için bin kez ölmeye razıyız” dediler.

Program, Müftü Mehmet Genç’in duasıyla sonlandı.

Faikbey Caddesi üzerinde Emniyet Müdürlüğü binası önündeki Demokrasi Meydanında saat 2030’da başlayan nöbet gece saat 24.00’de kadar süren programa;. Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 14. Mekanize Tugay Komutan Vekili Albay Ali Fuat Arıkan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Mükremin Özkan Arslan, daire amirleri vatandaşlar katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 

 

Kaynak: KHA Bu haber  1056  kere okundu