Kars’ta Huzurlu Asayiş Uygulaması
Kars’ta Huzurlu Asayiş Uygulaması
21:40:00 2017-08-12

 Kars’ta Huzurlu Asayiş Uygulaması

Kars İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Huzur ve Asayiş Uygulaması yapıldı. Akşam saat: 20.00 itibariyle başlayan uygulama geç saatlere kadar sürdü.

Şehir Merkezi ve ana girişler dahil olmak üzere dört noktada başlatılan huzur uygulamasında çok sayıda polis ekibi görev aldı. Cumhuriyet Meydanı, Azat Kavşağı, İl Özel İdare önü ve Dereiçi mevkii ile Taş Köprü önünde gerçekleştirilen uygulamada vatandaşlar ve araçlar üzerinde sorgulama işlemleri yapıldı.

Trafik ekipleri de araçlarda eksik evrak, emniyet kemeri ve toplu taşıma araçlarında fazla yolcu taşıma gibi kontrollerde bulundu. Asayiş ekipleri ise araç arama, GBT sorgulama ve üst aramaları yaptı

İl genelinde 200 polisten oluşan 40 ekiple yapılan uygulamada kent genelinde 175 araç durdurulup sorgulanırken, 623 şahsın GBT sorgusu yapıldı. 223 araç kontrol edildi. Araç sürücülerinden 4 kişiye cezai işlem uygulandı bunlardan alkollü araç kullanan iki kişi hakkında idari işlem yapıldı. 5 adli islem yapıldı, 39 isyeri kontrol edildi, 1 adet de ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 

Kaynak: KHA Bu haber  3051  kere okundu