Zülküf Kop, Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı
Zülküf Kop, Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı
17:51:00 2017-09-11

 Zülküf Kop, Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı

Kars’ın genç işadamlarından İnşaat Mühendisi Zülküf Kop, 7 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Kars Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği seçimlerinin Kars tüccar , sanayici ve işadamlarına hayırlı olmasını dileyerek yönetim kurulu başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

2000 yılında  üniversite mezuniyetinin ardından serbest mühendislikle  ticarete  başlayan Zülküf Kop şu açıklamalarda bulundu:

“ Üniversite eğitiminin ardından ticarete atıldığım zaman maddi olarak geçmişten gelen bir sermaye birikimi olmadığı gibi ticaretin içinde olan bir aileden de gelmemenin getirdiği ürkeklikle elimde olan, tek ve en kuvvetli argüman “dürüstlükle beraber , ne yaparsam yapayım en iyisini yapmaya çalışacağıma olan inancım ve bu inancıma doğru sarsılmaz bir iradenin varlığıydı”. Başladığım günden bu güne herkesin hakkına hukukuna saygı duyarak yürüttüğüm ticari hayatım neticesinde şehrimizin değerli tüccar  , esnaf , idareci ve bil cümle yaşam paydaşlarımız nezdinde oluşan itibar için ne kadar minnet duysam azdır.

Sıfırdan başlanmış , Tüccar ve Sanayici hemşerilerimizin meclisinin yönetim kurulu Başkanlığına aday olabilme seviyesine ulaşabilmiş olmak  heyecanını hat safhada yaşıyor ve aynı zamanda gelinen, gelinecek mevki ve makamların da geçici olduğuna inanıyorum. Bu inançla geçici olan mevkilerde verilmiş olan görevlerin başarılı bir  şekilde yerine getirilip, zamanı gelince de o mevkiyi devredebilme olgunluğunun da taşınması  inancıyla bu göreve hazır olduğumu yineliyorum.

Benim derdim hiçbir şekilde herhangi bir koltuk sevdası ve makam değildir. Sadece ve sadece bulunulan  tüm görevlerin bir bayrak yarışı edasıyla algılanmasına ve her zaman bayrağı daha ileriye taşıyabileceklerin olabileceğine inanan ve elindeki bayrağı yeni bir sinerjiye vermekten gocunmayan fertler olabilmenin gerektiğine inanmaktayım.7 Ekim deki seçimlerden alnımızın akıyla çıkıp meclise girdiğim ve sonrasında da oluşan meclis üyelerinin gösterecekleri teveccüh doğrultusunda Yönetim Kurulu Başkanı olduğum takdirde ; Şahsıma güvenenlerin güvenini zedeleyecek, Odamızın ve Tüccarlarımızın haklarını kötüye kullanacak  tek bir işe imza atmayacağımı ; Esnaflarımızın her kesimine eşit ve adil mesafede bulunarak hizmet  edeceğimi  belirtmek isterim.

Göreve layık görüldüğüm takdirde tüccarlarımızın tamamına ulaşabilmenin yollarını tüm meclis üyelerimizle beraber arayacağımız bilinmelidir. İçinde bulunmaya aday  olduğumuz çatı tüm meslek gruplarının temsil edildiği bir çatı dır. ve her tüccar kime oy verdiği , vereceği sorgulanmadan bu çatı dan hizmet ve destek alabilmelidir , alacaktır.

Odamız üyesi Tüccar ve sanayici hemşerilerimin son derece duyarlı davranmalarını ve de vatandaşlık görevi olan oy verme haklarını sonuna kadar takip etmelerini istiyor ve de bekliyorum.Her türlü ayrımcılıktan arınmış ve tek gayesi tüccarını ekonomik olarak bir adım daha ileriye taşımak olan bir meclis oluşumunda katkıda bulunabilmek için mutlaka SAĞ DUYULU olunarak seçime iştirak edilmesi beklentimdir.

Bir seçimi onurunuzla kazanabilirsiniz, onurunuzla kaybedebilirsiniz de. Önemli olan temel nokta onurlu bir duruş tur ve  bu duruşun hem 7 ekimin akabinde  devam etmesi ve de aynı duruşun , başarı elde edildiği taktirde 4 yıllık görev süresinden sonra da devam etmesidir.

Onurlu bir süreç , adil ve temiz bir seçim olsun. Hak edenlerin , haksızlık etmeyenlerin , o koltuğun hakkını bilgi, tecrübe ve onuruyla verenlerin kazanması dileklerimle Seçimimizin ve adaylığımın hayırlara vesile olmasını diliyor saygılar sunuyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


Kaynak: KHA Bu haber  2498  kere okundu