Ahıskalıların Buluşması
Ahıskalıların Buluşması
14:22:00 2017-09-12

 Ahıskalıların Buluşması

Araştırmacı Yazar İbrahım Ahıskalı yazdı: Büyük Ahıskalıların Buluşması

DATUB Genel Başkanı Ziyatdin KASSANOV başta olmak üzere ekibiyle beraber tüm halkımız için yapılan, Strateji çalışmalar için gereken bilgi ve önerileri masaya yatırıldı.

AHISKA halkimiz için Piknik Şölenimiz düzenlenmesi için gereken toplantılar yapıldı.

Genel Sekreter FUAT Uçar ve Organize sorumlusu IBRAHIM AHISKALI VE ENSAR KADİROĞLU ile birlikte, piknik şölenimizde halkımıza daha iyi hizmet edilmesi için gereken adımlar atıldı.

Piknik Şölenimiz için 500 kişi davet edildi. Bursa, Gebze, Çayıroba, Başakşehir, Belikdüzü, Yenibosna, Avcılar, Esenler, Güngören. gibi yerlerden Otobüsler ücretsiz olarak halkımızı piknike götürüp getirmelerini sağladılar.

Halkimiza Yöresel Pilav dağıtıldı.

Yöresel Şarkılar söylendi, ve Dans oyunlarımızı sergilendi. AhIskalIlar bu Piknik Şölenimizde adete cok mutlu çok eğlendiler.

Hatta bunu üzerine Genel Sekreter FUAT Uçar Tarafından artık haftaya gidip vatandaşlık için müracaat edebilirsiniz sözleri ile müjdeli bir haber ile basın açıklaması yaptıktan sonra adete yerlerinde duymadıkları yöresel olarak dansları ile belli ediyorlardı.

Bunun akabinden Bu Organizede iştirak eden ibrahim AHISKALI tarafından gerek basın gereksede sahnede konuşmasinda bu grupun büyüyeceğini daha güzelbir projeleri ile birlik beraberlik adı altında sıkıntıları çözülmesi Ana Vatanımız için AHISKA ya haraket etmek için mücadele ediyoruz, diye açıklamasını yaptılar.

Halkımız çok memnun kaldıklarını sözlü olarak dile getirdiler.

Programin akışını sağlayan Şahmurad ve Sanatçılarımız Selemet Cevdetkızi, Tefik AHISKALI, Mevlut AHISKALI Ahmet Şen Müzik ekipleri bizleri kendi besteleri ile bizleri coşturdular.

Genel Sekreter FUAT Uçar Tarafından onura edecek plaketler taktım edildi kendilerine çok teşekkür eder ve en önemlisi olan,

Bu Piknik yapma fırsatını bizlere sağlayan ilk önce DATUB Genel Başkanı Ziyatdin KASSANOV ve DATUB Genel Sekreter FUAT Uçar beye çok teşekkür ederiz.....!

İBRAHIM AHISKALI

Araştırmacı Yazar

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 

Kaynak: KHA Bu haber  796  kere okundu