Kars’ta kışlık içlik ve çorap satışları büyük rağbet görüyor
Kars’ta kışlık içlik ve çorap satışları büyük rağbet görüyor
19:24:00 2017-10-11

 Kars’ta kışlık içlik ve çorap satışları büyük rağbet görüyor

KAFKAS HABER AJANSI

Kars’ta soğuk havaların iyide iyiye hissedildiği bugünlerde kışlık içlik ve çorap satışları da büyük rağbet görmeye başladı.

Kent merkezinde bir çok bölgede kışlık giyecek satışı yapan seyyarcılara sıkça rastlanmaya başladı. Evine veya işine giderken yol kenarında gördükleri kışlık giyecek satışı yapan seyyarcılara akın eden vatandaşlar bütçelerine uygun fiyatlarda içlik ve çorap satın almaya başladılar.

İçlik ve çoraplar en çok da dışarı işinde çalışanların ilgisini çekiyor. Fiyatları 15-20 TL arasında değişen alt yün içlikler ve 10 TL’ye satılan yün çorapları alan vatandaşlar uzun süren kış mevsiminde bu tür giyeceklerle soğuktan korunmaya çalıştıklarını söylediler.

Seyyar satıcılarda şimdilik işlerden son derece memnunlar. Kış mevsiminin başlangıcını fırsat bilen seyyarcılar en çok içlik ve çorap sattıklarını belirttiler. “Bizler vatandaşı soğuktan korumak için satış yapıyoruz” derken vatandaşlarda “Kışın ısınmak için içlik giymek gerekiyor. Aski halde soğuktan korunamıyoruz. Birde bunlar yün içlik olduğu için daha da sıcak tutuyor.” şeklinde konuştular.

Samanın kilosunun 1 TL’ye çıkmasından, kış mevsimi boyunca yakacağa para yetiştirmekle meşgul olmalarından dert yanan vatandaşlar bir yandan da “Bu soğuk memleketlerde yaşıyoruz. Bizden vergi bile almasınlar” önerisinde bulunmayı da ihmal etmediler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

Kaynak: KHA Bu haber  776  kere okundu