• ÖGEL TEPE REKLAM

KAI Federasyonu Coğrafi İşaretler Zirvesinde

ATO tarafından bu sene Ankara’da ikincisi düzenlenen Coğrafi İşaretler Zirvesine Kars Ardahan ve Iğdır’ı temsilen federasyonumuz Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu katılım sağladı.

  • 21 Eylül 2019 21:13
  • A
  • A

KAI Federasyonu Coğrafi İşaretler Zirvesinde

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

ATO tarafından bu sene Ankara’da ikincisi düzenlenen Coğrafi İşaretler Zirvesine Kars Ardahan ve Iğdır’ı temsilen federasyonumuz Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu katılım sağladı.

Türkiye’den onlarca ilin, STK’nın, bazı ülkelerin temsilcilerinin katıldığı zirvede katılımcılar coğrafi işaret almış ürünlerini ve kendi bölgelerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Malatya kayısısını, Diyarbakır karpuzunu, Mardin telkarisini, Ankara kedisini; bizlerde Kars’ın kaşarını, halısını, balını, uzun elmasını; Ardahan’ın balı ve Damal bebeğini, Iğdır’ın da taş köfte yemeği ve kayısısının tanıtımını gerçekleştirdi.

Zirvenin açılışını Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan gerçekleştirdi. Açılışta Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, Sanayi Bakanı Mustafa Varank, Eski Bakanlardan Fatma Betül Sayan Kaya, Jülide Sarıeroğlu, Ankara Milletvekilleri, Yüksek Yargının Başkanları, ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, KAI Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım ve yüzlerce vatandaş katıldı.

KAI Federasyonu zirvede bölgeyi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştı. Coğrafi işaretli ürünlerimizi binlerce vatandaşımıza tanıttı. 3 günlük zirve boyunca siyasilerden, bürokrasiye, iş dünyasından, STK temsilcilerine kadar birçok kişiyi standımızda misafir etti. Eski Bakanlardan Fatma Betül Sayan Kaya, ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Kırıkkale Federasyon Başkanı Cemal Sertkaya, yüksek yargı mensupları, binlerce vatandaşı KAI standında ziyaret yoğunluğu yaşattı.

KAI Federasyonu tarafından 3 gün boyunca Ankaralı vatandaşlara bolca eski kaşar, bal ve uzun elma ikram edildi. Vatandaşları coğrafi işaret almış ürünlerle buluşturdu.

Vatandaşların yoğun ilgisi katılan diğer katılımcıların dikkatinden kaçmadı. Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkan Erdoğan Yıldırım önderliğinde Kars Ardahan ve Iğdır’ı geçmişte ve bugünde olduğu gibi bundan sonra da layıkıyla temsil etmeye devam edecek.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.