• ÖGEL TEPE REKLAM

Kars’ta Dijital Dönüşümde İlk İmza

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK Kars’ta Dijital Dönüşümde İlk İmza

  • 29 Haziran 2020 20:54
  • A
  • A

Kars’ta Dijital Dönüşümde İlk İmza

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Ticaret ve Sanayi Odası ile Ajans Orkestra arasında ‘Dijital Dönüşüm Projesi’ imza altına alındı. Proje kapsamında KATSO üyelerine özel %40 indirim uygulanacak.

Kars’ta Covid-19 pandemi sürecinde ürettikleri ürünlere pazar sıkıntısı yaşayan firmalar, artık E – Ticaretle (Online Satış) Dijital Platformda geniş kitlelere ulaşacak.

Ulusal anlamda reklam ve dijital teknoloji alanında hizmet veren öncü kuruluşlardan Ajans Orkestra, KATSO üyelerine yönelik hazırladığı proje ile şehrin firmalarını E- Ticaret ile buluşturacak. Proje kapsamında Kars’ta üretilen ürünler, Ajans Orkestra tarafından hazırlanacak E-Ticaret siteleri üzerinden, tüm ülke pazarına dağılmış olacak.

KATSO PROTOKOL İMZALANDI

Hazırlanan ‘Dijital Dönüşüm Projesi’ protokolü; Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu ile Ajans Yöneticileri Mehmet Salih Çolak ve Burak Yıldız arasında imzaladı.

DÜNYAYA AYAK UYDURMALIYIZ

Pandemi Süreci ile birlikte dünya ekonomisinin farklı bir yöne kaydığını belirten KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, dijitalleşmenin kaçınılmaz bir süreç olduğunu söyledi. Alibeyoğlu, “Dünya hemen her sektörde dijitalleşmeye doğru gidiyor. Sanayicimiz ve üretimiz, E-Ticareti kullanarak bu sürece ayak uydurmak zorunda. Üyelerimize yönelik attığımız bu imza ile Kars’ın ürünleri dijital platformda ülke çapında alıcı bulacak. Hem üretim hem hizmet sektörleri için can alıcı bir satış platformu olan E-Ticaret, vatandaşlarımızın da tedarik edebilmesi yönünde büyük kolaylık sağlayacak” dedi.

ÇÖZÜM ORTAĞINIZ OLACAĞIZ

Yıllardır sektörde gerek bölge gerekse ulusal çapta birçok firmaya hizmet ve çözüm sunan Ajans Orkestra Genel Müdürü M. Salih Çolak ise projenin Kars ekonomisini daha geniş kitlelere taşıyacağını söyledi. İmzalanan protokolle KATSO üyelerine %40 indirim yapılacağını belirten Çolak, “Standart, Kobi, Business olmak üzere 3 farklı paket geliştirdik. Bu paketlerde firmaların ihtiyacına yönelik içerikler hazırladık ve fiyatlandırdık. Söz konusu firmalar ihtiyaçlarına göre seçecekleri paket ile hem ürünlerini E- Ticarette satma şansı bulacak, hem de tercih etmeleri halinde Gitti Gidiyor, N11, HepsiBurada ve Trendyol gibi ulusal satış sitelerinde yer alabilecek” dedi.

Firmaların talepleri doğrultusunda Mobil Uygulamalarını da yapabileceklerini söyleyen Çolak, “Amacımız Kars Esnafını E-Ticarete taşıyarak bu süreç içerisinde ticaretlerinde zarar görmemelerini sağlamak” diye konuştu.

Şirket Ortağı Burak Yıldız ise “Bu proje sayesinde firmalarımız satış platformlarına sanal posları kurulmuş bir şekilde 3 gün gibi kısa bir sürede sahip olacak ve hiçbir kesinti yaşamadan satış yapmaya başlayabileceklerdir. Buradaki amacımız Kars’tan ülke çapında hizmet vermek isteyen esnafa bizimde bir katkımız olmasıdır. Şehrimize ve Ticaretçilerimize şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu üyelere çağrıda bulunarak projeden faydalanmak isteyen üyelerin Odamıza bizzat başvuru yaparak, 05321316888 numaralı hat üzerinden bağlantı kurarak veya www.ajansorkestra.com adresini ziyaret ederek faydalanmalarının mümkün olacağını dile getirerek sözlerini sonlandırdı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.