Karsta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu

Karsta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu

Kars'ın Halefoğlu köyünde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle 22 ev, iş yeri ve ahırın çatısı uçarken elektrik direkleri de kırıldı. Vatandaşlar geceyi battaniyelerde geçirirken kabus dolu anlatırken gözyaşlarını tutamadılar.

Karsta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu


Karsta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu

Bedir Altunok/Kafkas Haber Ajansı

Kars'ın Halefoğlu köyünde  etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle 22 ev, iş yeri ve ahırın çatısı uçarken elektrik direkleri de kırıldı. Vatandaşlar geceyi battaniyelerde geçirirken kabus dolu anlatırken gözyaşlarını tutamadılar.

Merkeze 20 kilometre uzaklıktaki Halefoğlu köyünde gece saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle 17 ev, 2 samanlık,1 iş yeri ve 2 ahır'ın çatısı uçtu. Saçı saçakları yüzlerce metre uzağa fırlarken, bazı evlerin de duvarları uçtu. Elektrik direklerinin z de kırıldığı köyde geceyi uykusuz geçiren vatandaşlar yetkililerden yardım istedi.

Köye gelen Kars Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD  ekipleri hasar oluşan evlerde incelemelerde bulundu.

Köylülerden Rabia Kaskurt gazetecilere, şiddetli rüzgar nedeniyle evlerinin çatısının uçtuğunu söyleyerek, "Akşamdan beri rüzgar vardı gece saat 01-02.00 gibi baktık bu afet geldi. Öyle bir rüzgar geldi ki dışarıya bir çıktık baktık çatı yoktu. Kimse dışarıya çıkamadı rüzgar vardı. Cam, kapı açamıyorduk bir zülümdü bir afetti, bizim başımıza geldi. Keşke hiç olmasaydı bu soğukta tipide biz dışarıda kaldık. Ne yapacağız ne edeceğiz." dedi.

Aziz Bozkurt ise gece şiddetli rüzgar nedeniyle evin çatısının uçtuğunu ve korku dolu bir gece yaşadıklarını ifade ererek, "Öyle bir hal olduk ki kendimizi kaybettik. Çoluk çocuk hepsi birbirine sarıldı ağlaşmalar oldu. Ben şok oldum kapılar camlar açılmaz oldu, deprem bile böyle değil. Demir direkler gitti geldi bazı direkler kırıldı. 88 yaşındayım böyle bir şey görmedim Allah devletimize zeval vermesin. Eksi 40 derecede yaşıyoruz, yardım bekliyoruz." ifadesini kullandı.  

AFAD İl Müdürü Oktay Ayğan, "Halefoğlu köyünde aşırı rüzgardan dolayı çatılarda tahribatlar oluşmuş yaklaşık 15-20 tane evde hasar var. Sayın valimiz Rahmi Doğan'ın talimatıyla 2 ekip olarak bölgeye gelerek çalışma yaptık. Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığına göndereceğiz, Afetten, acil yardım ödeneği talep edeceğiz. Bunlar geldikten sonra vatandaşlarımıza dağıtacağız. Can kaybı ve yaralanma yok, tekrar etmemesini arzuluyoruz." dedi.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Karsta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Karsta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu Sonraki Haber >>

Karsta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu

DMCA.com Protection Status

Karsta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu

  Yukleme: 0.063399