Gazeteciler Ödül Töreninde buluştu

Gazeteciler Ödül Töreninde buluştu

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti, önceki gün vefat eden Gazeteci Sayıl Narmanlıoğlu adına ithaf ettiği Gazetecilik Başarı Ödülü Yarışması’nda dereceye giren gazeteciler ödüllendirildi. Ödül gecesinde Erzurum ve bölge illerinden çok sayıda gazeteci biraraya geldi.

Gazeteciler Ödül Töreninde buluştu


Gazeteciler Ödül Töreninde buluştu

KAFKAS HABER AJANSI

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti, önceki gün vefat eden Gazeteci Sayıl Narmanlıoğlu adına ithaf ettiği Gazetecilik Başarı Ödülü Yarışması’nda dereceye giren gazeteciler ödüllendirildi. Ödül gecesinde Erzurum ve bölge illerinden çok sayıda gazeteci biraraya geldi.

Erzurum, Bayburt, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır'da görev yapan gazetecilerin haber, fotoğraf ve görüntülü çalışmalarının değerlendirilmesi ve mesleğe yönelen gençlerin özendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni, Palandöken Kayak Merkezi'ndeki Sway Otel'de gerçekleştirildi.

Törenin açılışında konuşan  Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, Gazeteci Sayıl Narmanlıoğlu’nun vefatı sebebiyle büyük üzüntü duyduklarını ve yarışmayı adına ithaf ettiklerini, yarışma dallarına da merhum gazetecilerin isimlerini verdiklerini belirtti.  Anadolu Basını’nın ciddi, basın ahlakına sahip, tarafsızlık ilkesine bağlı ve objektif bir yayın organı  olarak faaliyetlerini sürdürebilmeleri için özel destek programlarının uygulanması gerektiğini kaydeden Özsoy,  yerel basının Erzurum ve bölgede yaşayanların her türlü sorununu ve bu sorunlar karşısında çözüm önerilerini gündeme getiren, tartışan, yerel yönetimle merkezi yönetim arasında köprü işlevi gören, halkın gözü kulağı konumunda olduğunu ifade etti.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Onursal Genel Başkanı , Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin de   yerel basının duruşu ve sahip olduğu değerler bakımından daha önemli olduğunu ifade ederek, ödül alan gazetecileri kutladı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise bir dönem Büyükşehir Belediyesi’nde de görev yapan merhum Sayıl Narmanlıoğlu’nun adının törene verilmesi sebebiyle DAGC yönetimine teşekkür ederek, rahmet dileklerinde bulundu. Sekmen, medyanın bölgenin sorunlarını dile getiren ve sorumluluklarını yerine getiren en önemli kurum olduğunu belirtti. Milletvekili Mustafa Ilıcalı da Sayıl Narmanlıoğlu için taziye dileklerini sunarak, basının özellikle yerel basının kentin vizyonu açısından çok önemli olduğuna işaret etti. Ilıcalı, 2026 Kış Olimpiyatları’na aday  olan Erzurum’un geçtiğimiz yıllarda yaptığı başarılı uluslararası organizasyonları ve kentin kış sporları ve turizminde gelişiminde yerel medyanın önemli görevler yaptığını bildirdi.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu da, mahalli basının gerçeği ve doğruyu halka en hızlı ve doğru şekilde anlatan bir anlayışa sahip olduğunu iyi bildiğini vurguladı.  Azizoğlu, şunları söyledi: "Bugün burada ödül alacak arkadaşlarım çok güzel fotoğraflar ve anlar yakalamışlar, çok güzel konuları haber yapmışlar. Gerçekten birbirinden güzel haberler ortaya çıkmış. Önemli olan şudur, bölgede görev yapan arkadaşlar gerçekten doğruyu vatandaşa en hızlı şekilde anlatıp göstermişlerdir. Bu arkadaşlar vatandaşların doğru haber alma imkanlarına sahip olmalarını sağlamıştır."

Törende konuşmaların ardından Erzurum’un tanıtımına katkıları, Gazeteciler Cemiyeti ve basına desteklerinden dolayı AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,  Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürü Fikret Akbaş, MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Aydoğan Süer ile ‘Yılın Kültür Sanat Programı’ Yare Söyle programıyla Sanatçı Nurullah Akçayır’a teşekkür plaketleri takdim edildi.

Törende daha sonra Erzurum ve bölge illerinden 28 gazeteci çeşitli dallarda ödüllerini , milletvekilleri, şehir yöneticilere ve meslek büyüklerinin elinden aldı.

Ödül törenine , Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu,  AK Parti Erzurum milletvekilleri Mustafa Ilıcalı ve Zehra Taşkesenlioğlu,  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Aydoğan Süer, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Onursal Genel Başkanı Nazmi Bilgin ile  sivil toplum kuruluşu temsilcileri , Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alaattin Arslan, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız, Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Deniz Başlı, Erzurum bölge illerinden basın kuruluşlarının yöneticileri ile gazeteciler  ve çok sayıda davetli katıldı. Sayıl Narmanlıoğlu’nun vefatı sebebiyle törenin müzik ve eğlence kısmı iptal edildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Gazeteciler Ödül Töreninde buluştu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Gazeteciler Ödül Töreninde buluştu 
<< Önceki Haber Gazeteciler Ödül Töreninde buluştu Sonraki Haber >>
  • Dolar : 5,25011
  • Euro : 5,9534
  • Altın : 221,333
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ

Gazeteciler Ödül Töreninde buluştu

DMCA.com Protection Status

Gazeteciler Ödül Töreninde buluştu

  Yukleme: 0.278324