• 19 Ağustos 2019 Pazartesi

Okul İçi Mesleki Yarışmalar

"Okul İçi Mesleki Yarışmalar"

Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yarışma haftası başladı.

Okul İçi Mesleki Yarışmalar

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yarışma haftası başladı.

“Kur’an’ın Genç Muhafızları” ‘Hafızlık Yarışması’ , “Genç Sadâ “ ‘ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’, “Genç Bilâller” ‘ Ezan Okuma Yarışması’ ve “Genç Hatipler Minberde” ‘Hutbe Okuma Yarışması’ okul içi elemeleri 05-09 Kasım 2018 tarihlerinde okulun mescidinde ve Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda yapıldı.

İl müftülüğünce görevlendirilen 5 imam ve İHL Meslek Dersleri öğretmenlerinin katılımıyla devam eden yarışmalara talebin fazla olması bizleri ziyadesiyle memnun etti.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasına 25, Ezan Okuma Yarışmasına 13, Hutbe Okuma Yarışması 96 ve hafızlık yarışmasına 3 öğrencinin başvurduğu yarışmaların sonucu ise Cuma günü belli olacak.

Randevu sistemiyle gelen adaylara, yarışmanın özeliğine göre 5-15 dakika zaman ayrılmakta. Yarışmalarda derece giren öğrencilere çeşitli hediyeler hazırlandı. Kaybedenin olmadığı bu yarışmada derece giren öğrenciler Kars ili Anadolu İmam Hatip Liseleri arası yapılacak yarışmalarda okulu temsil edecekler.

Okul idaresince, “Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan Kars il Müftülüğüne ve değerli çalışanlarına, ÖNDER Derneği İl Başkanı Sayın Doğan YILDIZ’ a, İHL Meslek dersleri öğretmenlerimize ve beş gün boyunca komisyonda öğrencileri sabırla dinleyen İmamlarımızdan Sayın İbrahim KARADENİZ e, Ergül PAŞAOĞLU’na, desteklerini esirgemeyen  Ferhat GERBOĞA’ ya, Muharrem SATI ’ya ; Saim KARADENİZ’e ve Ferhat ÖZKESEMEN’e öğrencilerimize ödül konusunda bonkör davranan Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Fevzi VARGÜN’ e teşekkür ediyoruz.” denildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.241783