Kars Belediye Başkanlığı’ndan açıklama

Kars Belediye Başkanlığı’ndan açıklama

Kars Belediye Başkanlığı’ndan açıklama

Kars Belediye Başkanlığı’ndan açıklama


 Kars Belediye Başkanlığı’ndan açıklama

Kars Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, yerel bir gazetede Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta hakkında çıkan köşe yazısıyla ilgili açıklama metni yayımladı.

Gazetenin 19 Kasım 2015 tarihli yayınında kaleme alınan yazıyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“’Yazı kaleme almıştır’ demek de aslında doğru değildir çünkü yazı yazmamış açıktan alenen Sayın Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’yı aşağılayıcı ifadeler kullanarak uzun yıllarını verdiği mesleğine de ihanet ederek basın ahlakına uygun davranamamıştır. Herkes tarafından kabul edilen bir gerçek vardır. Sayın Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta göreve geldikten sonra mensubu bulunduğu partinin belediye başkanı değil Kars’ın Karslının belediye başkanı olmuştur. Özellikle sıkıntısı olan bir vatandaş kim olursa olsun imkanlar doğrultusunda bu dönemde derdine çare aranmış yardımcı olunmuştur.

Yazıda karalama yapılırken ölçüsüzce bir şehrin başkanına iftira atmaktan da geri durmamıştır. CHP’ye oy verdiğinden ve bundan ötürü sıkıntı yaşadığını ve bunda da kasıt olunduğu dile getirilmiştir ve şehirde birçok yerde kulübelere vs işyerlerine izin verildiğinden bahsedilmiştir. Bizim belediye olarak kanunsuz bir işimiz olmamakla beraber kimseye partizanca yaklaşmadığımızı da bir Kars görmekte ve bilmektedir. Daha seçimleri kazandığımızda belediyemizde çalışan ve başka partilere gönül vermiş hemşehrilerimizin ekmeğiyle oynamadık gücümüz yettiğince herkese eşit yaklaşıp kucaklayıcı olduk olmaya da devam edeceğiz. Bu durumda yazıyı yazan gazetecinin hangi partiye oy verdiği bizi uzaktan yakından ilgilendirmemektedir. Bir yanlışta dini alet etme gayreti içine girilmiş olmasıdır. Sayın Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın hiçbir şekilde O’nun bahsettiği şekilde davranmayacağını en iyi kendisi biliyordur.

Bizim dönemimizde işe alınanlara sıkıntılarına yardımcı olduğumuz vatandaşlarımıza da bakınca Kars Belediyesinde tarafsızlığın çok net olduğunu herhalde görecek ve idrak edecektir. Ancak olayları kişiselleştirip kötü niyetlerle yaklaşması kabul edilemez bir tutumdur.  Sayın Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve ailesini aşağılayıcı bir yazı kaleme alması hiçbir sıkıntıyı çözmez ancak kendilerinin ruh yapılarının ilanı olmaktan da öteye geçmeyecektir. Kars Belediyesi olarak beklentimiz bir basın mensubunun Kars’la ilgili yapılması gerekenler neler belediye olarak yapabileceğimiz işler neler onları yazması olurdu ancak yıllarını verdiği mesleğinin dışına çıkmak gayretine girmesi de kabul edilecek bir şey değildir.

Bu gazetecilik değil bir nefretin beyanıdır. Kin ve nefret tohumu ekmeği adet edinen bir zihniyetin sürekli ve farklı şekillerde kendisini dışa vurması basın yayın ahlakı açısından çok büyük bir talihsizlik örneğidir. İçindeki kini ve nefreti yansıtmaktan kendisini alamayan bu anlayışın Sayın Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’ya verebileceği en ufak bir zararı dahi yoktur ve olmayacaktır.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIEtiketler :  
<< Önceki Haber Kars Belediye Başkanlığı’ndan açıklama Sonraki Haber >>

Kars Belediye Başkanlığı’ndan açıklama

DMCA.com Protection Status

Kars Belediye Başkanlığı’ndan açıklama

  Yukleme: 0.063958